destilační přístroj



   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
host - 176.81 (?) 
30.1.2008 9:50

Zdravím všechny čtenáře,

toto fórum jsem objevil náhodou a moc se mi líbí. Některé dotazy i komentáře ve mě vyvolávaly pousmání a silné vzpomínky na mé začátky, některé přinesly i něco nového. Zejména ty teoretické, jsem totiž od utržení plodu až po ochutnávku spíše praktik. Rád bych pomohl začátečníkům v prvních krocích a tak jsem na www techcorp.cz v oddílu dokumenty zpřístupnil dokument, který tuto tématiku trochu popisuje. Jde o dokument spíše průmyslový než domácí, ale i tak je v něm mnoho užitečného. Byl mi zaslán anonymně, takže ani nevím komu poděkovat. Snad se bude hodit.

I já měl myšlenku toto témá zpracovat a nabídnout širší veřejnosti k nahlédnutí, ale nemám dostatek času se tomu věnovat. Kdyby se někdo z vás touto myšlenkou též zabýval, mohu poskytnout webový prostor a čas příspěvky zpracovat. Sám se ale na to necítím. Vše samozřejmě anonymně.

Přeji mnoho zdaru.

Robertino Di

(info@techcorp.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
               
host - 220.133 (?), 3.2.2008 4:03
Dobrý den, Bylo by možné ten ten kotel od fi.Medienka vyfotit a vložit sem obrázky, aby si člověk mohl udělat představu jak vypadá. Nebo dát odkaz na jejich stránky. Nikde jsem jeho foto nenašel a stránky také ne.

Předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 5.2.2008 1:14

§194a
Nedovolená výroba lihu

§194a (1) Kdo bez povolení ve větším množství pálí nebo jinak vyrábí líh, nebo

kdo líh bez povolení vyrobený ve větším množství přechovává nebo uvádí do oběhu, bude potrestán, nejde-li o čin přísněji trestný, odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

§194a (2) Stejně bude potrestán, kdo neoprávněně zhotoví nebo přechovává zařízení na výrobu lihu.

V průběhu roku 2007 jste se dohadovali co je trestné a nikoliv, tady máte přesné znění tr. zákona. Pak se nedivte, kde policajti berou informace, když jim je tedy někteří sami nabízíte. Bůh Vás ochraňuj!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.81 (?), 10.2.2008 18:42

Jsem rád, že někdo citoval zákon doslovně. Je v něm totiž opravdu jasně řečeno, že je i trestné zařízení na výrobu lihu vlastnit!

Pokud si i přesto chcete zahrávat s ohněm, alespoň nešimrejte kobru bosou nohou.  Tím mám na mysli hlavně objem vařáku (spíše menší), chladič případně deflegmátor ať je oddělitelný, topení spíše elektrické (bezpečnost a nepovšimnutelnost)  atd. atd.  Pokud chcete pálit, tak jen sami sobě pro radost, nikoliv pro zisk. Prodej je nejčastější důvod zviditelnění.

Navíc samotný proces destilace neni zcela bez úskalí a výsledek by vás mohl nemile překvapit. Mohl by být i horší než produkty volně v prodeji. No, většinou neni, ale mohl by. :-)

Mnoho zdaru všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sia - (3) - 220.76 (?), 11.2.2008 0:24

otázkou je definice většího množství. Pokud pálíte pro sebe, a každoročně, není většího množství snad ani třeba... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 11.2.2008 7:25

Přesně tak. :-)

Viděl jsem 40 litrovou nerezovou várnici doplněnou elektrickou plotýnkou určenou na vaření marmelád, jen ve víku byla vyústěna trubička. V kůlně byl asi metrový nerezový chladič a v garáži se válelo pár metrů hadic... to jetli to měl dotyčné někdy pospojované nebo ne, to samozřejmě nevím. Možná je to jen má fantazie. :-)

Já myslím, že stačí ročně do 30 litrů produktu, něco do archivu něco do těla. V takovém případě je dokazování komplikovaná věc (tedy pokud to policista nevidí smontované) a důkazní analýza je snadno vyřaditelná.

Pokud chcete dělat hektolitry, je to spíše o obchodu a to mé pochopení (a nejen mé) nemáte!

Zdravim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sia - (3) - 220.76 (?), 12.2.2008 18:13

Souhlasím s Vámi, je to boj kvality s kvantitou, začal sem pálit kvůli kvalitě a hraní si, a to mi vydrželo. Prodávat nemám potřebu ani chuť a nemám ani co. Sám sotva vyjdu. Nemusí si člověk všechno ku*vit prachama... Stejně by tu kvalitu nikdo nezaplatil. Kolikrát si s úsměvem říkám, že v krámě by mě vyšla levněj ´c. (a to nemyslim křtěnou potokem :-) )  Co naplat, když máte potřebu tvořit...

zdraví sia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.70 (?), 13.2.2008 7:32

Tak, tak, nezbývá než souhlasit.

Navíc jsem si jist, že by mnoho lidí kvalitu nejen nezaplatilo, ale také vůbec nedocenilo. V obchodech je 80% brak a to odpovídá stejnými procenty i kvalitě spotřebitelů. Já si ale myslím, že jsou všichni spokojeni a nám ostatním přeji mnoho štěstí v tvořivé práci. 

Zdravim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sia - (3) - 220.76 (?), 7.2.2008 21:40

Tak tady je ten kotel Medienky + nějaké ilustr. foto. Jinak pro zájemce podotýkám, že je to dřina dřina dřina, pokud to teda nešulíte. Chce to čas a trpělivost.  Aťsi nikdo nemyslí, že ze 120ti litrovýho kotle to teče jak z kohoutku. Trpělivost je otcem jemného destilátu!!!

   zdraví sia

Medienka
Medienka
Po vylití výpalků
Po vylití výpalků
Hotovo ;-))
Hotovo ;-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 11.2.2008 11:23

Díky, už jsme dali uzené a klobásky do komína aby byly čertvé. Ještě musím pro hezké lahvičky. Zkusím sehnat super 10 litrové demižónky, s souseda požádám aby tam vyryl věnování. Tedy jestli ještě po naší meruňkovici vidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika