destilační přístroj



host - 45.74 (?)
18.10.2010 20:02

Pane, musím s Vámi jenom souhlasit. Tady poznáte kdo je praktik a kdo teoretik. S pozdravem Radek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
                     
host - 151.252 (?), 18.10.2010 18:39

a další fotka toho samého.Co si o tom integrovaném reflux chladiči myslíte?

reflux chladič
reflux chladič
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.74 (?), 18.10.2010 20:02

Pane, musím s Vámi jenom souhlasit. Tady poznáte kdo je praktik a kdo teoretik. S pozdravem Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 18.10.2010 23:02

Pokud Vás zajímají nejnovější pokroky v technologii výroby ovocných destilátlů, doporučuji Vám návštěvu palírny v Malé Ledské u Častolovic. S vlastní technologií Vás samozřejmě neseznámí, protože ta se utajuje, ale uvidíte 150 l vařák s kolonou a příslušenstvím, ovšem bez deflegmátoru, to je totiž 19. století. A víte proč? Protože nikdo, ani Vy nevíte, jak teplá voda má tímto zařízením (deflegmátorem) protékat, protože složení ve vařáku se neustále mění v tom smyslu, že ubývá lehkých komponent, především lihu a narůstá přiboudliny. Ovšem toto zařízení, které tam uvidíte vám z lutru vyrobí 92-94 % přítomného lihu. To znamená, že ve vařáku zbydou tak max. 2% lihu a veškerá přiboudina. Ale chce to výlet do Malé Ledské. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 18.10.2010 23:37

Nejsem z čech.

Ale viděl jsem profi rektifikační kolony i 250L, bohužel v nich je refluxní chladič přímo součástí hlavní "trubky"- deflegmátoru... a samozřejmě dovnitř přes malá okénka moc vidět není, ale kondenzát lihu je vidět stékat...

Ale pletete se v tom, že deflegmátor není součástí rektifikační kolony, JE a to každé rektifikační(jednokotlové kolony).Deflegmátor - různých konstrukcí(kloboučkový, s náplní skla, keramiky) je hlavní součást každé rektifikace!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.186 (?), 19.10.2010 2:10

Co bychom dělali se 150-ti a 250-ti litrovými kolony? Já chci pro sebe pár litrů na zimu a pro návštěvy.. Chci si hrát a né dělat zlatokopa..Tady se to jmenuje zahrada a  né plantáž...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 19.10.2010 11:33

Však jsem psal profi rektifikační kolony!

Doma si těžko kdo bude sestrojovat 150-250kotel a kolonu...

Ale na zahrádkářské pěstitelské pálení jsou profi kolony 250 až 400L běžnou záležitostí zejména na Moravě.Vždyt i letos se urodily metráky až tuny ovoce a nechat jej snad shnít?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.6 (?), 23.10.2010 18:08
U mě v kotli po 2.D zůstává zbytek s max alkoholovostí 4-5%, takže dle mého názoru je lutr vyždímán dostatečně. Výsledný produkt má kolem 80%. Díky tomu, že se mění poměry par ve vařáku mi měřené páry lehce skáčou z 84°C na 80 a zas na 84°C, ale toto se děje jen u konce pálení cca posledních 20minut (kotlík je asi dost vyždímán), kdy je velice obtížné reflux ukočírovat. Mám systém chlazení (nikoliv vyhřívání) deflegmátoru, takže množství refluxu řídím intenzitou průtoku chladící vody. Všechno pracuje jak má, po čase průtok vody nastavím tak, aby mi teploměr ukazoval 82-83°C, prostě nic světoborného. Ale z toho konce mám strach. Teď otazka na Vás pane Šlosare, je možné, aby přiboudlina či jiné vysokovroucí alkoholy se mi dostaly do destilátu, když max teplota měřených par je 84°C a končím proces alkoholovostí cca 75%? Podotýkám, že výsledný destilát nejeví známek zákalu či pachových vad. Jen by mě to zajímalo čistě teoreticky. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 24.10.2010 15:23

Myslím, že jste provedl velmi úspěšný pokus a po naředění destilátu získáte ovocný destilát i bez nepřijemných dochutí nejen pachových vad, tedy prostý dokapu, což je největší problém stávajících palíren. Rovněž malý zbytek alkoholu ve vařáku rovněž nasvědčuje tomu, že jste získal produkt ve vysokém výtěžku, což je také obdivující! Dokap (přiboudlina) je složitá směs sloučenin, která zůstala za podmínek, které popisujete ve vařáku, takže doufám, že jste jej po dokončení procesu za horka neotevřel, to by byl v místnosti pušinec srovnatelný se žumpou. Jinak Vás obdivuji, jak trefně jste teploty nastavil. Zdraví Petr Šlosar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 5.11.2010 9:34

Plánuji deflegmátor-rektifikační kolonu z tradiční mědi.Trubka 54mm x 2mm je vyráběna v Evropě, ne jako nerez v číně.Navíc cena nerez trubky dosahuje 60% ceny mědi.Trubka 54mm (dvoupalcová) je dostatečně silná a dimenzovaná na 50L kvasu(tj. cca 70 kotlík)Čím tenší a vyšší trubka, tím lépe deflegmátor rektifikuje a odděluje frakce...

Je nutno uvažovat že nerez si jen málokdo svaří doma, ale měd trubku si spájí doma kapilárním pájením téměř každý... Avšak prodávají jí po 5 metrech(podobně jako nerez). jeanch@centrum.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.137 (?), 8.11.2010 20:11

Zdravim vsechny odborniky pres destilacni pristroje, mam na vas jednu velkou prosbu a timto vas zadam o radu.

Stavim si vlastni destilacni kolonu, mam 90 l tlakovy hrnec na jehoz viko jsem vyrobil zvon o prumeru 18 cm a vysce 30 cm. Problém má stím kam umístit vývod do chladiče. V jakém uhlu má být propojovací trubka. Trubku jsem sehnal o pruměru 28mm (měděná). Chladič jsem si nechal stočit z 7m 15mm trubičky, doufám že to bude dostačující.Takže potřebuji poradit.Trubka která vede z kotle, jak má být dlouhá, má stoupat a nebo klesat, pod jakým ůhlem. Tuším že to bude dot podctatné a proto se ptám odborníků. Budu vděční za vaše rady s pozdravem Jirka, j.jonak@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika