Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 176.91 (?) 
11.11.2013 7:20

Ten rýč Fiskars je dobrá věc.Bahco neznám i když jsem si ho dávno mohl prohlídnout někde v obchodě.Tam mě nic jiného nenapadne, než porovnávat za kolik jsem ho koupil já a za kolik ho, ten Fiskars, nabízejí oni.Každý má právo na hodnocení, ale pravda je jenom jedna.Desítky let mám kamarády a nejsme všichni stejní.Někteří jsou trochu vpředu a někteří trochu vzadu.Může se jednat třeba o topení, gastronomii,volbu operátora a zrovna tak o schopnost něco otestovat.

Měl jsem rycí vidle, rýč špičatý, plochý s dřevěnou násadou.Nic lepšího, než je ten Fiskars neznám.Vlezete do krámu, koupíte kafe, Rum na vánoce a pár drobností a 900 je pryč.Jaká je lepší investice než třeba ten rýč.Pokuta za rychlou jízdu 2000kč?I když máte větší zahradu a oráte pluhem, tak jsou tam místa, kde překáží jahody kytky atd.Ten kdo orá, tak ví že točit se na malém kousku s pluhem je někdy horší, než těch 10/15m2 zrýt a hlavně vytahat plevel.Musí vás to bavit, jinak to nemůžete dělat.Nebo mě ještě napadlo, mít rád svojí ženu.Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 11.11.2013 9:34

No, já užívám rýč i k obrytí a vypáčení, uvolnění, stromků s kořenovým balem při přesazování a rýč Fiskars je první, jehož násada dosud drží. Takových s dřevěnou násadou jsem přerazil už dost. Takže Fiskars!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 11.11.2013 14:36

Přerazil, nebo zlomil je velký rozdíl. Přeráží se něco třeba ze vzteku, láme se použitím nepřiměřené síly. Z toho co píšete vyplývá, že nástroj určený k rytí používáte na něco jiného. Pokud chcete provozovat činnost, kterou popisujete, tak si k tomu musíte pořídit správný nástroj. Je to také rýč s přídomkem školkařský. Např. tento. Pak je ještě jiný, dokonce s motorem a delší čepelí. Bohužel ho nemůžu najít. Až se mi to podaří, tak ho sem přidám.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 12.11.2013 7:55

Máte dobrý pocit, že chytáte někoho za slovíčko? Já jen popisuji, k čemu, mimo rytí na zahrádce, se mi osvědčil rýč Fiskars. Kdyby na českém trhu byl dostatek školkařských rýčů, asi bych si nějaký vybral. Z Anglie si ho objednávat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 12.11.2013 9:11

Nectěl jsem se vás v žádném případě dotknout. Ale v každém případě jsem zastáncem názoru, že se má nářadí užívat s rozumem, citem a k činnostem na které je primárně určeno. V tomto vlákně můžete najít snímky mých rýčů. Rýč s T rukojetí byl pořízen v roce 1990 a ten s Déčkem, který je již značně opotřebený, mini o pět let dříve. Smůla je v tom, že na našem trhu, se nikdy školkařský rýč nenalézal a ani možná nikdy nebude a případný zájemce si ho bude muset skutečně opatřit ze země za kanálem. Ale i ty stromky se dají dolovat s citem.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 12.11.2013 10:08

Pane Brousku, školkařský rýč se na našem trhu dá zcela klidně koupit a nabízí ho firmy nabízející pomůcky pro zahradníky. K čemu by ale byl někomu, kdo za rok potřebuje vyzvednou třeba jen pár keřů rybízů to netuším. Je to těžký rýč a na běžné rytí rozhodně není. A naše školkařské firmy je již dávno mají. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 12.11.2013 15:07

Které firmy to jsou, pokud to neni tajné.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 12.11.2013 19:02

Pane Stanislawe, to co mi vyhodil počítač se s bulldoem v žádném případě nedá srovnat. Jednou je to jakýsi divný svařenec do měké zpracovávané půdy a podruhé tentýž, ale text říká, že je do kamení. Je pravdou, že školkařský bulldog na běžné rytí není, ale už z názvu vyplývá k čemu je předurčen. Ještě jsem ho v Česku nikde neviděl, ani v obchodě, ani v žádném školkařství. Když se jich zeptám, jaké rýče používají, tak řeknou Fiskars, támhle leží, je to ten notoricky známý svřenec. To co je od Fiskarsu, bych spíše zařadil do kategorie rýčů drenážních. S trhem „zahradnických“ a lesáckých pomůcek to neni nijaké růžové. Motyky, které používám, nebyly pořízeny v obchodě, byly zhotoveny s pomocí spolupracovníků v takové podobě, aby se mi líbily provedením a hlavně, aby se s nimi dalo něco dělat. Mohu v případě zájmu doložit, jak kvalitní motyky dodává na trh Štúsek. S takovou motykou se jeden pěkně nadře.Zašilhejte si na různé zahraniční weby.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 13.11.2013 17:45

Pane Brousku, je mi zcela lhostejné co na své zahradě používáte a jak to nazýváte. Reagoval jsem na to Vaše tvrzení, že na našem trhu není možné školkařský rýč koupit. Já vím, že ano, sám jsem ho kupoval. Jakou používáte motyku je Vaše věc, sám mám motyk několik a se všemi jsem velmi spokojený. Nikam šilhat nemusím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.35 (?), 10.12.2013 16:43

Dejte foto vašeho školkařského rýče, stačí z telefonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika