destilační přístroj



host - 250.231 (?)
12.9.2007 6:57

Aktivní uhlí je možné objednat u pana Endlera: http://www.endler.cz/index.php?id=Aquasorb

na 10l pálenky jsem dával 2 polévkové lžíce. Používat ale jen při senzorických vadách, napřed to sebere vůni a pak až nějaké pachutě. Je to spíš dobré na výrobu vodky, tedy čisté lihoviny a ne slivovice.

Co se týče ředění lutru vodou tak můžu doporučit, je ale třeba dát jen tolik vody, aby před druhým pálením měl lutr alespoň 30% lihu. Jestli 30% nemá tak určitě vodu nepřidávat, ale spíše zvážit 3 pálení a vodu přidat až do toho třetího. U švestek a třešní je lutr vždy přes 40%, ale u některých slabých kvasů tomu tak není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 14:47
No, až za takových 15 let budete koštovat který ten ročník byl vlastně nejlepší, bude z toho tah, proti němuž je bujaré popíjení dětská hra....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.161 (?), 25.7.2016 11:32

A.kvašení není striktne anaerobní proces - je tzv. mikroanaerobní. Zpočátku kvašení naopak vyžaduje kyslík - hlavně pro růst kvasinek. Mícháni kvasu je zcela v pořádku.

Vízner

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
oljitbur - (12), 3.9.2007 14:26

Zdravím přátele zahrady.

Můžete poradit jaké živočišné uhlí máte na mysli a kde ho obstarat - přes lékárnu. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.9.2007 14:28
Volně prodejné v lékárně pod názvem Carbosorb (jako živočišné uhlí to znají taky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.131 (?), 3.9.2007 14:52
Prosim o podrobný recept na výrobu žitné.
         Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 5.9.2007 22:30
Na pálenku z obilí je příspěvek ze dne 10.1.  No ale máme všude spoustu ovoce a tak ze žita či jiného obilí kvas nechte na dlouhé zimní večery. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 4.9.2007 8:10
ano díky za informaci, můžete doporučit poměr uhlí versus pálenka. Dávám k diskusi ještě názor na ředění lutru (před druhým klasickým pálením) vodou, prý se tím pálenka výrazně zjemní a výsledný produkt není nutné tolik dořeďovat vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.9.2007 12:00
Asi záleží na množství pachů a barviv, které chceme vyapsorbovat. Běžná dávka jsou 2 tablety na litr. Větší část se po protřebání a ustání slije čirá, zbytek třeba přefiltrovat.
  S druhou částí neporadím, nepálím. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.221 (?), 7.9.2007 14:45

Já dělím pálení na dvě části. To co vyteče do 86C° a to co vyteče do 90C°. Uhlí a to živočišné neni nijak levné, ale než abych dělal odvětrání ve sklepě a měl ztráty toho co jsem tak pracně získal? To snad né... první díl nepotřebuje tolik uhlí. Jinak ředění na druhý přepal a vodou? To nedělám - naliji to do další vsázky. Nedělám to ale skrz zjemnění, ale proto že potřebuji dostat %... mě můj přístroj na prví přepal udělá maximálně jen 70% a já potřebuji na některé své pokusy okolo 80%... tak se dá říci, že spíše obohacuji roztok... na zjemnění používám jedlou sodu a jak jsem už tady napsal dříve, když je dostatečný deflegmáror a celé zařízení nemusí se řešit zbytečné kraviny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 12.9.2007 6:57

Aktivní uhlí je možné objednat u pana Endlera: http://www.endler.cz/index.php?id=Aquasorb

na 10l pálenky jsem dával 2 polévkové lžíce. Používat ale jen při senzorických vadách, napřed to sebere vůni a pak až nějaké pachutě. Je to spíš dobré na výrobu vodky, tedy čisté lihoviny a ne slivovice.

Co se týče ředění lutru vodou tak můžu doporučit, je ale třeba dát jen tolik vody, aby před druhým pálením měl lutr alespoň 30% lihu. Jestli 30% nemá tak určitě vodu nepřidávat, ale spíše zvážit 3 pálení a vodu přidat až do toho třetího. U švestek a třešní je lutr vždy přes 40%, ale u některých slabých kvasů tomu tak není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika