Světlušky 2012



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 103.29 (?) 
9.7.2012 19:54

Tak u nás zase předevčírem světlušky lítaly, nebylo jich mnoho, ale hlavně, že byly.Včera byla u nás velká bouřka a konečně i zapršelo, takže jsme pozorovali blesky, báli se krupobití a zároveň se těšili z lijáku.Jinak jsem se už dlouho chtěla zeptat, jak barevně vidíte světlušky.Můj tatínek, kterému je již 86 let tvrdí, že některé svítí do modra a jiné do červena.Já vidí prostě jen světélko.Přeme se občas i o jiné barvy, např. květin. Tatínek maluje, tak mu občas věřím, že kytka je fialová, když já ji vidím modře.Tak jak vidíte světlušky vy? Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.7.2012 20:06

Já jsem je kdysi ve Zdobnici v Orlických horách vídal spíš modře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 9.7.2012 20:43

Já se taky pořád s někým dohaduji, jestli je něco modré nebo zelené, růžové nebo fialové atd. Ale světlušky vidím jednoznačně modře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 177.209 (?), 9.7.2012 22:12

Rozhodně svítí nazelenale! Téměř jako zelená led-dioda na přístrojích (monitor, pračka). A manželka je také vidí zeleně a to se v barevném názvosloví často neshodneme ("Vem si to zelené tričko." - "To myslíš tohle šedé, ano?").

A chvíli jsem právě koukal z okna: ani světýlko :-(

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 220.40 (?), 11.7.2012 22:44

Dnes, při zběžnější a silně ospalé kočičí procházce (právě jsme se vrátilil) jsem viděl pouhé tři letící světlušky a pět kousků "pozemního personálu". Nakonec se trochu začalo blýskat a mírně se rozpršelo. Myslím, že u nás to je asi poslední letošní pozorování světlušek...

Jak jste na tom Vy? Ještě u Vás létají a svítí?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 11.7.2012 23:05

V Jižních Čechách 650 mnm, u lesa, ano. Pozoroval jsem je včera večer. Nádhera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.29 (?), 13.7.2012 18:06

Už druhý den, vlastně večer ani světýlko.Jenom hvězdičky na nebi. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.205 (?), 15.7.2012 13:37

Ani já jsem již ntři dny světlušky ani nezahlédl. V tyto tři večery jsem nebyl na večerní "kočičí" procházce, ale pár minut jsem sledoval venkovní tmu z otevřeného okna nebo přede dveřmi na zahradu. Prostě, ani světélko.

Por letošek - alespoň u nás - světlušková sezóna nejspíše skončila. Ale jesli někde ve vašich končinách (třeba více na horách anebo naopak v teplejších krajích - třeba druhá generace???) ještě létají, prosím, hlaste.

P.S.: Ltos jsme neměli žádné hlášení ze Slovenska :-(

P.S 2: Jenom pro doplnění přikládám nejlepší :-) foto světlušek, co se mi podařilo mobilem udělat. Lepšího výsledku jsem nedocílil :-(.

P.S 3: A jen tak mimochodem: jakpak je to se světluškami v díle Ondřeje Sekory?

JOsef.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 119.32 (?), 15.7.2012 23:00

Tak jsme ještě byli s kočkou na procházce. Dnes už jsem viděl pouze 2 světlušky na zemi, letící žádnou.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 175.173 (?), 20.7.2012 23:58

Taky světluška :-)

Josef.

Dobrou noc.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika