destilační přístroj



host - 4.57 (?)
10.3.2008 0:13

Tak to je bomba. Nevěřil jsem tom, že se někdo to takové aložitosti pustí, ale tento recept je to pravé, jak má postup na výrobu žitné vypadat, děkuju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
                     
host - 127.251 (?), 4.3.2008 10:59

Já jsem svým příspěvkem spíš chtěl rozpoutat diskuzi o zkušenostech a postupech pálení a zrání destilátů z obilovin. Případně o znalostech z literatury odkud čerpat a podobně. Protože všechny moje zkušenosti jsou vykoupeny v některých případech produktem ne moc obdivu hodným. Třeba než jsem vychytal jak hodně mít vypálený soudek na zrání. Všude se dočtete necháváme zrát ve vypálených sudech, ale jak vypálených výrobci vypalují sudy na několik stupňů. Mě se třeba osvědčil dubový pětilitrový sud vypálený pouze jemně takže druhý který je vypálený dle výrobce silně není úplně vhodný na zrání destilátu teda podle mojí chuti. Dále jsem třeba vyzkoušel použít vodu z rašeliniště. Je to dost těžká práce nanosit 100 litrů vody po 20 litrech deset kilometrů pěšky a to i odolná žena řekne, že takový výlet na Šumavu není nic moc. Výsledek špatně to kvasilo a chuť nic moc takže nedoporučuji. Tímto směrem bych rád diskutoval a získával další informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.57 (?), 10.3.2008 0:13

Tak to je bomba. Nevěřil jsem tom, že se někdo to takové aložitosti pustí, ale tento recept je to pravé, jak má postup na výrobu žitné vypadat, děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.238 (?), 2.3.2008 22:19

Pri jaké lihovatosti je dobré oddělit dokap vím že to asi není u každého ovoce stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.81 (?), 3.3.2008 17:58

Pro oddělení předkapu nebo dokapu neni lihovitost zcela to nejlepší kritérium. Teplota by mohla být trochu vhodnější (ačkoliv tyto dvě věci blízce souvisí) bezesporu nejlepším indikátorem je ale "čich a chuť". Bohu žel na tom se nic nezmění.  Nebo spíše Bohu dík. :-)

Vřele doporučuji v okolí zlomových bodů (předkap-jádro a jádro-dokap) učinit několik oddělených frakcí nad kterými se lze ještě dodatečně zamyslet a použít či vylít. Myslím, že ale stačí aktuálně jímaný destilát chytit do sklenky, vyjít na čerství vzduch a tam rozhodnout. Čich se dá totiž pobytem v místnosti s kolonou značně zmást, skoro až k nepoužitelnosti. :-) A pozor, přiboublina se časem ještě více negativně prosadí. Pouze předek se trochu zahladí.

Destilát s přívlastkem ušlechtilý a o ten se všichni přece snažíme, má obsahovat jen zlomek předku či přiboubliny. Nadmíra kazí dojem a časem se to zcela nesrovná.  Být přísný a trpělivý při výrobě, pak opravdu oceníte. :-)

Přeji mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.248 (?), 8.3.2008 9:22

Mám v plánu si koupit kotlík cca 100 l. Kolik nejméně litrů lajtru - vodka může být na druhé pálení? může se případné malé množství dolívat vodou, nebo je rozumnější si pořídit menší kotel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.248 (?), 8.3.2008 9:48

Múžete mi poradit kolik je přibližná spotřeba plynu na vypálení 100 kg kvasu. Máme 100 l kotel a počítáme s 2 -jím připálením. Myslíte. že elektřinou to je výhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 10.3.2008 7:22

Na www.destila.cz jsou v kategorii sortiment nabídky velkých kolon. K Vám nebližší je 150 litrová kolona. Je tam krom jiného i spotřeba el.energie a doba pálení. Přesto to pro Vás neni směrodatné. Záleží na tom jak máte sestavu udělanou, kolik bude kvas obsahovat alkoholu, jak budete mít nastaven zpětný tok na deflegmátoru, jak bude kolona zaizolována apod. Myslím, že první destilace Vám udělá v celé věci jasno.

Termín "vyplatí" se mi ale ve vašem dotazu nelíbí. Pokud chcete pálit pro sebe, pak Vás má zajímat především kvalita a pokud na kšeft tak... k čertu s Vámi.

I tak přeji ať se podaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.177 (?), 10.3.2008 21:06

Nevím, proč se Vám nelíbí termín "výhodné".  Pokud je to pro Vás prijatelnější, dosaďte do věty termín levnější. Rozhodně nemám v úmyslu pálit na kšeft!!! ' Vaše čtení mezi řádky bylo více než nepřesné...

 s pozdravem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.177 (?), 10.3.2008 21:07

Oprava ne "výhodné", ale vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 11.3.2008 7:31

Váš dotaz jsem nejspíš nepochopil správně a je dobře, že jste to uvedl na pravou míru.  Pomineme-li slovní hrátky, jsou pro Vás domácí výrobky rozhodně volbou kvality. Představa dělat něco pro sebe a ještě špatně, no považte, to už je síla. Navíc máte možnost rozmanitost ve volbě vstupní suroviny. Šípek, černý bez, Višně... cokoliv si zamanete. 

Zmátla mě ta "kubatura" kotle. Velký kotel má svá úskalí a pokud si nedá destilatér pozor, negativně to ovlivní kvalitu. Vznikne tak produkt vhodný jen k prodeji. Kvalita, jenž jsem měl možnost několikrát okusit na "uzavřených degustacích" se s produkty volně (i nevolně) prodávanými,  nedá vůbec srovnávat. To je také důvod mého negativního postavení ke "kšeftu".

Přeji mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  66,  67,  68,  69,  70  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika