Sejmutí etiket z lahví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 46.192 (?) 
4.10.2009 20:37

Nevěřil jsem, ale funguje to!
Namočil jsem sklenici s etiketou na 4 hodiy do teplé vody, ale etiketa se neodmočila. Lepidlo bylo odolné. Seškrabal jsem ji nehtem, ale zůstalo tam lepidlo. Potřel jsem tedy lepidlo dětským olejíčkem (byl hned po ruce) a několika chomáčky vaty lepidlo krásně setřel. Pak jsem důkladně setřel olejíček (mýdlem, lihem a papírovými kapesníčky), nerad bych, aby někomu pak ta flaška se slivovicí vyklouzla z ruky a ten poklad se vylil.

Další způsob je odlepit etiketu za sucha. Nehtem trochu odžďobat dva rožky na užší straně a pak po celé délce mezi nimi. Pak postupně pomalu odlepovat, za odlepený kus táhnout a etiketu pomalu stáhnout. Pokud se někde část během stahování neodlepí, seškrabat to neodlepené zase do řady a pak pokračovat. Tak zůstane na sklenici minimum lepidla, které se pak potře olejíčkem a setře vatou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.10.2009 23:18

Problém je, že různé etikety jsou lepeny různými lepidly. Proto, dle mého, neexistuje univerzální postup. Leda drátěný kotouč na vrtačce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lada4 - (8) - 128.84 (?), 21.12.2008 12:08
Díky zkouším všechno :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.12.2008 14:54

Horkým vzduchem (fenem) jdou dobře sloupávat etikety a nálepky, které jsou plastové.  Papírové viněty na lahvích, kompotech, nebo kupovaných sklenicích (třeba od zelí), sundávám vařicí vodou s trochou jaru a ostrou drátěnkou.  Když se láhev nechá chvíli ve vodě odmočit, tak pak jde etiketa dolů snadno.  A jak píše Martin, dobré je tu etiketu nejprve poškrábat.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 21.12.2008 15:24

Po těchto etiketách zůstávají zbytky lepidla, kteréopravdu nevím odstranit.Zkoušel jsem různá rozpouštědla ale nic moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 21.12.2008 15:30

Mám pocit, že výrobci lihovin i konzervovaných potravin se snaží, aby skleněné obaly od jejich produktů nebyly dále používány. Dřív nebylo třeba viněty odstraňovat. Stačilo sklenice a láhve naplnit a během jednoho cyklu v zavařovacím hrnci byly čisté.
  Někdy viněty, pravda, odpadly již v sámošce (dnes marketu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.12.2008 15:30

Rozpouštědla jsou opravdu neúčinná.  Lépe je použít obyčejný písek na nádobí a hodně horkou vodu. S louhem jsem to nikdy nezkoušela, bylo by to možná rychlejší, ale připadá mi to zbytečné.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.51 (?), 6.1.2009 0:35
Záleží, jaká použijí lepidla. Některá se kompletně odlepí po půldni ve studené vodě. Jiná se musí nahřár horkou vodou nebo párou, odlepit papír a zbytek potom sundat ředidlem nebo technickým benzínem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.72 (?), 14.1.2009 21:47

Lahve zbavuji etiket celkem běžně, nejde o malé počty. A tak i já jsem si všimnul zavádění nových lepidel, tkeré nejdou sundat klasickou metodou - namočit na 2 hod do vody. Jsou to přesně ty které po sobě zanechávají lepivou plochu. Pořídil jsem si výrobek Leaquid 2, je to něco hodně hodně mastného, odpouští spolehlivě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.107 (?), 13.1.2009 8:01

Já když sundávám etikety... teď myslím ty průhledné, tak je opatrně a pomalu sloupnu, aby se nepotrhaly. Zůstane po nich na sklenici lepidlo. Potom když flašku nechám den ve vodě namočenou, tak to lepidlo nasaje vodu a tím zbělá. Pak jde krásně drátěnkou seškrábat. Lahve s papírovými etiketami nechávám rovněž den namočené a pak se sami odlepí. Pokud tam zůstane nějaký povlak lepidla, tak ho taky drátěnkou setřu pod tekoucí vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika