Sejmutí etiket z lahví



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 6.158 (?) 
30.11.2011 0:05

Zbytky lepidla, které z lahví nejde běžnými prostředky/ tj. voda benzin líh/ atd. odstraňuji tak, že je stříknu spreyem WD-40, nechám chvilku působit a hrubší látkou vytřu do sucha, popř.opakuji a omyji vodou. / Z Hanácké vodky odstranit lepidlo se mi ničím jiným nepodařilo/ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 26.12.2011 1:32

To WD 40 musím též někdy odzkoušet.

Jinak všem lidem dobré vůle přeji příjemné prožití zbytku vánoc a vše nejlepší do nového roku 2012.

Zkoušel jsem poslat PF 2012 v PDF, ale neprošlo to, tak to zkusím jinak.


PF 2012
PF 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.147 (?), 12.8.2016 16:02

Je to divné, ale opravdu to jde olejem. Prostě jsem potírala olepené místo a světe div se... pouští to. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.114 (?), 12.8.2016 17:13

Je to divné, ale opravdu to jde olejem. Prostě jsem potírala olepené místo a světe div se... pouští to.

Taky se mi osvědčil u láhví kde nestačí prosté odmočení ve vodě ten olej. Vyčetla to má žena kdysi tady na tom vláknu, nevěřil jsem ji, ale fact to funguje. Nezkoumal jsem proč a jak, ale jsem s tím způsobem maximálně spokojen.
*
Silný louh by možná byl lepší, používám ho na jinak nevyčistitelné demižony zevnitř, ale smývat s ním etikety mi přijde dost nebezpečné.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.17 (?), 12.8.2016 21:27

Mě se osvědčil odlakovač na nehty. Naleju na vatu, potřu, chvilku počkám, všechno setřu a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2016 12:02

Mě se osvědčil odlakovač na nehty.

Mně se neosvědčilo nic. I když etiketu nějak sejmu a lepidlo něčím rozpustím a setřu, pokaždé tam malý zbytek zůstane, láhev je v těch místech méně průhledná, někdy dokonce trochu lepí. Vždy je poznat, že jde o starou použitou láhev. 
    Proto na držší tekutiny - např destiláty, které daruji či prodávám - si zásadně kupuju nové lahve a nová víčka.  V ceně lihoviny se náklady ztratí a dojem je opravdu lepší než v lahvi, která - i když bez viněty - tvarem nezapře fernet, pražskou vodku či bechera.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.142 (?), 13.8.2016 12:37

...a dojem je opravdu lepší než v lahvi, která - i když bez viněty - tvarem nezapře fernet, pražskou vodku či bechera.

Jo, to máte pravdu. Láhví které neevokují na původní obsah je čím dál méně. A dát nějakou specialitu někomu, byť i s vlastní etiketou v takové láhvi vypadá hrozně a výrobek už dopředu degraduje.
*
V té souvislosti mně zaujaly, nevím jak dlouho jsou na trhu, ale já je objevil teprve nedávno, krémy ze směsí fluoridů na leptání skla. Efkoglass a podobné. Zajímavá cesta k vlastní atraktivní láhvi.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.8.2016 12:54

Kdysi jsem něco podobného řešil u mobilu. Totiž na nový mobil jsem vždy na displej nalepil širokou izolepu. Po dvou měsících, nebo i déle, když jsem měnil novou izolepu, stará šla odstranit blbě. Ředidlo nepřicházelo do úvahy, a třeba jar atd. to nevyčistil, vždy displej trochu lepil. Stačilo však vytřít vatou, hadříkem namočeným do stolního oleje a pak odmastit mýdlem. Nezkusil někdo olej i u lahví? P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.113 (?), 30.10.2011 12:04

moc dekuji za rady, vyhrala jsem konecne(!) nad etiketami z marmeladovych sklenicek - opravdu staci horky fen - sundate papir a zbyle lepidlo staci olivovym olejem s ubrouskem sundat a je to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.173 (?), 29.12.2011 6:44

Místo fénu zkuste nalít do skleniček vřelou vodu. Takhle odstraňuji etikety z vinných lahví již delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika