Cider - výroba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
28.1.2014 18:36

Dělám to přesně stejně a exploze jsem se zatím nedočkal. Mošt se nezvrhne do octa, nýbrž do sektu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 28.1.2014 19:27

Prosté uzavření jablečného moštu do PET lahví, bez potřeby následné sterilizace, či zamražení, považuji za geniální vynález. yes Určitě vyzkouším i přes potenciální riziko výbuchu. Asi to chce uchovávat při nízké teplotě, těsně nad nulou, aby se to moc nerozběhlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.1.2014 20:49

Některé PETky jsou příliš tenké, je dobré používat ty od kolových nápojů nebo silně sycených minerálek. Trochu vzduchu tam můžete nechat, vytvořený CO2 spolehlivě zabrání octovatění a ta trocha kyslíku nebude stačit ani na oxidaci pektinů či tříslovin. Pro octovatění potřebujete mít dlouhodobě otevřenou láhev. Pokud tedy chcete mít lepší poměr mezi vzduchem a CO2 v bublině, tak PETku před utažením zátky trochu promáčkněte, ona se dofoukne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2014 23:14

Určitě vyzkouším i přes potenciální riziko výbuchu

Opakuji, že je třeba opatrně PETky otvírat, - vychladit, nepřepat, jen lehce povolit závit a vyčkat na dekompresi, při níž odejde jisté množství pěny a cca 1 deci moštu.
  Je možné, že velikostí ponechané vzduchové bubliny (mírou promáčknutí PETky) by se mohlo dát regulovat procento alkoholu v konečném produktu. Ale nemám to odzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 29.1.2014 8:55

Použil jsem lahve od pepsi. Teď jsem koukal, že např. kofola má lahve na omak tužší. 

 Má na uchovatelnost vliv doba mezi moštováním a plněním lahve. Např. 1hod. nebo 4hod. po moštování? 

Na eliminaci výbuchu má vliv výše teploty při uskladnění. Hlavně první týdny po uskladnění. Koncem října je někdy obtížné sehnat chladné místo. Protože nemám k dispozici ani jeskyni, ani vodoměrnou šachtu, uvažuji o zakopání lahví do země někde ve stínu na severní straně. Při nejhorší variantě budu mít zoráno.

Ještě jsem uvažoval o primitivním ventilku. Dírka malého průměru do víčka, několikrát přeložený mikroténový sáček, gumička. Ale výsledný produkt bude s největší pravděpodobností normální jabčák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.1.2014 10:18

O ventilku neuvažujte, stačí to lehké promáčknutí a dotažení jen tak aby si lahev nepřisála vzduch. Kofola je vyzkoušená, ta vydrží. U Pepsi jsou 2l tenké, ale litrovky jsou taky pevné. Z perlivých vod mám odzkoušené pak Poděbradka a Magnesia.

Produkt je perlivé jablečné. V nepříliš studené ledničce to jde taky. Na zahradě můžete využít i to, že to naskládáte do přepravek, přikryjete volně přehozeným prostěradlem či jinou plachtou, kterou udržuje déšť nebo kropení hadice ve vlhkém stavu. Výpar vody a umístění ve stínu udrží prostor v přepravkách chladnějším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.1.2014 10:32

Loni jsem zase po dlouhých rocích udělal z letních jablek mušt.Něco se hned vypilo, a něco-asi 50L jsem zahřál na 75°C, a hned za tepla plnil připravené PETky(některé tvar držely,některé se kroutily), a pro lepší sterilizaci převrátil dnem vzhůru.Po zašpuntování některé čepičky nevydržely, a musel jsem je nahradit.Všechny PETky s muštem jsem uložil do temna, chladna.Ještě jsem neotevřel ani jednu, a doufám, že se mušt nekazí.V lepším případě zůstane mušt muštem,a v tom horším se změní na jablečný sekt...nebo obráceně???Nechám si ho na jaro, kdy už jablka nebudou, a vitamíny budou třeba-no ňi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 25.3.2015 21:18

Dneska jsem viděl cider v samoobsluze ve skle, z různého ovoce. Má to 4% alkoholu.

Cider - máta+lajm, prázdná lahev
Cider - máta+lajm, prázdná lahev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.194 (?), 6.5.2015 22:42

To je zrovna asi nejhorší cider momentálně v ČR dostupný. Existují i domácí výrobci cideru – jabčáku. Zkuste si je vyhledat na internetu, například F.H.Prager, Rossbach Cider, Magnetic Apple, Pan Jablíčko atd. Vyrábějí kvalitnější a chutnější cidery z českého ovoce, bez přidaných dochucovadel. Nejsou sice tak snadno dostupné (samoobsluha), ale stojí za to je ochutnat.

Rossbach Cider
Rossbach Cider
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika