Ma cenu mit zahon vedle pole?



host - 149.16 (?)
22.9.2018 15:38

Určitě je to složitější, než vy si naivně představujete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 21.9.2018 13:23

Jestli chcete s někým řešit, že vám nějak uškodil, musíte mít k tomu důkazy. Ať se jedná o zahradničení nebo cokoli úplně jiného. Jak jinak, než přes příslušné úřady (nebo soudy) na základě důkazů, byste chtěl někoho obvinit a žádat po něm nápravu a náhradu škody? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 22.9.2018 15:38

Určitě je to složitější, než vy si naivně představujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 12.12.2018 16:19

Sice ta diskuze nějak zamrzla, ale téma je jistě stále aktuální. Z předešlého mám pocit, že stěžovatelé mají pravdu, ale řešit to nechtějí. Tady jim někdo zkušenější radí, jak na to jít a dočte se odpvědi typu: je to složité, takhle to nepůjde atd. Brali by odpověď ve smyslu: Franto vem brokovnici,.., propíchej jim gumy.. atd. Takhle to prostě nejde Když se nedomluvíte po sousedsku, tak Vám nezbývá než zapojit úřad. A opravdu je to složité, náročné na čas, samostudium, nervy a i ty finance. Když se Vám tohle nechce absolvovat (.. přeci se nebudu učit jak přidat do videa GPS..), tak Vám nezbývá, než se litovat, stěžovat si na pověstné nádražní lampárně a užírat se. Máte sice pravdu, ale ta se sama neprosadí. Prostě v dnešní společnosti je vám pravda houbec platná, když nemáte za sebou zákon.

Já jsem letos půl roku zakládal "zapsaný spolek", a konečně jsem partnerem, kterému musí stavební odbor posílat podklady z námi vybrané oblasti, investoři nás nemohou obcházet a při jednání mám mnohem lepší pozici. Sice bojuji se zkušenými profesionály, ale stále mám větší šanci než náhodný stěžovatel "z ulice". A to jsem to zakládání spolku chtěl kvůli komplikacím několikrát vzdát. A když dokážeme omezit nápady mocných developerů, to by bylo, abyste nezvládli farmáře, který také nechce běhat po jednáních a otravuje ho to minimálně jako Vás-.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.17 (?), 13.12.2018 12:18

Každý nemá čas, energii a zdraví věnovat se v ne.funkčním st.átě donekonečna dohadům s insti.tucemi, které by se měly okamžitě věnovat ochraně da.ňového poplatníka. Mocná lo.by myslivců a radoby zemědělců vás převálcuje, protože je zhusta podporována zaintere.sovanými poli.tiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.228 (?), 13.12.2018 16:01

...konečně jsem partnerem, kterému musí stavební odbor posílat podklady z námi vybrané oblasti, investoři nás nemohou obcházet a při jednání mám mnohem lepší pozici.

Problematika má více rovin. Ptáme-li se, proč před 20 lety vyprojektované dálnice se stále nezačaly stavět, jednou z odpovědí mohou být "zapsané spolky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 13.12.2018 18:58

Jistě, máte pravdu. Jen bych chtěl připomenout, že je to jako s tím nožem. Buď slouží k dobru, nebo ke zlu.Je rozdíl bránit se stavbě pětipatrového domu, navíc ještě v mírném svahu ve vzdálenosti 8 m od oken  vašeho přízemního bytu v jednopatrovém domě, nebo (jak nyní mohu sledovat) být spolkem z Brna a vyjadřovat se negativně k výstavbě v Prokopském údolí v Praze. 

Jestli jste měl na mysli konkrétně situaci se zabrzděním  D 11 u Hradce Králové, tak tam byla ta paní, co blokovala výstavbu, docela v právu.Jste zkušený pěstitel a Vaše názory velmi oceňuji, ale umíte si představit, že jednoho dne musíte vytrhat cca 5 - 8 leté broskve a meruňky, které začaly plně plodit a pak se dva roky dívat na zpustlý pozemek, na kterém jsou 3 metrové výhony akátů´a metrová loňská tráva?. Já to mám denně před oknem... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 13.12.2018 16:35

A jakou vodou zaléváte? Co rezidua z postřikú, které se dostávají do spodních vod, pramenú a studní? Následky,,,,,,,,,,,,,,!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika