destilační přístroj



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
3.9.2007 14:28
Volně prodejné v lékárně pod názvem Carbosorb (jako živočišné uhlí to znají taky).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 14:47
No, až za takových 15 let budete koštovat který ten ročník byl vlastně nejlepší, bude z toho tah, proti němuž je bujaré popíjení dětská hra....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.161 (?), 25.7.2016 11:32

A.kvašení není striktne anaerobní proces - je tzv. mikroanaerobní. Zpočátku kvašení naopak vyžaduje kyslík - hlavně pro růst kvasinek. Mícháni kvasu je zcela v pořádku.

Vízner

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
oljitbur - (12), 3.9.2007 14:26

Zdravím přátele zahrady.

Můžete poradit jaké živočišné uhlí máte na mysli a kde ho obstarat - přes lékárnu. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 14:28
Volně prodejné v lékárně pod názvem Carbosorb (jako živočišné uhlí to znají taky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.131 (?), 3.9.2007 14:52
Prosim o podrobný recept na výrobu žitné.
         Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 5.9.2007 22:30
Na pálenku z obilí je příspěvek ze dne 10.1.  No ale máme všude spoustu ovoce a tak ze žita či jiného obilí kvas nechte na dlouhé zimní večery. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 4.9.2007 8:10
ano díky za informaci, můžete doporučit poměr uhlí versus pálenka. Dávám k diskusi ještě názor na ředění lutru (před druhým klasickým pálením) vodou, prý se tím pálenka výrazně zjemní a výsledný produkt není nutné tolik dořeďovat vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.9.2007 12:00
Asi záleží na množství pachů a barviv, které chceme vyapsorbovat. Běžná dávka jsou 2 tablety na litr. Větší část se po protřebání a ustání slije čirá, zbytek třeba přefiltrovat.
  S druhou částí neporadím, nepálím. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.221 (?), 7.9.2007 14:45

Já dělím pálení na dvě části. To co vyteče do 86C° a to co vyteče do 90C°. Uhlí a to živočišné neni nijak levné, ale než abych dělal odvětrání ve sklepě a měl ztráty toho co jsem tak pracně získal? To snad né... první díl nepotřebuje tolik uhlí. Jinak ředění na druhý přepal a vodou? To nedělám - naliji to do další vsázky. Nedělám to ale skrz zjemnění, ale proto že potřebuji dostat %... mě můj přístroj na prví přepal udělá maximálně jen 70% a já potřebuji na některé své pokusy okolo 80%... tak se dá říci, že spíše obohacuji roztok... na zjemnění používám jedlou sodu a jak jsem už tady napsal dříve, když je dostatečný deflegmáror a celé zařízení nemusí se řešit zbytečné kraviny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 12.9.2007 6:57

Aktivní uhlí je možné objednat u pana Endlera: http://www.endler.cz/index.php?id=Aquasorb

na 10l pálenky jsem dával 2 polévkové lžíce. Používat ale jen při senzorických vadách, napřed to sebere vůni a pak až nějaké pachutě. Je to spíš dobré na výrobu vodky, tedy čisté lihoviny a ne slivovice.

Co se týče ředění lutru vodou tak můžu doporučit, je ale třeba dát jen tolik vody, aby před druhým pálením měl lutr alespoň 30% lihu. Jestli 30% nemá tak určitě vodu nepřidávat, ale spíše zvážit 3 pálení a vodu přidat až do toho třetího. U švestek a třešní je lutr vždy přes 40%, ale u některých slabých kvasů tomu tak není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika