Sejmutí etiket z lahví



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
21.12.2008 15:30

Mám pocit, že výrobci lihovin i konzervovaných potravin se snaží, aby skleněné obaly od jejich produktů nebyly dále používány. Dřív nebylo třeba viněty odstraňovat. Stačilo sklenice a láhve naplnit a během jednoho cyklu v zavařovacím hrnci byly čisté.
  Někdy viněty, pravda, odpadly již v sámošce (dnes marketu).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 46.192 (?), 4.10.2009 20:37

Nevěřil jsem, ale funguje to!
Namočil jsem sklenici s etiketou na 4 hodiy do teplé vody, ale etiketa se neodmočila. Lepidlo bylo odolné. Seškrabal jsem ji nehtem, ale zůstalo tam lepidlo. Potřel jsem tedy lepidlo dětským olejíčkem (byl hned po ruce) a několika chomáčky vaty lepidlo krásně setřel. Pak jsem důkladně setřel olejíček (mýdlem, lihem a papírovými kapesníčky), nerad bych, aby někomu pak ta flaška se slivovicí vyklouzla z ruky a ten poklad se vylil.

Další způsob je odlepit etiketu za sucha. Nehtem trochu odžďobat dva rožky na užší straně a pak po celé délce mezi nimi. Pak postupně pomalu odlepovat, za odlepený kus táhnout a etiketu pomalu stáhnout. Pokud se někde část během stahování neodlepí, seškrabat to neodlepené zase do řady a pak pokračovat. Tak zůstane na sklenici minimum lepidla, které se pak potře olejíčkem a setře vatou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 4.10.2009 23:18

Problém je, že různé etikety jsou lepeny různými lepidly. Proto, dle mého, neexistuje univerzální postup. Leda drátěný kotouč na vrtačce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lada4 - (8) - 128.84 (?), 21.12.2008 12:08
Díky zkouším všechno :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.12.2008 14:54

Horkým vzduchem (fenem) jdou dobře sloupávat etikety a nálepky, které jsou plastové.  Papírové viněty na lahvích, kompotech, nebo kupovaných sklenicích (třeba od zelí), sundávám vařicí vodou s trochou jaru a ostrou drátěnkou.  Když se láhev nechá chvíli ve vodě odmočit, tak pak jde etiketa dolů snadno.  A jak píše Martin, dobré je tu etiketu nejprve poškrábat.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 21.12.2008 15:24

Po těchto etiketách zůstávají zbytky lepidla, kteréopravdu nevím odstranit.Zkoušel jsem různá rozpouštědla ale nic moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 21.12.2008 15:30

Mám pocit, že výrobci lihovin i konzervovaných potravin se snaží, aby skleněné obaly od jejich produktů nebyly dále používány. Dřív nebylo třeba viněty odstraňovat. Stačilo sklenice a láhve naplnit a během jednoho cyklu v zavařovacím hrnci byly čisté.
  Někdy viněty, pravda, odpadly již v sámošce (dnes marketu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.12.2008 15:30

Rozpouštědla jsou opravdu neúčinná.  Lépe je použít obyčejný písek na nádobí a hodně horkou vodu. S louhem jsem to nikdy nezkoušela, bylo by to možná rychlejší, ale připadá mi to zbytečné.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.51 (?), 6.1.2009 0:35
Záleží, jaká použijí lepidla. Některá se kompletně odlepí po půldni ve studené vodě. Jiná se musí nahřár horkou vodou nebo párou, odlepit papír a zbytek potom sundat ředidlem nebo technickým benzínem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.72 (?), 14.1.2009 21:47

Lahve zbavuji etiket celkem běžně, nejde o malé počty. A tak i já jsem si všimnul zavádění nových lepidel, tkeré nejdou sundat klasickou metodou - namočit na 2 hod do vody. Jsou to přesně ty které po sobě zanechávají lepivou plochu. Pořídil jsem si výrobek Leaquid 2, je to něco hodně hodně mastného, odpouští spolehlivě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.107 (?), 13.1.2009 8:01

Já když sundávám etikety... teď myslím ty průhledné, tak je opatrně a pomalu sloupnu, aby se nepotrhaly. Zůstane po nich na sklenici lepidlo. Potom když flašku nechám den ve vodě namočenou, tak to lepidlo nasaje vodu a tím zbělá. Pak jde krásně drátěnkou seškrábat. Lahve s papírovými etiketami nechávám rovněž den namočené a pak se sami odlepí. Pokud tam zůstane nějaký povlak lepidla, tak ho taky drátěnkou setřu pod tekoucí vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika