Jaké zahradní nůžky?



host - 189.109 (?)
8.3.2023 7:04

Už zase ten komický šarlatán s uměním ostřit nože? laughlaughlaugh

Ten pán se nedokáže smířit s tím, že střihnutí nůžkami je jednoduché, rychlé a praktické. On má potřebu opět zatahovat kvalitní nůž i tam, kde nemá žádný smysl. To už musí být nějaké trauma z dětství...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
               
host - 189.109 (?), 8.3.2023 7:04

Už zase ten komický šarlatán s uměním ostřit nože? laughlaughlaugh

Ten pán se nedokáže smířit s tím, že střihnutí nůžkami je jednoduché, rychlé a praktické. On má potřebu opět zatahovat kvalitní nůž i tam, kde nemá žádný smysl. To už musí být nějaké trauma z dětství...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mapler - (3) - 116.175 (?), 7.3.2023 23:16

Marketing, vy jste komik. Běžte s žabkou do zahrady s různě starými polokmeny, či vysokokmeny, jsem zvědav kolik toho uděláte. Pokud větev dobře ustřihnu, nic z ní nevyrůstá. Pokud mi vadí kosmetický vady, můžu doupravit právě nožem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 8.3.2023 8:40

Je lepší být komik, než trouba!!! Byli jsme ve vinohradu a ne v nějakém přestárlém sadu, který je potřebné vymýtit i s kořeny. Zde můžete čerpat, jsou tam i nůžky: https://www.noze-cz.cz/virtualni-museum/nozirske-vyrobky/noze/vinarstvi-noze-a-nuzky/. Až se poučíte a nebudete trhat souvislosti, můžete něco napsat!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.3.2023 15:27

Rozhodně je výhoda mít k dispozici kvalitní roubovací nože a nůžky.Každý si najde ty své.Důležitější je jaká ruka tyto nástroje drží a jaká hlava řídí tuto ruku.Žádné nářadí není zárukou kvalitní práce pokud člověk selže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 14.3.2023 20:09

jenomže to stejně příliš neoddálí stav, který jednou nastane, a to potíže s karpály nebo alespoň se zápěstím z toho každoročního stříhání. Také proto jsem se rozhodl pro pěstování štíhlých vřeten a vůbec nízkých tvarů, protože už mě nebaví lézt po stromech a tyto stromy lze ostříhat ze země a přírůstky do dřeva jsou malé. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 2.5.2023 23:27

Na internetu jsem zahlédl video, kde používali na probírku plodů speciální nůžky. Pátral jsem v eshopech a vypátral tyto. Máte někdo zkušenost s touto vychytávkou?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 3.5.2023 11:23

Zkušenosti nemám,. Kolik to stojí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.220 (?), 3.5.2023 20:58

Asi by se tím špatně dostávalo do shluku plodů, kdy třeba z pěti chcete nechat 1 - 2.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 5.5.2023 9:10

Našel jsem je za 500 i za 200 Kč (Aliexpres). Podle mně záleží na délce stopek a velikosti plodů v době probírky. Ihned po červnovém propadu by to neměl být problém.Letos se bude muset protrhávat fest. Jabloně, hrušně a hlavně nashi. To má v chumlu třeba 12 plodů a nepropadne nic. To video bylo právě o probírce nashi, asi v Číně. Dejte si do google "nůžky double port".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 6.5.2023 11:54

Tyto speciální nůžky vzhledem k praxi při probírce plůdků mě nepřesvědčují o výhodnosti tento nástroj používat.Kdo někdy dělal probírku pořebuje se rychle a bezpečně pohybovat s nástrojem v korunce.Jinak tam stráví mládí.Soustředit se aby stopka plůdku byla v prostředním zářezu a přitom hlídat zda nepoškodíte dvěma břity okolní plůdky a listí si nedovedu představit.Asi dest let používám nůžky viz příloha, deklarované výrobcem pro použití na bylinky.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika