Pásová pila



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 155.64 (?) 
16.1.2016 18:16

Pane Stando napřed si ujasněte rozdíl mezi HSS a tvrdokovem. Pletete hrušky s jabkamawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:33

No, počítat snad  ještě dovedu, ale  ,nebude to  hned tak  honem, dřevo na  letos ještě  stojí v lese.Co se týče toho motoru  ,již jsem psal  ,že mi jde taky  o váhu, na bazoši  je prodáván  motor,3,5kw s  váhou 28kg, ten co je na pile má  určitě jednou tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 17.1.2016 0:29

A Vy ten motor zvedáte? Pokud vím, tak pásové pily jsou (mimo tesařských) silně stacionární stroje. Lehčí motory se dělají kvůli spotřebě materiálu na jejich výrobu a ve výsledku pak ceně za nový motor. Těžké motory naopak mají lepší účinnost. Navíc setrvačnost rotoru chrání motor před krátkodobým přetížením, když najednou je řezaný materiál hustší (suk, hřebík,...) a posuv materálu proti pásu stejný. Jestliže potřebujete zkontrolovat, jestli je ten starý poctivý motor v pořádku, kupte si v Lidlu ten infračervený teploměr (asi za 500,-Kč) a proměřte si teploty po větší zátěži při řezání. Čím nižší teploty pláště, tím lepší účinnost (menší kříženec motoru s čínskou rychlovarnou konvicí). Problém by byl, pokud by jste naměřil na ložiskách vyšší teploty, než by bylo vhodné pro mazací náplně. Ale i v tomto případě bych volil repasi s výměnou ložisek na starém motoru, než schánění elektromotoru nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 17.1.2016 11:55

Tak  ,tedy, poděkuji za příspěvky  .Motor asi nechám být-utvrdil mne argument o setrvačnosti  ,jisté souvislosti  člověku prostě  uniknou..

Ale stejně, jaká pila  je skutečně  přínosnější pro  řezání palivového  dřeva jsem nevypozoroval, nevadí  ,je rozhodnuto, pásovka zůstane  doma.

Ještě jednou díkyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.64 (?), 16.1.2016 18:14

Takže podle ceny máte pás dlouhý cca 5,5 metru. Již jste jej nechal přebrousit, takže příště už nařeže méně a po dalším broušení ještě méně. Bimetalvý pás je složen z nosného pásu na který je navařen rychlořezný drát /tedy HSS/. Výškově je toho drátu tak 1,5 mm a tak to brzy odbrousíte. No a co se týká onoho "svařím si ho sám" tak ano, nějakým CO apod nějaký pofiderní svár uděláte a třeba to chvilku držet bude.  Klasicky se tyto pásy svařují natupo a musí se několikrát popouštět a podobně. Na svařovnách u znají jakým "proudem " svařovat a popouštět atd. Je to vždy dle specifikace výrobce pásů. 

Proč si myslím, že je to pitomost.  Větší dřina než na cirkulárce /tahání např. metrové kulatiny po stole, rychlost řezu, myslím, že kvalitní kotouč cca 60 cm vyjde v celkových nákladech levněji. Letos jsem řezal na HOP 60 cca 35 plm tvrdého dřeva /špalky cca 35 cm/. Jedno nabroušení a šraňk mi vydrží /pokud se nechytne někalý kamínek na cca 2 sezony. Když chytnete pásem kamínek tak je po pásu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:37

Ne není po pásu..hned po  prvním řezání  ,mi byla podána  deska s  hřebíkem  ,samozřejmě sem si ho nevšimnul a  přefiknul sem ho.Vzhledem k tomu, že to bylo na začátku  řezání  ,pokračoval jsem opatrně   dál a pořezal sem  ještě 20m až potom  jsem dal  pás přebrousit a  jak už jsem psal  ani to nebylo nutné, ty pásy  jsou fakt  dobré a  odolné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.64 (?), 16.1.2016 19:01

Tak nyní nevím zda jsem to dobře pochopil. Mluvíte o nařezání 20 m dřeva v délce nebo o nařezaných 20 kubíkách palivového dřeva? No ony ty bimetalové pásy jsou určeny převážně pro řezání kovu tak není důvod aby nějaký ten hřebík nepřefikly.  Ale jo přiznávám se, že o pilových pásech ještě ledacos nevím.  Prodejem pilových pásů se zabývám jenom 25 letsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 16.1.2016 21:06

Bylo to  20kubíků, o metrech na délku bych myslím  nepsal..laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:40

Svařuju cca  30let na 3 způsoby, tak nejaký ten  "pofiderní "  svár snad  zvládnublush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.68 (?), 16.1.2016 12:51

vice mene pan je rozhodnuty a byl rozhodnuty pilu dal pouzivat nez napsal tento dotaz. pásova pila neni vhodna k priprave palivového dreva pokud neberem odkory které vzniknou pri jejím pouzivaní pri vyrobe reziva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika