Světlušky 2012



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 168.120 (?) 
2.7.2012 5:54

Včera to byla jen slabá bouřka..(i bez těch trakařů). Ale stejně jsem byl od počátače vyháněnej, ať to raději vypnu.

Jjosef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 132.123 (?), 15.6.2012 23:26

Ano. Četl jsem o svítících pařezech jako dítě, ale naživo jsem je spatřil až jako adolescent při plavbě po Berounce. Světlo je ve tmě celkem jasně rozpoznatelné, zelenkavé, ve dne ale není svíticí pařez k rozeznání od nesvítícího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.131 (?), 15.6.2012 22:40

KONEČNĚ! Dnes jsem viděl letošních prvních pár (cca 10 ks) létajících světlušek. První asi ve 22.03. A už předtím 2-3 světýlka v trávě.

Jak jste na tom s výskytem světlušek ve vašich končinách Vy?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 213.39 (?), 17.6.2012 23:01

Včera jsem světlušky nesledoval: poslouchal jsem fotbalový zápas (a to nejsem žádný sportovní fanoušek). Potom už na světlušky bylo pozdě (resp. jedna jediná svítila v trávě).

Dnes jsem viděl asi osm letících světtlušek a jednu "pozemní" - vylezla si na velký kámen, aby byla co nejlépe vidět.

Zatím je to vcelku slabota, ale očekávám, že se to bude každým dnem zlepšovat. A co u Vás? Kdo jste už letos pozoroval světlušky, kde a v jakém počtu? Sdělte prosím i další svá pozorování, zajímavosti, názory, postřehy...

Těší se

Josef.

(Dobrou noc).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 182.105 (?), 18.6.2012 23:07

Horký letní den... (tedy spíše večer a téměř letní). Procházka kolem lesního rybníčka a téměř vyschlého potůčku. Velmi omamná vůně zimolezu - "růže z Jericha". Světélkující pařez jsem nenašel - asi je vypnutý :-).

První světluška asi ve 22.11, pak ještě asi 15 kousků dalších letících světýlek a asi 8 světýlek na zemi a v trávě, pod keři...

A jak u Vás???

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 24.6.2012 9:37

Tak jsem se byl včera podívat, jak vypadá velký den světlušek, noc svatojánská. A opravdu jim kalendář funguje, byly všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 197.250 (?), 25.6.2012 21:32

Michale, díky za Váš příspěvek. Já jsem je v uplynulých třech dnech nějak nestíhal sledovat (ani jsem nezaregistroval, že je svatojánská noc, to jsem ale ostuda!) a v ten pravý čas jsem na procházce nebyl. Ale dnes to zase napravím: za chvilku jdu na to s tradičním čtyřnohým doprovodem. Je tu tedy oblačno až zataženo, větrno a zima jako v psírně :-) Věřím, že je to neodradí a vyrazí si zasvětýlkovat.

Hezké podívání všem přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 37.47 (?), 27.6.2012 23:50

Předevčírem dobrý (to byla ta zima), včera slabší (ale nesledoval jsem to dostatečně), ale dnes úplně uchvacující (teplo, pod mrakem, jako kdyby chtělo sprchnout). Zhruba přesně v deset hodin se skoro jako na povel vyrojily desítky světýlek, celkem dost jich bylo ještě před jedenáctou hodinou a některé světlušky vydržely i do půl dvanácté... Jak říkám, stojí to za to a nejlepší na tom byl právě ten začátek.

Podívejte se a pokochejte se také.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 190.113 (?), 28.6.2012 23:02

Lidičky, to je opravdu nikdo nesledujete anebo se u Vás nevyskytují.

Dneska jsem je pozoroval zase. Měl jsem na to více času, zbytky sena jsem dříve shrabal a tak jsem se mohl lépe kochat. A mohl bych se kochat ještě teď, kdybych neseděl tady u "stroje" a nechtěl jít o něco dříve spát.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 29.6.2012 10:28

No asi nevyskytují,   z okna je nevidím, na zahradě je nemám, u blízkého lesíka nepoletují a ani v kukuřici, kterou jsme teď obklopeni ze tří stran. Možná se ale jen neumím dívat.

Mám už několikeré bydliště a nikde nikdy poblíž domu či bytu světlušky nebyly. Ať už to bylo ve městě (Zlín, Praha, Třinec), či na vesnici  (tam jsem bydlel uprostřed obce, na kraji dědiny, na samotě v polích i u lesa). Viděl jsem je jen párkrát a byl to vždy úžasný rej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika