Chycená myš



host - 142.44 (?)
8.5.2009 10:27
Mysi se na zimu stahuji tam, kde maji dostatek potravy, at je zive odnesete na vzdalene misto nebo je utopite. Pan tazatel ma kraliky, takze tento problem bude resit stale. Pokud mysi zmizi, znamena to pouze, ze se mu tam nastehovali potkani a to je o moc horsi. Jedine reseni vidim v porizeni kocky, ktera uz svou pritomnosti nuti mysi zmenit revir. Toto jsou prirodni zakony. Takze, kdyz chytim zivou mys, vratim ji prirode. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 5.5.2009 17:57

I já mívám problém co s chycenou myší, už se nám teda roky doma myš neobjevila, ale kdysi dávno jsem problém co s myší v pasti vyřešil tak, že jsem past i s myší hodil do hořícího kotle. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.183 (?), 5.5.2009 20:15

No ja som chytenu mys dal do vedra a zakryl som ho vekom, par krat som ju v tom zatvorenom vedre otrepal a to tak, ze som vedrom rychlo pohyboval hore dole a ked bola asi po 20 sekundach otrasena tak som ju hodil sliepkam, to bola pochutka!  Alebo si zober na ruku rukavicu aby ta neuhryzla a hod ju rychlo o stenu- velmi rychle zabitie.   Ale myslim, ze najprirodzenejsie je zohnat macku a ta sa o mysku postara najprirodzenejsim sposobom- zrecykluje ju uplne.  Vies na pole by som ju nenosil, lebo nahoda je blbec a mysi sa na jesen stahuju spat do blizkosti ludskych obydli. Je pekne byt ludsky, som za rychle zabitie, urcite nie spalenie, ten kocur to je tiez sadista, hra sa s nou dlho az potom ju zozerie, ale je to aspon podla zakonou prirody. Len prosim Vas nespekulujme este aj o tom ci zabit alebo nie, a preco zabit, atd,...mys je skodny hlodavec, a ten smrad po nich neznasam, viem ona za to nemoze, ale co robi je v rozpore s mojimi zaujmami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 5.5.2009 22:41

...no rozhodně je smrt v kotli rychlejší a milosrdnější než ve vědru s vodou, kde zoufale dost dlouho plave podél okraje a až se unaví, tak se pomalu utopí...

Já bych nicméně taky volila procházku co nejdál od domu s vypuštěním. Ale čistě teoreticky by mě zajímalo, jestli někdo opravdu zkoumal, z jak velké dálky se myš dokáže vrátit. Nebo jestli po vypuštění má vůbec šanci se v novém terénu zabydlet (předpokládám, že nová lokalita už je obvykle obsazená konkurenčními zvířaty a zabydlení nebude nijak lehké).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 5.5.2009 20:31

Poměrně se divím, že se do té pasti chytily - moje babička je měla všude a myši se jim vyhýbaly obloukem.

Myši bych chytal do normálních sklápěcích pastiček, měl bych pak o jedno dilema méně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Woodpecker - (24) - 60.170 (?), 7.5.2009 21:40

Děkuji všem za rady. Rozhodl jsem se pro mírumilovnější variantu a myši jsem vypustil v dostatečně velké vzdálenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.57 (?), 7.5.2009 22:49
Udelal jste dobry skutek. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.183 (?), 8.5.2009 9:32

Jo a mysi se na podzim tlaci spatky do lidskych obydli. Mozna se Vam nebo nekomu jinymu na podzim vrati spatky. To je opravdu dobry skutek. A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.44 (?), 8.5.2009 10:27
Mysi se na zimu stahuji tam, kde maji dostatek potravy, at je zive odnesete na vzdalene misto nebo je utopite. Pan tazatel ma kraliky, takze tento problem bude resit stale. Pokud mysi zmizi, znamena to pouze, ze se mu tam nastehovali potkani a to je o moc horsi. Jedine reseni vidim v porizeni kocky, ktera uz svou pritomnosti nuti mysi zmenit revir. Toto jsou prirodni zakony. Takze, kdyz chytim zivou mys, vratim ji prirode. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 9.5.2009 21:00

Taky jsem si všimla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.9 (?), 15.6.2011 21:26
Humálně se myši dají usmrtit pomocí CO2. Dělá se to i u větších zvířat ale i proti tomu mají různí ekologové námitky. Zkuste přidat zrní a myši vůbec nechytat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika