Pochlubte se svojí zahrádkou



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?)
17.4.2009 18:20

Co se týče velikosti zahrady je skutečně velká ale i tak velká zahrada se obejde bez mulčovací kůry, a potom tu kůru budete muset neustále doplňovat, protože jinak vám poroste plevel i v ní a jsou to skutečně zahrady pouze okrasné, protože píšete, že jezdíte s kočárkem ale ovocné stromky nebo rybízové keříky tam nikde vidět není.jarka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
midimidi - (19) - 244.146 (?), 17.4.2009 11:28

Já už jsem to tady výše psal ohledně mulčovací kůry. Byla to fakt nutnost. Máme zahradu 2600 m2 a pokud by nebyla kůra, nedalo by se to odplevelit. Chodníčky jsme dali jen tam, kdy byla nutnost (od brány k domu, od domu k pergole ap.) Těch oddělovacích palisádek bylo mám pocit 300m po 10cm. Manželka tehdy pracovala v Colorbetonu, tak byl alespoň materiál se slevou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 17.4.2009 18:20

Co se týče velikosti zahrady je skutečně velká ale i tak velká zahrada se obejde bez mulčovací kůry, a potom tu kůru budete muset neustále doplňovat, protože jinak vám poroste plevel i v ní a jsou to skutečně zahrady pouze okrasné, protože píšete, že jezdíte s kočárkem ale ovocné stromky nebo rybízové keříky tam nikde vidět není.jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
midimidi - (19) - 135.171 (?), 18.4.2009 23:02

Máte pravdu, že kůra se musí doplňovat. Časem, až se keře rozrostou, tak jí snad bude potřeba menší množství. Ovocné stromky máme, zatím tedy moc neplodí (jabloně, třešeň, višeň). Nezapomněli jsme ani na rybíz, angrešt, maliny a ostružiny. Za pergolou má manželka schované záhonky, střídavě tam pěstuje jahody, česnek, hrášek, pažitku, bylinky ap. U příjezdové cesty jsme zkusili i asi 300m2 louky (Planta Naturalis - Česká květnice), bohužel nemám fotku v plném květu, ale je krásná když v červnu rozkvete.

Louka 1
Louka 1
Louka 2
Louka 2
Louka 3
Louka 3
Maliny, angrešt, rybíz
Maliny, angrešt, rybíz
Záhonky 1
Záhonky 1
Záhonky 2
Záhonky 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HOFAK - (3) - 167.46 (?), 2.6.2009 19:15

Máte to pěkný a taktéž razím filozofii, že každý strůjce svého štěstí a každý jede dle svého gusta já jsem rád pro tyhle fotky, že alespoň pro mě to je něco jako zdroj inspirace.

Pokusím se tady dát alespoň odkaz na nějaký video z naší venkovské zahrady na venkovské chalupě, kde trávíme z rosinou víkendy.

Zatím to video nemůžu přidat dodám co nejdříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HOFAK - (3) - 167.46 (?), 2.6.2009 19:19 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 2.6.2009 21:52

Máte to vymakané do detailu. Už nemáte téměř co vylepšovat. Akorát jsem tam neviděl, kromě krmítka nějaké domácí zvíře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 2.6.2009 22:16

Všechny tu chválím, protože zahrada sama od sebe hezká nezůstane, musí se o ni stále pečovat...je to běh na dlouhou trať

Letošní jarní výtvor
Letošní jarní výtvor
:o)
:o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.46 (?), 3.6.2009 20:05

Nemáme Vladimíre žádné domácí zvířátko, bydlíme ve městě v paneláku a prcovně jsme hodně vytížení a děti už dospělý, prostě to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 5.6.2009 2:50

Důležité je, že kolem nás u všech výše uvedených je živo, plno zeleně a je nám v takovém prostředí dobře.Dovoluji si přidat také fotky, mám rád přírodní věci, místo okrasných, uměle rovných trávníku radši louku, kde kvete plno druhů kvítků.Osobně jsem vděčný za ty smrky, že se ujaly a v našem bezjehličnatém kraji na jihu Moravy se jim daří-to je pro mě největší vzácnost na mé zahradě,žijou,rostou se mnou.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.54 (?), 5.6.2009 22:52

Pane Miroslave, ty smrky působí moc pěkně,  spojují Vaši zahradu s okolní krajinou. Zvlášť se mi líbí obrázek 3, jen mě ruší ty bílé kameny v záhonku. Všechno je takové přirozené, oblé, lampy jsou nenápadné, hříbek z recese proč ne, ale ty ostré bílé hranáče ten dojem ruší. Teda alespoň pro mě. Jinak super. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika