Obyčejný rýč vs. Fiskars



SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?)
5.5.2010 13:36

Hm, to je zajímavé, na českém webu fiskarsu o ní není nic, asi se k nám nedováží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 5.5.2010 12:54

A nevíte její označení? Co jsem našel lopaty Fiskars, tak byly buď na beton nebo na sníh nebo nějaké skládací...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.5.2010 12:58

Buďte rád, že máte půdu takovou, jakou máte. Já, když vykopu jámu, a vykopanou zeminu nechám přes zimu na hromadě, tak ji mohu na jaře nabírat zase jenom rýčem. Lopata slouží jen na písek, kompost a na pár zúrodněných záhonků. Tam, kde je drn, není nepoužitelný ani rovný rýč (bez špice)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 13:08

Označení vím: 132400, ale mají jí snad v jediném obchodě.

2 M.V.: Já mám půdu taky mizernou, ale skrývka jde dobře, navíc, jak prší, tak jde taknějak i ten jíl v podloží. Přijde mi, že se špičatým rýčem fiskars jsem se se skrývkou nadřel víc než s f. lopatou. Ta má navíc ještě tužší násadu než rýč. Prostě oboje fajné nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 13:19

Takhle lopata vypadá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 5.5.2010 13:36

Hm, to je zajímavé, na českém webu fiskarsu o ní není nic, asi se k nám nedováží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 16:31
Fiskars - nářadí pro rekreanty a zahrádkáře. Tak bych to viděl já. Viděli jste někdy kopáče nebo podobné pracovníky s tímto nářadím? I kdyby zaměstnavatel nebyl hladný a koupil jim to tak s tím dělat nebudou. Není nad dřevěnou násadu, a toho ergonoma bych s tím chtěl vidět dělat pět dní v týdnu celý rok. No a co se týče rytí, vzpomínáte na rýče a motyky od Yelínka? Ty se ostřily samy při práci a doslova lezly do země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 17:02

Sice s tím nepracoval, ale ví přesně jak to je. Tihle odborníci od klávesnice mě baví :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 17:19
Vím přesně jak to není. Odborník od klávesnice ví za těch patnáct let rekonstrukcí železničních tratí a za dalších x let ve stavebnictví jakým nářadím se dá pracovat a s jakým rekreovat. Vemte např. tu lopatu, postavte se k podkladní desce a já Vám tam pošlu mix betonu na "urovnání". A hlavně se dívejte čím kdo bude dělat a kdo bude za "hlópáka".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 17:50

Mirku, mícháte hrušky s jabkama.

Já mluvím o zahradním nářadí, a vy do toho jkao argument zamícháte kopáče a zakončíte to betonářskými pracemi, přitom o betonářské lopatě ani práci řeč nebyla.

Ve dvou zahradnictvích, která znám, nářadí fiskars používá, včetně rýčů.

Tohle je jen plané teoretizování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 18:07
Neberte si to ve zlém, na lopatu jsem si zde v diskuzi otevřel odkaz a beru toto nářadí globálně, na druhou stranu uvádím že je to nářadí pro rekreační zahrádkáře. Záhumenky (alespoň u nás) byly povětšinou obdělávány nářadím od Jelínka (nevím jestli znáte, značka obrácené Y), ten bohužel již neexistuje a místo něj se, mimo těch plechových krámů, objevily předražené "lopaty" pozohýbané rýče. Takže zpět k tématu - pokud není Jelínek (to byl a je Pan Rýč), pro mne osobně Fiskars ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika