Pochlubte se svojí zahrádkou



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 84.20 (?) 
26.8.2008 22:15

Paní Hráběnko, máte to moc hezké. Něco podobného si představuji také, zatím bohužel spíš "hasím" 30 - 40 let zanedbané údržby domu a sadu.

Určitě ale vynechám toho slona . Ovšem proti gustu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 143.205 (?), 27.8.2008 10:18

možná by nebylo odvěci když kupujete co se vám líbí koupit třeba 3 ks od jedné rostliny uvidíte ten efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 27.8.2008 14:34

Věřím, že efekt by byl jiný, lepší, ale problém je v tom, že mně se líbí tolik rostlin a mám na ně tak málo místa... Jinak rozrazily, vřesy, vřesovce a hebe mám po třech a ve skupině... Ale ne moc blízko u sebe, pak by se to mačkalo, až to povyroste... Jak jsem psala, já si na ten efekt počkám, kupuiji si malé = levné sazenice, hlavně z důvodu úspor... Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
midimidi - (19) - 40.178 (?), 27.8.2008 15:43

Míšo, děláte to dobře. Když jsme zahrádku zakládali, chtěl jsem mít všechno hned, veliké, vzrostlé. Zahradník mi to tehdy dost dlouho rozmlouval. Ušetřil mi tak spoustu peněz a možná i zklamání, kdyby něco vzrostlého zašlo. Každý rok vše o něco povyroste do krásy. Soused zakládal rok přede mnou. Měl vše veliké, plné, ale taky obrovsky drahé. Jednou možná bude mít problém, že na některé rostlinky bude málo místa až vyrostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 69.62 (?), 21.6.2012 13:50

K tomuto bych dodal to, že mne často udivuje s jakou lehkostí lidé skácí vzrostlé stromy ač často není třeba.Protože než strom, keř,živý plot atd. než vyroste, tak to trvá léta. Jinak ty fotky zhrad tu jsou velice pěkné a je vidět, že se s tím mnozí opravdu mazlíte a že na to máte čas.Osobně mne překvapuje ta velká rozmanitost rostlin, které pěstujete... Já se přiznám, že jsem spíše pro takové ty divočejší projevy přírody, takže rozkvetlá stráň se "zanedbaným" trnkovým houštím a tu a tam nějakým hlohem či břízkou mi je bližší... rozkvetlé udržované zahrady jsou ale hezké pro oko... mimochodem, nechcete někdo k nám přijít odplevelovat pěstební plochu..laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 27.8.2008 18:56

Připojuji se s naším křovím a zvířectvem.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
midimidi - (19) - 40.178 (?), 28.8.2008 9:10

Pane Ferdo, na první fotce se otevírá zajímavý výhled do krajiny. Nemáte ještě další fotky? Odkud jste (jestli to není tajné)? Jinak super zvířátka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 28.8.2008 11:05

Fotky mám jen z mobilu, a ty jsou bídné, když jsem si to tu pak otevřel, tak už jsem je pak radši sem nedával.

Jsem od Frýdku-Místku, máme výhled na Beskydy, na Lysou horu, Prašivou atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 29.8.2008 8:58

Michaela: Hlavní je že ze zahrady máte radost. Problem ale vidim v celkové situaci nových zahrádek. V dnešní době zdá se kvete business realizátorů zahrad. Jistě kdo si to může dovolit že? Trochu mě ale mrzí směr jakým se česká zahrádka ubírá. Jakoby si lidé brali vzor právě u těch vyumělkovaných zahrádek s kůrou. Vzniká pak jakýsi dle mého názoru "kýčovitý prototyp" zahrady kde obvykle nechybí zakoupené zakrslé a pestrolisté dřeviny či jehličnany. Často shlížím práce realizátorů na zahradách na objednávku, třeba v Praze a jsem zklamán. Málokde jde vidět nějaký nápad, zajímavé řešení. Obvyykle vidim jen nic moc odvedenou práci, kterou jim majitelé jistě dobře zaplatili.

Tím netvrdím že nemohou vznikat skvosty. Procházím však někdy např. valašskou vesnicí, vidim střídání nového vlivu a tradiční zahrádky. Lidé si sami vytváří ony kůrové bezúdržbové zahrady, přitom ale dochází k tomu že jsou většinou jedna jak druhá, hlavně že to pojezdí občas sekačkou a je. Kopírování špatných vzorů bych to nazval:-) Podle mě ani za x let takové kompozice nebudou vypadat dobře, lidé většinou nemají tucha jak se jednotlivé druhy budou proměňovat v čase a td, výsadby jsou husté, nebo se přímo použijí extra zakrslíci. Co je špatného na klasické venkovské zahradě s ovocnými stromy? Podle mě může být taková zahrada i hezčí, než nějaký prototyp s kůrou a panašovaným jalovcem či plazivým modřínem. S takovýma kytkama už se musí umět aby to vypadalo. Většinou ale majitel udělá kolečko v trávníku a do toho nacpe pár takových dřevin, a ještě tam hodí nějaký kámen, sošku, nebo něco ještě ohavnějšího... co přímo svítí do očí. Proto se říká, že školkařství je dnes výnosnou oblastí zahradnického řemesla, protože jsou ty dřeviny dneska v kurzu.

Jsem trochu smutný když tohle vidim... Je jasné že se mnou nebude řada lidí souhlasit... mno co, každý máme jiný vkus, někdo má rád i ty trpaslíky, ale...

Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
midimidi - (19) - 40.178 (?), 29.8.2008 9:47

Pane Karle v podstatě Vám rozumím. Původní přání manželky bylo udělat tzv. babičkovskou zahrádku s kytičkami, ovocnými stromy, skalkou atp. Jelikož jsme dostavěli ve čvrti, kde jsou samé nové domy, v okolí vznikly zahrady jak říkáte "nového typu". Moje přání bylo nějak rozumně zapadnout do okolí. Jako jediní máme v trávníku ovocné stromy (jabloně, třešeň, višeň). Řešili jsme i tu Vámi zmiňovanou kůru. Zahradník zasadil všechny keře jen do perku. Plevel ale narostl do takových rozměrů, že mladé keříčky zastínil (přidávám fotku). To by se dalo udržovat jen těžko, přidali jsme tedy (ač neradi) kůru. Snad se jednou ty keře tak rozrostou, že bude potřeba kůry méně. (přidávám fotky z dnešního stavu).

Zahrada 2005
Zahrada 2005
Zahrada 2008 (1)
Zahrada 2008 (1)
Zahrada 2008 (2)
Zahrada 2008 (2)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika