Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 54.85 (?) 
28.5.2010 8:42

Děkuji za odpověď.
Ani netuším, že to má Fiskars takhle označené. Kupoval jsem to v železářství a jediná cedulka byla ta s cenou. Ale ty vaše jsou dražší, tak jsou asi i pevnější. Když jsem je kupoval, tak se mi přišlo jako hodně peněz, nenapadlo mne, že to bude jen na lehké rytí. Trošku jsem si na Fiskars zanadával, protože toto se mi neděje u levnějších vidlí z Penny. A ty teda dostaly už pořádně zabrat. Občas mi nahradí i krumpáč, který je kopání (spíše hloubení), kde jsou větší kameny, často nevhodný. Máme na naši malé zahradě spíše humózní půdu s občasnými většími kameny, které jsou ale seskupeny v takových jakoby hnízdech. Tam pak přichází k duhu tyč jako páka. Krumpáč tak maximálně používám jako takovou "záložní páku" pro uvolnění kamenů. Fiskars tohleto nevydržel po hodině práce a pro mne to byly vyhozené peníze. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 214.68 (?), 22.8.2011 13:36
No tak se pokus rýt s něčím pořádným - ručně vykovaným nerezem. Dá se se sehnat. Není sice levný ale je to jiná káva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pařez - (31) - 159.230 (?), 1.2.2012 20:06

nějaký fiskars bych neřešil, pokud se s rýčem dělá to na co je určený a hlavně se nepoužívá místo pajsru, tak vydrží.Když se zlomí tak se dá zavařit.Svařit fiskars rýč jsem nezkoušel.Mám obyčejný rýč z Obi, prasknul u té trubky na násadu, tak jsem ho zavařil a maká dál.U některých rýčů(hlavně těch levných) je to zavaření vhodné hned po nákupu, některé mají dost podbroušené sváry, takže to vypadá jako když tam žádný není a ho*vno to drží.Ale myslím že čím starší rýč, tím kvalitnější, dříve to aspoň dělali poctivě.

Pro některé lidi by ho mohli prodávat i s dělníkem, jelikož někteří na rýč ani nesáhnou, natož aby s ním něco dělali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 14.12.2012 18:25

Urcite se vyplati investovat do kvalitniho naradi.Neni ryc, jako ryc.Je v tom hodne zasadni rozdil.Obycejny ryc uz bych tedy nechtel.Je to vec na roky, par stovek si rad priplatim, bude to jinde ve vykonu i v pohodli pri praci.Kdyz jsme u ryce Fiskars, vlastnim jej a proti obyc.ryci, je to nesrovnatelne lepsi ryc, ac se zda, ze tj.jednoduchy nastroj na kterem neni co vymyslet, co resit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.61 (?), 10.12.2013 8:23

Dá se ještě dodat, pokud možno výlisek z jednoho kusu, žádný slepenec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.201 (?), 22.4.2014 14:33

Já rýči od Fiskarsu neřeknu jinak než " zázrak ", práce s ním je o něčem jiném než kus plechu na štýlku! Jenom doporučuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.5 (?), 23.4.2014 8:00

A to ještě nemáte ten nejlepší. Když ho budete mít, tak stačí kolíkama a červeným provázkem vytýčit prostor, červeným proto, že vidí červenou, zbodnete ho do vytýčeného prostoru a zavelíte „dělej!“.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.46 (?), 29.8.2015 9:57

Zřejmě se u Fiskarsu chytili za nos a vzali si vaši připomínku o geniálním zakřivením k srdci. Přišli s novým nářadim u kterého je napsáno toto: Rýč špičatý Fiskars Xact je revolučním přepracováním tohoto běžného zahradního nářadí. Rád bych zde viděl reakce zastánců lopatové násady u rýče. Ostatně v nabídkách se vyskytuje u nástrojů s naondulovanou trubku označení lopata rýč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 30.8.2015 15:22

Trochu to s tím revolučním přepracováním přehnali. Zmíněný rýč již leží před domem ve dou kusech. Plastový nástavec železné trubky prdnul v pímeně K. Lak na čepeli je ošmrncán jen v oblasti břitu, takže se s ním téměř nic neudělalo. Mne může těšit jen to, že nejsem majitelem revolučně přepracovaného nástroje a chudák majitel teď musí ještě vytrpět kalvárii s reklamací. Považuji to za varování před možným nákupem nástroje, který má tak krátkou životnost. Jak dopadne případná reklamace budu podle možností informovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.68 (?), 30.8.2015 15:42

A tak, Vás těší cokoli negativního, co můžete na výrobky této firmy napsat. Zkuste se ale ptát té obrovské spousty spokojených majitelů, co jim ty výrobky v pohodě slouží. Sám patřím mezi ně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika