Světlušky 2012



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.199 (?)
13.11.2012 0:17

A ještě jednou jsem tady s příspěvkem o světluškách.

Vložím sem foto oné larvy na klacku v lese, jak jsem se o ní zmínil minule.
Dostal jsem mail s fotkami světlušek. Před časem jsem se zmínil, že by mne zajímalo, jak světlušky fotit a jak zachytit to jejich poletování a hemžení v hustém večerním šeru. Takže na těchhle fotkách něco z toho je.
Josef.

P.S. Není to vůbec podstatné, ale tímhle příspěvkem načínám druhou tisícovku svých příspěvků, které píši přihlášen do fóra (od 6.5.2011: koukám, že je to skoro přesně rok a půl). Ovšem mnoho dalších příspěvků jsem vložil již před registrací anebo z jiných počítačů, kde nejsem přihlášen... Chovám naději, že snad mé příspěvky ostatním účastníkům fóra více daly, než vzaly a pokud jsem někoho z vás urazil, pak se Vám tímto omlouvám.

larva světlušky na klacku v lese
larva světlušky na klacku v lese
larva světlušky
larva světlušky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 65.82 (?), 6.8.2012 21:16

Myslel jsem, že další příspěvek k tématu už nedoplním, že nebude příležitost.  Ale v předchozích dnech jsem do pozdního večera (do nějakých 22.30) kosil vysokou trávu za chalupou. A hle: ve strništi se světýlka objevovala, sice slabší, ale přece jen nějaká. Předpokládám, že se jednalo o larvy světlušek a že nesvítily nahoru, ale dolů: světelný orgán mají na spodní straně zadečku a nyní nemají důvod, proč by svítily nahoru.

Ještě jsem chtěl vyzvat ty přispěvatele, kteří v uplynulých letech sdělovali, že u nich světlušky svítí až později, koncem léta, v srpnu, aby se se svými pozorováními také ozvali. Předem děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 6.8.2012 21:52

P.Josefe, Já viděla létat 26.července, Ta Vaše na tom stromě je nádherná.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 25.10.2012 21:24

Nezapomenu na pálení čarodějnic kolem roku 1968. S kamarádem jsme obcházeli ohně a najednou vidíme svíticí mez. Mohlo to být kolem tří metrů dlouhé. Byla to krása. Samozřejmě jsme úkaz prozkoumali a zjistili, že se jedná o světlušky. Světlušky nelétaly, ale lezly po mezi. Od té doby jsem nic podobného neviděl. Zajímalo by mne jestli tento úkaz někdo viděl a o co se vlastně jednalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 67.66 (?), 25.10.2012 22:12

Samičky světlušek nelétají, svítí v trávě. Stejně tak nelétají svítící larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.10.2012 22:38

Předevčírem jsem odrývala svrchní zeminu ze záhonu a vozila tam kompost. Už se stmívalo a neviděla jsem pořádně na kořeny pýru a břečťanu, co jsem se odtud taky snažila vybrat. Jak jsem tak dřepěla a přihrnula k sobě kompost, najednou se v něm rozsvítilo světýlkoindecision Tak to jsem asi nechtěně vykopala larvuindecision a ona začala svítitsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 241.153 (?), 25.10.2012 23:01

Už jsem si myslel, že téma světlušek je pro letošní rok již za námi. Jsem rád, že jsem se mýlil...

Myslím, že se larvy neschovávají přímo v zemi, ale spíše na povrchu, dole v husté trávě a pod mechem...

Také jsem v uplynulých dnech cosi dělal ještě po setmění na zahradě a z trávy na nějakých 2 m2 slabounce zasvítilo asi 10 světýlek.

A onehdy jsem byl v lese na klestí a na jedné z ležících větví jsem také viděl larvu světlušky. To bylo asi v poledne a svítit jsem ji samozřejmě neviděl. Jsem rád, že jsem si jí všiml.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.199 (?), 13.11.2012 0:17

A ještě jednou jsem tady s příspěvkem o světluškách.

Vložím sem foto oné larvy na klacku v lese, jak jsem se o ní zmínil minule.
Dostal jsem mail s fotkami světlušek. Před časem jsem se zmínil, že by mne zajímalo, jak světlušky fotit a jak zachytit to jejich poletování a hemžení v hustém večerním šeru. Takže na těchhle fotkách něco z toho je.
Josef.

P.S. Není to vůbec podstatné, ale tímhle příspěvkem načínám druhou tisícovku svých příspěvků, které píši přihlášen do fóra (od 6.5.2011: koukám, že je to skoro přesně rok a půl). Ovšem mnoho dalších příspěvků jsem vložil již před registrací anebo z jiných počítačů, kde nejsem přihlášen... Chovám naději, že snad mé příspěvky ostatním účastníkům fóra více daly, než vzaly a pokud jsem někoho z vás urazil, pak se Vám tímto omlouvám.

larva světlušky na klacku v lese
larva světlušky na klacku v lese
larva světlušky
larva světlušky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.11.2012 8:41

O tom nepochybujte, že Vaše příspěvky více daly než vzaly, zvláště v oblasti klasifikace nemáte konkurenci. Jen by mě zajímalo, jak to děláte, že Vaše příspěvky jsou tak nekonfliktní a že se nedáte zatáhnout do žádného flamewaru (omlouvám se za ten pojem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.11.2012 10:22

K Michalovu příspěvku se připojuju a souhlasímlaugh Fotky světlušek, co jste sem pane Josefe dal jako tip - jsou moc hezké a vůbec všechna fota dotyčného fotografa... no jo, je to profíksmiley Co se týká larev světlušek, tak jsem si uvědomila, že se při práci v zahradě s tímto malým,,obrněným vozidlem"wink setkávám celkem často.

A dotazsmiley Nevíte prosím někdo, jak je to s těma žížalama?! Přeseknutou žížalu tím zabijusadnebo ty konce žijou dál? Jsem už dost stará na to, abych tohle vědělacheeky ale bohužel nevímblush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 13.11.2012 11:39

Přežije pouze tehdy, když je přeseknutá za opaskem a to pouze přední část :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika