Obyčejný rýč vs. Fiskars



SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?)
5.5.2010 12:54

A nevíte její označení? Co jsem našel lopaty Fiskars, tak byly buď na beton nebo na sníh nebo nějaké skládací...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 5.5.2010 12:54

A nevíte její označení? Co jsem našel lopaty Fiskars, tak byly buď na beton nebo na sníh nebo nějaké skládací...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.5.2010 12:58

Buďte rád, že máte půdu takovou, jakou máte. Já, když vykopu jámu, a vykopanou zeminu nechám přes zimu na hromadě, tak ji mohu na jaře nabírat zase jenom rýčem. Lopata slouží jen na písek, kompost a na pár zúrodněných záhonků. Tam, kde je drn, není nepoužitelný ani rovný rýč (bez špice)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 13:08

Označení vím: 132400, ale mají jí snad v jediném obchodě.

2 M.V.: Já mám půdu taky mizernou, ale skrývka jde dobře, navíc, jak prší, tak jde taknějak i ten jíl v podloží. Přijde mi, že se špičatým rýčem fiskars jsem se se skrývkou nadřel víc než s f. lopatou. Ta má navíc ještě tužší násadu než rýč. Prostě oboje fajné nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 13:19

Takhle lopata vypadá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
SlavekPavlik - (44) - 249.134 (?), 5.5.2010 13:36

Hm, to je zajímavé, na českém webu fiskarsu o ní není nic, asi se k nám nedováží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 16:31
Fiskars - nářadí pro rekreanty a zahrádkáře. Tak bych to viděl já. Viděli jste někdy kopáče nebo podobné pracovníky s tímto nářadím? I kdyby zaměstnavatel nebyl hladný a koupil jim to tak s tím dělat nebudou. Není nad dřevěnou násadu, a toho ergonoma bych s tím chtěl vidět dělat pět dní v týdnu celý rok. No a co se týče rytí, vzpomínáte na rýče a motyky od Yelínka? Ty se ostřily samy při práci a doslova lezly do země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 17:02

Sice s tím nepracoval, ale ví přesně jak to je. Tihle odborníci od klávesnice mě baví :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 17:19
Vím přesně jak to není. Odborník od klávesnice ví za těch patnáct let rekonstrukcí železničních tratí a za dalších x let ve stavebnictví jakým nářadím se dá pracovat a s jakým rekreovat. Vemte např. tu lopatu, postavte se k podkladní desce a já Vám tam pošlu mix betonu na "urovnání". A hlavně se dívejte čím kdo bude dělat a kdo bude za "hlópáka".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.5.2010 17:50

Mirku, mícháte hrušky s jabkama.

Já mluvím o zahradním nářadí, a vy do toho jkao argument zamícháte kopáče a zakončíte to betonářskými pracemi, přitom o betonářské lopatě ani práci řeč nebyla.

Ve dvou zahradnictvích, která znám, nářadí fiskars používá, včetně rýčů.

Tohle je jen plané teoretizování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.5.2010 18:07
Neberte si to ve zlém, na lopatu jsem si zde v diskuzi otevřel odkaz a beru toto nářadí globálně, na druhou stranu uvádím že je to nářadí pro rekreační zahrádkáře. Záhumenky (alespoň u nás) byly povětšinou obdělávány nářadím od Jelínka (nevím jestli znáte, značka obrácené Y), ten bohužel již neexistuje a místo něj se, mimo těch plechových krámů, objevily předražené "lopaty" pozohýbané rýče. Takže zpět k tématu - pokud není Jelínek (to byl a je Pan Rýč), pro mne osobně Fiskars ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika