Pásová pila



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
17.1.2016 8:42

Máte recht. Celé vlákno je prakticky o ničem. Tazatel je rozhodnutý, není důvod diskutovat. Jediný aspekt - motor. Motor čím je starší tím je těžší ale taky robustnější. Nepřesnost výpočtu se eliminovala vyšším dimenzováním. Jinak platí co o motoru napsal SVK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.232 (?), 16.1.2016 21:51

3kw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 18.1.2016 19:28

No já mám teda radši cirkulku, ale ve světě se palivový dříví opravdu řeže i tou pásovkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.6 (?), 19.1.2016 7:32

No vono na tom balkáně je to vůbec ňáký divný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.1.2016 14:52

Děsivé video, jak vidno, internet snese všechno. Věřím, že už jsme snad trochu někde jinde. Ochranné prvky veškeré žádné. Je otázkou, jak dlouho by to trvalo - při větším množství dřeva -  než by pracant zajel rukou do pásu nebo ji nechal pod klínem.
   U cirkulárky s kolíbkou a krytem kotouče sice taky nelze vážné zranění zcela vyloučit, ale při dodržení běžných pravidel je dost málo pravděpodobné. Tady je to jen otázkou času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.185 (?), 19.1.2016 16:11

Zas mi to nedá...
a musím reagovat na p. Vysloužila:
*
Pro pobavení, protože mám rád černý humor, "U mně dobrý".
A tím nemyslím jen to příšerné video, ale i celé to vlákno a hlavně ten nápad používat pásovou pilu k řezání palivového dřívi...
*
Každý stroj, nástroj, je primárně určen k nějakému účelu, je pro něj konstruován a jeho "alternativní" použití je vždy neefektivní a nebezpečné.
Např. na cirkulárce lze taky nařezat drobné klínky, do jisté míry provádět i tvarové řezy, s kotoučem s SK plátky pro čisté řezy řezat zakřivené větve stromů po průklestech atd., atd...
*
Pro takové masochisty přikládám jeden obrázek co mi včera přistál jako reklama v poště.
A taky nápad od souseda který si vyvložkoval průmyslový pilový kotouč na řezání kovů a na cirkulárce s ním řezal hovězí kosti po domácí porážce býka.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.82 (?), 19.1.2016 8:12

Mnoó, ono to drevo je jak z vykladnej skrine, stiepaci klin ide ako do masla...  Rád by som videl ako na tom spracovaváva poriadne krivule, rázsochy, pokrútene trojite predpäté rozvidlenia apod a to z agatu, dubu apod, čo je v nasich končinách omnoho beznejsie palivove drevo.  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 19.1.2016 16:46

Sice to není pásovka, ale je to taky z Balkánu. Docela by mě zajímalo, jestli má ten člověk ještě všechny prsty... :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.34 (?), 19.1.2016 20:49

vidím, že vlákno    ještě žije  ,tak jen pro  zajímavost  .Pila je  na podvozku  tvořeném koly  z německého  Haklu  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika