Hecht 927, levná jednoručka



host - 25.2 (?)
16.4.2020 17:40

Ano, jsem s ní spokojen, používám ji také v sadu. Proti klasické motorovce je ideálnějším prckem je akčnější. Rychle si na ní zvyknete, sad mám na polokmenech a M9, a ted jsem pro tuto činnost přišel na chut vyvětvovacím pilám, kde nepotřebuji žebřík. S 927 opravdu v nouzi dokážete uříznout i zanedbanou větev 30cm pokud máte základní znalost s prací s řetězovou pilou. TZN. řezat do V a protiřez, to i tato pila zvládne. ALE je zde jedno varování - každý den při práci s motorovou pilou rána padajícím uříznutým tělesem dost citelně BOLÍ, a s tím by měl každý počítat. A při práci ve výškách i s tímto prckem se může stát, že vás uříznutý kus sestřelí ze žebříku nebo stromu.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 7.56 (?), 5.1.2011 19:59, zobrazeno: 177842x

Co Vy na to. Máte ji někdo? Nebo jste s ní už dokonce i řezali? Jaké máte s touto pilou zkušenosti?

Zdravím všechny.

Sluncem bohatý chalupář.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.114 (?), 5.1.2011 20:21
Používám ji na vyřezávání větví v jabloňovém sadu s 20 stromy. Je lehká, funguje bez problémů, zatím jsem ji používal 2x, ale jsem zvyklý na klasickou konstrukci pily a tak třeba při startování mi takovýto prcek dělá problém.Ne že by nechtěla chytnout, to ne stratuje ihned, ale je moc malá do ruky, vše je blízko u sebe. Taky rychlost řezu je na úrovni elektrické pily, což je dáno obsahem Výhodou je řezání na stromě jednou rukou a nemuset tahat za sebou kabel. Nedoporučil bych ji na řezání běžných polen do kotle nebo krbu na to mi přijde moc malá ale na to co já s ní dělám ale je skvělá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.2 (?), 25.3.2012 20:43

Neřekl bych, že rychlost je na úrovni elektrické pily. Pokud je dobře seštelovaná a nabroušená, tak na svou cenovou relaci maká neuvěřitelně. Já jsem se momentálně setkal s tím, že na mé 927 padá brzda řetězu a to celkem pořád. (zřejmě to bude pouze chybou jednoho kusu, nelíbí se mi totiž párka, která spuští tu brzdu, zdají se být přepružená. Dal jsem ji do servisu a uvidíme. Dneska jsem měl vruce ten samý typ od kamaráda, a tam to bylo v pohodě, ale zlobí mu mazání. Dáme vše do servisu a podám další zprávu. Jinak za ty prachy, dobrej dělník-když šlape vše jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 16.4.2020 17:40

Ano, jsem s ní spokojen, používám ji také v sadu. Proti klasické motorovce je ideálnějším prckem je akčnější. Rychle si na ní zvyknete, sad mám na polokmenech a M9, a ted jsem pro tuto činnost přišel na chut vyvětvovacím pilám, kde nepotřebuji žebřík. S 927 opravdu v nouzi dokážete uříznout i zanedbanou větev 30cm pokud máte základní znalost s prací s řetězovou pilou. TZN. řezat do V a protiřez, to i tato pila zvládne. ALE je zde jedno varování - každý den při práci s motorovou pilou rána padajícím uříznutým tělesem dost citelně BOLÍ, a s tím by měl každý počítat. A při práci ve výškách i s tímto prckem se může stát, že vás uříznutý kus sestřelí ze žebříku nebo stromu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.200 (?), 25.3.2012 22:04

Dobry vecer, sestra si ji koupila nebot na chate nemela elektinu a rezani stromku a krovisek.Ja jsem trosku drevorubec a byl jsem prekvapen co vse urizla.Dokonce i jedem 20 cm strom v prumeru.Tez me mile prekvapila jeji nizka spotreba paliva, vykonnost a jak se s ni krasne pracuje.Je pekne vyvazena.Jen ma jeden neduh.Kdyz dele stoji, tak z ni vztece olej na mazani retezu.Tak doporucuji ho vsechem vypotrebovat.Koupili jsme ji za 2tis.v Globusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.3 (?), 2.12.2012 9:16

Dobrý den,

když čtu toto forum nedá mi nepřispět. H 927 jsem koupi protože to je nejmenší motorovka na trhu. Tedy kromně STHILL model nevím ale cenu jo 8500 Kč. Takže jsem koupil 927 a začali se dít zázraky. Fakt fungovale a funguje. Co sed týče závad: prasklá hadička od cupováku, opraveno vzduchovým téčkem od akvárka se zaslepením jednoho vívodu. Upadlé víčko na vzducháč spravila izolace a jede se dál. Mám jí dva roky a nařezala toho fakt hodně. Nato jak je směšně malá maká jak čert. Máme ještě H 268 a normální řezání u baráku ji nikdo doma už nepoužívá. co se týče seřízení - volnoběh je jasný jen max otáčky je potřeba seřídit v tahu. Letos jsem s ní ještě pořezal komplet statej krov a vše ok. Má naběháno fakt dost kolik hodin nestopuji. Starty lepší než H268. Pro mě to byl super kup. Za tu cenu je to malej zázrak, ale možná to bude i rukama. Nejhorší pro pilu je servisák amatér. Pily obecně jsou asi jedny z nejedoduších zařízení a v podstatě není co by se mělo v principu podělat. Dej jí olej a benzín a do ničeho se neser a bude makat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.85 (?), 17.1.2013 21:03

Když skončíte s řezáním, tak povolte zátku olejové nádrže a poté ji zase přitáhněte. Uvolní se tak podtlak v nádrži a olej nepoteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.129 (?), 17.11.2015 17:03

Neviem čo stale proti tej píle máte... Mám ju už rok a režem s ňou všetko... Je to fakt podarený stroj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.53 (?), 15.4.2012 19:11

Hecht 927.

Závady: 

1-plastová matice šroubu filtru se hned utrhla

2-palivový filtr byl vypadlý v nádrži

3-nešel seřídit volnoběh díky nepřesnosti náběhu seřizovacího šroubu

Všechny tyto závady jsem odstranil. Po uříznutí několika větví došlo k výpadku zapalovacího zařízení, které je kompaktní a tudíž je třeba ho celé vyměnit. Jako náhradní díl jsem jej dosud nesehnal. Tojsou mé zkušenosti s pilou Hecht 927. Jedná se o velmi nepřesnou práci.

                                                              Lang J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 25.5.2012 23:11

Mám podobné zkušenosti jako pan Lang. Pilu jsem koupil kvůli snadné reklamaci v Tescu. Cena byla sice uplně jinde než na internetu, ale udělal jsem dobře. Při montáži se odlomil plast od matky krytu vzduchového filtru. V Tescu to obratem vyměnili. Poté jsem do pily nalil olej na řetěz a předepsanou směs. Olej pilou doslova protekl. V nádržce je otvor, který měl být ucpán molitanovým špuntem. Ten můj stroj neobsahoval. Zamaštěný stroj mi v supermarketu vyměnily za další. Ten už jsem pro jistotu smontoval a vyzkoušel na parkovišti... Pochybuju, že ji někdo nastavoval... Zatím jsem s ní dělal jen hodinu, po zahřátí se stává, že pyla občas nepřestane ve volnoběhu točit řetězem. To je při práci v koruně dost nebezpečné.  Pokud se to nesrovná odnesu ji opět na reklamaci.

Soused má za podobnou cenu pilu GTM GTC 36. Taky není od výroby dobře seřízená, ale kupoval jí na první pokus. Uvidíme, komu déle vydrží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika