Slivovice - kvas



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
23.10.2009 11:45

Jablkovice může asi škrábat z více důvodů, podle mě jedním z nich je řepný cukr v kvasu. Jistě mnozí souhlasit nebudou.
    Pokud připravujete víno a nemáte mošt 21% sladkosti, musíte jej přisladit, jinak vznikne těžko pitelný kyseláč, kde zbytkový cukr a kyseliny nebudou v harmonickém poměru. Při výrobě kvasu ale nevidím důvod, proč vstupní cukernatost 13% přikrmovat cukrem. O koncentraci alkoholu se postará destilace s případným doředěním destilátu.  Sám si spočítejte, kolik z výsledné jablkovice bude mít svůj původ v ovoci a kolik v řepném cukru (třetina, čtvrtina?).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 22.16 (?), 23.10.2009 9:49

jakje mozne, ze jablko nekdy skrabe a nekdy ne??...je to velkym mnozstvim cukru??...jinak se me zda tyky moc, kdyz mam vstupni cukernatost 13 pridavam 4.kg cukru do 100l becky, nebo je to tak dle vypoctu??...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.10.2009 11:45

Jablkovice může asi škrábat z více důvodů, podle mě jedním z nich je řepný cukr v kvasu. Jistě mnozí souhlasit nebudou.
    Pokud připravujete víno a nemáte mošt 21% sladkosti, musíte jej přisladit, jinak vznikne těžko pitelný kyseláč, kde zbytkový cukr a kyseliny nebudou v harmonickém poměru. Při výrobě kvasu ale nevidím důvod, proč vstupní cukernatost 13% přikrmovat cukrem. O koncentraci alkoholu se postará destilace s případným doředěním destilátu.  Sám si spočítejte, kolik z výsledné jablkovice bude mít svůj původ v ovoci a kolik v řepném cukru (třetina, čtvrtina?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.11 (?), 23.10.2009 12:53

Chtěl jsem se zeptat, je to dotaz sice mimo toto téma, ale prosil bych někoho zkušenějšího o radu, mám vypálenou hruškovici chtěl jsem ji naředit na menší %,přidal jsem dle rad do ní dobrou vodu neperlivou, ale destilát se mi zakalil je možné se tohoto zákalu nějak zbavit?

Děkuji Romik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.10.2009 13:14

Je pravděpodobné, že zákal po čase sám vymizí. Říká se, že se destilát může zakalit naředěním pod 50%, ale potvrdit to nemohu. 
    Raději používám destilovanou vodu, tam je to bez rizika. Kdo má z destilky strach, nechť si uvědomí, že každá pálenka obsahuje něco kolem 50% lihu, nějaké promile aromatických látek a kolem 45% destilované vody už z palírny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
drobek - (12) - 4.242 (?), 23.10.2009 13:27

Já pálím přímo v lihovaru, a když jsem hotov tak se sami od sebe zeptají na kolik to chci.Pak mi to vypočítá dá mi tam tu jejich vodu, zamíchají a hotovo.Pálím zde už 30let a vždy vše ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.16 (?), 23.10.2009 13:36

ja to takhle nedelam, ale kolik natece vice litru, kdyz se prida cukr do cukernatosti 17??da se to nejak vypocitat???znamy to tak chce vyzkouset, klidne si myslim, ze staci i mine cukru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.16 (?), 6.10.2011 20:55

Základem je přidání alkoholu do vody a ne naopak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 8.10.2011 12:03

Základem je přidání alkoholu do vody a ne naopak

Základem čeho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.10.2009 16:35

Člověče nešťastná, Vy jste chtěl z té hruškovice udělat kojenecké pití a ono se to zakalilo. Pán Bůh Vás za to potrestal. Časem možná zákal ustoupí, ale opalescence tam zůstane na věčné časy a nikdy jinak. Totiž proč: Těmi vonnými komponentami v hruškovici, ale obecně to platí pro všechny ovocné destiláty, jsou amylacetáty  + vyšší estery, ale tyto sloučeniny jsou s vodou nemísitelné. Ovšem jejich obsah je velmi nízký, pod desetinu procenta, vzhledem k tomu, že mám k disposici záznam z plynové chromatografie, mohu Vám to popsat podrobněji. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 24.10.2009 17:01

Chtělo to naředit nějakou kojeneckou vodou s ještě menší tvrdostí, podívejte se na etikety kojeneckých vod a vyberte tu která má nejméně tvrdosti ale chce to vyzkoušet nejdříve na malém množství.Není voda jako voda a už vůbec není každá dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika