Obyčejný rýč vs. Fiskars



host - 18.68 (?)
3.11.2013 12:24

Dobrý den. Čudujete se zbytečně. Je to o velmi vysoké kvalitě. Jsem zahradník a věřte mi, že mám všechny možné mechanizmy. A přesto velmi pravidleně používám rýč a to právě ten popisovaný a to rýčů mám tuším 6 druhů. Žádný malý mechanizmus se nedostane na 32cm do země, kdežto tento rýč hravě ano. No a při přesazování větších rostlin, či jejich likvidaci je to o pevnosti a nezničitelnosti. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 84.190 (?), 2.6.2016 15:04

To je pro lidi, kteří neví co z penězma,1Ks 70 kč bez poštovného? A na to si pověsím lopatu za 80kč.Budu spokojen.

To si raději budu lámat hlavu s tím řetězem.No nic těžkého na pochopaní to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 13.6.2011 21:53

Nevím jestli někdo z diskutérů ví přesně co je to ergonomie.Ten křivý štyl u Fiskarsu je jen křivý štyl - násada, toporo. Ergonomieje je věda pro levoručky. Osobně jsem si zkusil rytí naondulovaným Fiskarsem za tucet stováků. Po urytí brázdy v délce cca 35m délkových, odložil ho a pokorně se vrátil k rýči z Bystřice za 70.-Kčs!!

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 161.97 (?), 13.6.2011 22:03

Každý máme své zkušenosti. Já jiný rýč než Fiskars nevezmu do ruky (pokud nemusím).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.122 (?), 3.11.2013 8:18

Fiskars s rýčem jsem ďál 4 roky v zahradní školce, jiný bych do ruky taky nevzal!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.50 (?), 3.11.2013 11:42

ja sa cudujem timto neustalim reklamam a zjavne to nikomu kto to tu spravuje nevadi. Na malu zahradku obcas nieco porylovat staci bezny ryl. Na velku zahradu, ked sa mozno prejavi rozdiel (ak vobec), ryl pouzivat nebudem a pojdem do inych mechanizmov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.11.2013 12:21

Hlavně srovnávání ergonomického nářadí (původně poloprofi) s obyčejným (hobby a nejnižší cena) je vždy zavádějící.

Co takhle " Bahco PG-6100 plochý s T násadou "? To je totiž zase o třídu výše než Fiskars.

No a o třídu výše je celotitanový ergonomický rýč. Lehoučký a téměř nezničitelný. Bohužel musím napsat téměř, protože nepřežil zapomenutí v trávníku a přejetí traktorem, co jel trhat soušky do sadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 3.11.2013 12:24

Dobrý den. Čudujete se zbytečně. Je to o velmi vysoké kvalitě. Jsem zahradník a věřte mi, že mám všechny možné mechanizmy. A přesto velmi pravidleně používám rýč a to právě ten popisovaný a to rýčů mám tuším 6 druhů. Žádný malý mechanizmus se nedostane na 32cm do země, kdežto tento rýč hravě ano. No a při přesazování větších rostlin, či jejich likvidaci je to o pevnosti a nezničitelnosti. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 3.11.2013 13:46

Tak, tak. Je to o pevnosti a kvalitě celku. Mimochodem po rýči F sáhnu už téměř 10 let vždy nejraději.Jelikož mám po ruce takové jakési lokální centrum dovozu Bahco a Fiskars, tak se mi asi před 14-ti dny dostal zkušebně do rukou právě popisovaný rýč Bahco. Celkem nechápu, v čem by měl být o třídu výš než Fiskars.Skoro mi to přišlo naopak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.11.2013 15:31

Nyní už není Fiskars to co bývalo před 10 lety.. Ten co už máme 11 let stále slouží a protože nás na zahradě pracuje víc, tak jsem koupil druhý. Při dobývání stromků jsem jej v záruce ohnul. Vrátili mi peníze a já koupil Bahco, které nyní má tu kvalitu Fiskarsu před 10 lety. Obdobně kuchyňské nože fiskars byly na začátku dovozu do ČR s kovaným ostřím a nyní jsou vyráběny na jeden střih lisem z válcovaného plechu...

Jo ten titanový byl kupovaný někdy v 1982 roce a od té doby jsem ho neviděl. Tenkrát stál 128,-Kčs a nyní bych to typoval na 8 až 12 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.50 (?), 3.11.2013 15:48

128 kcs nestal ani ten titan, ani v tych lacnych casoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika