Hecht 927, levná jednoručka



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?)
18.8.2012 21:29
Jsou ještě další výborné značky, třeba Stihl, Solo, Jonsered. Rozhodně Hecht do této společnosti nepatří, zejména, pokud se předpokládá vyšší intenzita používání a min závad. Vy jste velmi štědrý člověk, víte o tom? Nejprve jste koupil pokaženou pilu, potom zaplatil v servisu, sháněl a zase kupoval součástky, pila přesto jede špatně, to bude další servis a ještě kupujete novou pilu. Už mě nenapadá, komu byste v mohl udělat radost, že jste mu zaplatil. Úplně jsem na vás zapoměl, udělejte už něco pro sebe. Tou Shindaiwou jste sice někde jinde, ale to už je vaše rozhodnutí. Já bych si pilu, která není moc rozšířená nekoupil. Časem něco budete potřebovat a těžko seženete dobré starší díly, vše kupovat bude dražší. Vidím to u evropských značek. Pilu přejedou, spadne, jinak poškodí a dá se hodně sehnat, třeba výhodně celá pila na nd. Dál bych nebral jednoručku. Nevím hlavní důvod, ale klasika je lépe technicky řešená.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 74.100 (?), 18.8.2012 7:59

Proč kupuji Shindaiwu? Protože je nás víc a jedna pila nestačí. Občas mi někdo přijde pomoci, no tak je dobré aby měl pilu a všichni se pak v lese netahali o jednu pilu. Bylo by to pak jak tři kopáči co by měli jednu lopatu a jeden krumpáč. No tak proto.

Proč chci jiný karburátor a tak udělat z Hechtky vlastně slepenec? Na tomhletom nápadu netrvám. Jen jsem myslel, že je tady odbornější fórum, než jsem čekal. Karburátor jsem u Hechtky považoval za slabší stránku a tak jsem si myslel, že kdyby se tam dal jiný karburátor, tak by to bylo možná lepší. Stále jsem o tom přesvědčen, ale že se tady na zahradě dozvím nějaké detaily už nečekám. Zatím moje Hechtka řeže. Trochu problém s volnoběhem, ale lze to zkorigovat přidáním plynu anebo holt nastavením volnoběhu trošičku výš. Divím se vám, proč hledáte ve všem problém. Rozhodně nemám důvod svoji Hechtku vyhazovat. Proč jsem koupil též Shindaiwu jsem vysvětlil.

Co se týče té Hechtky. Není to pila pro blbce, který si neumí nic opravit. Já jsem se už naučil pily opravovat, hledat příčiny a pak příčiny nesprávného chodu pil odstraňovat. Neuměl jsem, stálo mne to chvíli studia a nějakých experimentů.

Pro vás, kteří nechápete, proč vlastním více pil a ne jednu? Vy máte jenom jedno auto? Někomu to stačí, ale není to žádný komfort. Jenom jedno auto v rodině. Všichni se pak tahají o auto a když se auto pokazí, tak všichni potom chodí pěšky. Je to jak mít jeden záchod a víc lidí v domácnosti. Jeden sere a ostatní mu stepují před záchodem, pak se někdo občas i posere, než se jeden vysere:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 18.8.2012 12:10

Mně to připadá tak naivní, sugerovat lidem, že Pouze Dolmar a snad ještě Husqarna jsou dobré značky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?), 18.8.2012 21:29
Jsou ještě další výborné značky, třeba Stihl, Solo, Jonsered. Rozhodně Hecht do této společnosti nepatří, zejména, pokud se předpokládá vyšší intenzita používání a min závad. Vy jste velmi štědrý člověk, víte o tom? Nejprve jste koupil pokaženou pilu, potom zaplatil v servisu, sháněl a zase kupoval součástky, pila přesto jede špatně, to bude další servis a ještě kupujete novou pilu. Už mě nenapadá, komu byste v mohl udělat radost, že jste mu zaplatil. Úplně jsem na vás zapoměl, udělejte už něco pro sebe. Tou Shindaiwou jste sice někde jinde, ale to už je vaše rozhodnutí. Já bych si pilu, která není moc rozšířená nekoupil. Časem něco budete potřebovat a těžko seženete dobré starší díly, vše kupovat bude dražší. Vidím to u evropských značek. Pilu přejedou, spadne, jinak poškodí a dá se hodně sehnat, třeba výhodně celá pila na nd. Dál bych nebral jednoručku. Nevím hlavní důvod, ale klasika je lépe technicky řešená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 18.8.2012 22:30

Mně se s jednoručkou dobře dělá. Jednoručka je perfektní na špalkování od 5 cm do takových 25 cm průměru, ale i víc. Kulatinu sám špalkuji do vozíku přímo v lese, bez pomoci druhé osoby. V tom je její výhoda. Zkus špalkovat klasickou pilou. Je to mnohem obtížnější. Z tohoto důvodu mám jednoručky. Špalkujeme přímo v lese a tak se obejdeme bez cirkulárky.

Našli se zájemci o našpalkované dřevo, prodávám jako sypanou kulatinu, což by s nějakou velkou pilou nešlo. Navíc nízká spotřeba benzínu oproti velké pile, takže si ty pily obě na sebe snadno vydělají. Na vozíku jsem zvýšil bočnice.Vozík tak má 1,5 prms objemu, který prodávám u smrkové kulatiny za 1000 Kč při složení u baráku. Zájemci jsou a práce jde od ruky. S klasickou pilou by mi to tak od ruky nešlo.

Za den lze tak udělat tři vozíky. Spočítej si za jak dlouho si na pilu vydělám. (necelé tři dny, když započítám režie) Shindaiwu už mám a řeže dobře. Hechtka potřebuje doštelovat, ale řezat se s ní dá taky. Husqarnu 257 jsem začal nechávat doma. (Těžkopádná, těžká na práci a vysoká spotřeba)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.7 (?), 18.8.2012 23:09
Potom to už vůbec nechápu. V tomto případě 2 násob platí, že čas jsou peníze. To ta 927 vyšla pěkně draho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 18.8.2012 23:31

Jinak co se týče mé štědrosti, tak uznávám že v tom servisu to byly vyhozený prachy. Už se to nebude opakovat.

Co se týče Shindaiwy, je nová a tak je v záruce. Servis blízko, nějaký čas už Shindaiwy prodávají a tak snad to nebude s těmi součástkami tak hrozný. Zatím Shindaiwa jede dobře, ale kdyby se pokazila musela by do servisu, kdybych si ji opravoval sám, tak bych přišel o záruku, což je u mne nevýhoda nových pil. Uměl bych ji opravit, ale kvůli záruce nemohu.

Na tu Hechtku se podívám ještě jednou. Vše projdu, jestli není někde něco volné anebo někde něco neseřízeno, či nějaká netěsnost. Co na pile mže být? Nedoléhá těsnění u karburátoru, neseřízen karburátor, ale tomu jsem věnoval zvýšenou pozornost. Škrtící klapky doléhají, karburátor se zdá zachovalý, tak vyměnit těsnění (ponechal jsem staré původní), elektrika v pořádku, to by se už projevilo, tak jedině simering na klikovce anebo membrána karburátoru, ještě jsem nevyměnil palivový filtr a odvzdušňovák jsem jenom profoukl, ale tady nepředpokládám chybu. Tlakoměr na válec si seženu. Měl jsi mi napsat tlak, jaký mám naměřit, ale už nemusíš. Změřím si tlak u Shindaiwy a budu z toho vycházet. Pokud bude mít Hechtka tlak podobný jak Shindaiwa, tak je válec, píst a pístní kroužek dobrý. Já myslím že se to moc lišit nebude.

Ve srovnání se Shindaiwou 320 Ts se mi Hechtka zdá lehčí do ruky, však je taky o něco lehčí, což je výhoda při špalkování štípaného nebo tenší kulatiny. Že mi pila spdne nebo se jinak poškodí, třeba že ji přejede vlak teď neřeším. Kdyby se něco takového stalo, tak bch ji dal někde bokem a sháněl bych až to budu potřebovat. Já myslím že nejsem první, kdo si koupil Shindaiwu anebo Hechtku. Taky mohu koupit ještě jednu Hechtku na součástky. Já myslím že vlivem negativní propagace, jakou tady děláte Vy budou Hechtky levnější, takže mně pilu Hechtku na ND někdo prodá třeba jenom za odvoz. Stávají se různé věci, ale ty teď nemám potřebu řešit

Co se týče Hechtek 257, tak Hechtka stojí opravdu jenom dva tisíce, ale skutečně "vymakaná" Hechtka má vyšší užitnou hodnotu. Vyrovná se Shindaiwám, protože Hechtka se prodává jako takový polotovar. Pokud jede při prodeji, za chvíli se pokazí, protože mít novou Hechtku v záruční opravě neplní svůj účel pro který by někdo tu Hechtku koupil. Ovšem Hechtka vymakaná neřeže hůř než Dolmar. Navíc pokud ji prodám některému sousedovi, kterému se budu o tu pilu starat, tak mohu prodat levněji a pak něco občas za opravu, takže já si přijdu na své peníze a soused bude spokojený, že má pilu, která řeže a servis blízko, už za plotem, což je taky výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.45 (?), 19.8.2012 8:30
Vymakaná Hechtka neexistuje, stála by daleko víc. Srovnání se značkami je potom zkreslené. Pro vás je nyní hlavní bod vymakanosti použitelnost. Kde jsou další parametry a vlastnosti motorů, kvalita materiálů..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.206 (?), 19.8.2012 11:16

Pane 74.100 nezlobte se, ale připadáte mi jak kolovrátek. Vašimy příspěvky ohledně Hecht 927 této značce škodíte. Koupil jsten spotřebovanou pilku, na tom nic nezměníte. Prostě se jí někdo na poslední chvíli zbavil. Nechápu proč to zde pořád dokola obhajujete a vyzdvihujete své schopnosti. Tak trochu narcista jste nejspíš...

Mám pilu Hecht 946T a je to dobrá pilka, ale určitě ne výborná. Jsem spokojený, ale nevím jestli se dobře vyjádřím. Prostě Dolmar 5105 je daleko lepší. Stejně tak srovnatelné od HQ, Stihl, Jons, Shindaiwa, Solo... A kdybych kupoval znovu tak jdu do pily za 12.000,- Mít na pilu peníze a využití, tak doporučuji něco doopravdy kvalitního v této cenové hladině.

Jestli se dřevem nebude problém v budoucnu, tak Hecht bude záložní a koupím opravdouvou pilu. Přesto jsem spokojený... Ale...

A co říkáte o dodělej si doma u Hechtu je blbost. Uvádíte zde něco co není pravda. Já pilu koupil seřízenou, dostal jem pokyny jak míchat směs na záběh a kdy pilu donést na servisní prohlídku po záběhu ZDARMA. Když nemá člověk peníze tak Hecht doporučuji. Z těch levných je to mercedes, ale stejně to ale tam je...

Petr z moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 19.8.2012 10:53

Oprad se nemohu ubranit dojmu, ze nejvyhodnejsi je si koupit poradnou pilu na prvni pokus.Jdeme systemem Hechtka, pro Hechtku, dily pro dily, pily,pro dalsi pily.Jako bonus mate dobrodrizstvi, nervy,nespolehlivou masinu, problem,dalsi penize pryc.Tesi Vas to?Mne by to tedy netesilo.Chci, aby pila slouzila hlavne mne.Miti pilu kvuli tomu, aby clovek se mel cim nervovat, do ceho davat penize, slouzit pile, to tedy fakt nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 19.8.2012 10:57

Jeste jste s pilou nic nenarezal a tj.problemu, penez,starosti, ktere clovek u kvalitni pily nezna za roky a ze opravdu v ji clovek k praci potrebuje.Ma to cenu takove zoufalstvi, nema.Slepa ulicka, nic jineho, vyhozene penize.Kram v baraku, abych to rekl po lopate a lidove.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika