Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 63.46 (?) 
18.11.2013 10:06

Já sa čudujem taktiež.. Nejde jen o kvalitu, ale také o provedení. Jste vůbec zahradníkem, na jiném místě jste to popřel, tvrdil jste, že jste lesákem, každý vnímavý čtenář si toho musel všimnout. Zajímavé je také to, že když něco máte, tak to máte obyčejně šestkrát. Do hloubky 32cm se dostanete i lžičkou, v Česku na jedno zašlápnutí, drenážním rýčem. Někteří prodejci vedou pod názvem školkařský rýč produkt od Fiskarsu, který je spíše drenážní, podobný produkt od TORQ, dokonce jako drenážní LOPATU.

Alfréd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.133 (?), 18.11.2013 10:21

Při přesazování větších rostlin, či jejich likvidaci, používá každý myslící tvor více druhů nářadí. Nebudu si přát nezničitelný rýč, když můžu použít sekeromotyku. Abych příslušný nástroj nezničil, tak bych ho nesměl vůbec používat a musel bych ho mít ve vitríně, dřevo ošetřené proti hmyzu a kovové části proti korozi. Ostatně tyto dvě věci provede každý před uložením nářadí na zimu, aby na jaře mohl snadněji provádět zahradnické činnosti. Každý ví, že rezavou motyku do půdy nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.26 (?), 23.11.2013 8:59

Konečně jsen našel to co jsem slíbil. Mohlo by to velmi zajímat Starého orla a mnohé jiné co mají buď hodně větších stromků, nebo přebytek síly, je nad slunce jasnější, že i tento nástroj se dá zničit při prvním použití, zvláště, když se nepoužije rozum. Na této adrese uvidíte o co jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.250 (?), 23.11.2013 9:16

Udivuje mne, že tomu říkají lopata. K vyhazování uvolněné zeminy používají drenážní lopatu. A Starého orla by mohlo zajímat více toto. Vypadá to na home made.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 23.11.2013 11:36

A kdo jsou ti, co mají hodně větších stromků? Všechny naše školkařské firmy dávno mají mechanizaci na přesazování. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.21 (?), 23.11.2013 16:41

Pane Stanislawe, zase jste prohlásil něco, co neni pravda. Třeba ten Starý orel zval někoho, ať si přijede na podzim máknout při dobývání thují, rýčem Fiskars, protože je prý, na to nejlepší. Navštívil jsem několik zahradnictví a takové dobývadlo, co je na videu nemají. Víte mám trochu zájem, s čím se v takových provozech pracuje. Je pravda, že mají spoustu mechanizace, ale na jiné činnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 23.11.2013 18:02

Nechcete naznačit, že lžu? Nemůži si pomoct, ale nikde jsem nepsal, že školky mají zrovna tento typ mechanizace. Ale všechny školky, které se zabývají pěstováním okrasařiny mají dávno jinou mechanizaci. Jmenují se různě, ale běžně se jim říká Wermeer, podle jednoho výrobce, který je hodně známý. Viděl jsem celou řadu těchto strojů a co je hlavní, všechny jsou samojízdné a jsou schopné vydobytý strom přemístit na místo, které je třeba. U toho dobývadla potřebujete ještě něco, co strom z jámy vyzvedne a někam jej doveze. A co je ještě důležité, každý mnou popisovaný stroj dokáže vydobýt strom během okamžiku, tímto dobývadlem byste ve velké školce toho moc nestihnul. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.165 (?), 6.12.2013 17:54

Tu mechanizaci, kterou popisujete nepoužívají běžní školkaři. Tu používají podniky, které se zaměřují na ozeleňování měst hotovými, dosti starými stromy. Chtěl bych vás u toho vidět s těmi vašimi šesti rýči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 6.12.2013 19:58

Je možné, že ne zcela chápete psaný text. U nás je jen několik velkých školkařských firem, které se zabývají pěstování vzrostlých stromů a keřů. Ti tu mechanizaci běžně používají. Ale na výsadbu to už vlastnit nemusíte, protože jak byste to třeba použil ve svahu? Tam výsadbovou jámu skutečně je třeba vykopat ručně. Sám jsem takových stromů zasadil hezkých pár desítek a všechno vyhloubeno rýčem. Největší průměr balu byl 90cm a stěhovali jsme to na skluzu 3 chlapi. A některé velké realizační firmy používají zemní vrtáky s velkým průměrem na Bobcatu, protože nic nepěstují, ale jen vysazují. Dřeviny si dovezou, nebo jim je doveze právě ta školkařská firma. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.18 (?), 6.12.2013 17:45

To je velmi zajímavé, zase jich máte tuším šest. A kterým z těch šesti se hravě dostáváte do hloubky třicetdva cenťáků do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika