Světlušky 2012



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 206.99 (?)
5.7.2012 0:21

Dobrý, gratuluji Vám.

Taky jsem "zatměl" (to je povedené slovo :-) při stříhání, trhání a sbírání třešní a pak jsme ještě vyrazili s kočkou na procházku. Lítaly pěkně, to se musí nechat, ale takové rojení a hemžení, jako před několika dny, to už nebylo. Anebo je to jen můj dojem a důsledek osobního rozpoložení.

Takže: kdo ještě chcete vidět světlušky, doporučuji Vám neotálet a v nejbližších večerech zhruba o desáté hodině vyrazit do víru,,, Myslím, že budou svítit už jen několik málo dnů.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 103.29 (?), 29.6.2012 11:37

U nás jsou světlušky už několik dní, určitě před sv.Jánem.Není jich mnoho, jak píše pan Josef, ale jsou okolo celého domu a v zahradě.Mohu je sledovat z oken, ale to není ono. Obvykle si jich všimnu okolo 22 hodiny.Většinou jsem už dost utahaná, tak se jen pokochám a jdu na kutě.Škoda, že už odjela moje vnoučata z Anglie, ta by koukala.Dcera říká, že u nich nejsou a zeť byl před rokem, kdy je viděl nadšený.Letos přilelěli brzy(tedy vnoučátka) a to světlušky ještě nelítaly.Tak snad příští rok.Pro pana Josefa, jsme na Karvinsku. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 147.46 (?), 29.6.2012 22:05

Díky Bláže a Ferdovi za reakce.

Vyrážím za světluškami, už jsem beztak prošvihl zahájení :-(

Ale doporučuji každému ten koncert zažít.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 29.6.2012 23:04

Tak poprvé letos... jsem měla možnost a čas, sledovat světluškysmiley První mi ohlásil manžel, cca 21.30, kdy byl se psem před barákem u potoka a hlásil, že v tmavém houští je jich plnosmiley Tak jsem se konečně odlepila ze záhonu a šla se projít v klidu zahradou a najít nějakou tu světlušku. Několik předešlých nocí bylo studených brrr - to jsem letěla ze zahrady a jektala zubama, jiné dny jsem byla s pejsama na výletě mimo a to se sice vracíme za tmy, ale už se nikomu nechce bloumat zahradou - honem něco zobnout a natáhnout sewink Dneska konečně krásně vlahá noc a časyes Nebyly jen vzadu, kde je louka, jetel a těsně za plotem už začíná,,divoký hvozd"wink ale i uprostřed zahrady, na posekaném trávníku, v květinových záhonech... Bylo jich tam plno, všude, krásalaughyes Sledovali jsme je až do 22.30...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 147.46 (?), 29.6.2012 23:41

Tak jsem se taky právě vrátil a bylo to dobrý, dost dobrý (Ale občas svítí ještě teď - 23.30). Nejvíc nebo nejvýrazněji v olšině pod hrází lesního rybníčka: je tam dost velká tma, v ní ještě temnější kmeny olší, dole nízký porost ostřice třeslicovité a plno světýlek... Ale i v jiných částech lesa, především listnatého a smíšeného, hlavně tam, kde je travnatý podrost světlušci lítali a lítali... A z odlehlejší vsi se ozýval bigbít - hudební léto. Prostě pohoda.

Konvalinko, blahopřeji Vám k pěknému zážitku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 1.7.2012 22:30

Dobrý večer.Pepo, u nás na Šumavě včera jedna světluška. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 2.7.2012 7:47

Světlušky jsme zaznamenali cca před měsícem, když jsme se zdrželi v teplém večeru na zahradě - s dítětem jsme pozorovali zapadající slunce, "létající mraky", chrousty, netopýry a poté i světlušky a počítali hvězdy.

Jelikož se navečer zdržujeme před domem, tak jejich tanec pozorujeme okolo skalky, hromady písku, vlétávají do chodby... a zkusíme najít i svítící pařezy wink. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 5.7.2012 0:09

Juchůůů, viděla jsem světluškůůů, asi po 30 letech. Nějak jsem zatměla při přesazování kytek v zahradě a v první chvíli jsem se docela podivila, cože je to z světýlko nad trávou pro králíky dovezenou z louky u lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 206.99 (?), 5.7.2012 0:21

Dobrý, gratuluji Vám.

Taky jsem "zatměl" (to je povedené slovo :-) při stříhání, trhání a sbírání třešní a pak jsme ještě vyrazili s kočkou na procházku. Lítaly pěkně, to se musí nechat, ale takové rojení a hemžení, jako před několika dny, to už nebylo. Anebo je to jen můj dojem a důsledek osobního rozpoložení.

Takže: kdo ještě chcete vidět světlušky, doporučuji Vám neotálet a v nejbližších večerech zhruba o desáté hodině vyrazit do víru,,, Myslím, že budou svítit už jen několik málo dnů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty02 - (9) - 152.6 (?), 5.7.2012 8:44
Ne že bychom světlušky neviděli již dříve (i v jiných letech) ale naprosté maximum jich skutečně létalo na Svatojánskou noc - to jich byly desítky. Předchozí noci jich bylo vždy jen pár, ale na tu Svatojánskou noc - tolik jsem jich pohromadě nikdy neviděl. Ne nadarmo se světluškám tedy říká svatojánci. Lokalita: Jizerky u Soušské přehrady. Fotku bohužel nemám - tu noc mě to nenapadlo a další, když jsem to chtěl napravit, tak lilo tak, že by jeden nevystrčil ani nos. Broučci tedy byli zalezlí, protože by je ty kapky musely zabít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.206 (?), 5.7.2012 9:01

Martine, nakousl jste problém, o kterém již dlouho přemýšlím: jak se dají vyfotit světlušky? Jednotlivá světluška ano, to je možné (viz například i moje dříve přiložené fotky sedících světlušek na skalce). Ale jak zachytit jejich rej, hemžení, atmosféru... Takovou fotku jsem ještě neviděl. Myslím, že buď bude celá černá a semtam jedno nazelenalé světélko, anebo bude světlejší, ale světélka tam nebudou dostatečně patrná.

Takže vyzývám: foťte, pokoušejte se o záběry, sdělte i ostatním své zkušensti s focením světlušek. Předem děkuji všem přispěvatelům.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika