Ma cenu mit zahon vedle pole?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.228 (?)
13.12.2018 16:01

...konečně jsem partnerem, kterému musí stavební odbor posílat podklady z námi vybrané oblasti, investoři nás nemohou obcházet a při jednání mám mnohem lepší pozici.

Problematika má více rovin. Ptáme-li se, proč před 20 lety vyprojektované dálnice se stále nezačaly stavět, jednou z odpovědí mohou být "zapsané spolky".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 21.9.2018 13:23

Jestli chcete s někým řešit, že vám nějak uškodil, musíte mít k tomu důkazy. Ať se jedná o zahradničení nebo cokoli úplně jiného. Jak jinak, než přes příslušné úřady (nebo soudy) na základě důkazů, byste chtěl někoho obvinit a žádat po něm nápravu a náhradu škody? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 22.9.2018 15:38

Určitě je to složitější, než vy si naivně představujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 12.12.2018 16:19

Sice ta diskuze nějak zamrzla, ale téma je jistě stále aktuální. Z předešlého mám pocit, že stěžovatelé mají pravdu, ale řešit to nechtějí. Tady jim někdo zkušenější radí, jak na to jít a dočte se odpvědi typu: je to složité, takhle to nepůjde atd. Brali by odpověď ve smyslu: Franto vem brokovnici,.., propíchej jim gumy.. atd. Takhle to prostě nejde Když se nedomluvíte po sousedsku, tak Vám nezbývá než zapojit úřad. A opravdu je to složité, náročné na čas, samostudium, nervy a i ty finance. Když se Vám tohle nechce absolvovat (.. přeci se nebudu učit jak přidat do videa GPS..), tak Vám nezbývá, než se litovat, stěžovat si na pověstné nádražní lampárně a užírat se. Máte sice pravdu, ale ta se sama neprosadí. Prostě v dnešní společnosti je vám pravda houbec platná, když nemáte za sebou zákon.

Já jsem letos půl roku zakládal "zapsaný spolek", a konečně jsem partnerem, kterému musí stavební odbor posílat podklady z námi vybrané oblasti, investoři nás nemohou obcházet a při jednání mám mnohem lepší pozici. Sice bojuji se zkušenými profesionály, ale stále mám větší šanci než náhodný stěžovatel "z ulice". A to jsem to zakládání spolku chtěl kvůli komplikacím několikrát vzdát. A když dokážeme omezit nápady mocných developerů, to by bylo, abyste nezvládli farmáře, který také nechce běhat po jednáních a otravuje ho to minimálně jako Vás-.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.17 (?), 13.12.2018 12:18

Každý nemá čas, energii a zdraví věnovat se v ne.funkčním st.átě donekonečna dohadům s insti.tucemi, které by se měly okamžitě věnovat ochraně da.ňového poplatníka. Mocná lo.by myslivců a radoby zemědělců vás převálcuje, protože je zhusta podporována zaintere.sovanými poli.tiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.228 (?), 13.12.2018 16:01

...konečně jsem partnerem, kterému musí stavební odbor posílat podklady z námi vybrané oblasti, investoři nás nemohou obcházet a při jednání mám mnohem lepší pozici.

Problematika má více rovin. Ptáme-li se, proč před 20 lety vyprojektované dálnice se stále nezačaly stavět, jednou z odpovědí mohou být "zapsané spolky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 13.12.2018 18:58

Jistě, máte pravdu. Jen bych chtěl připomenout, že je to jako s tím nožem. Buď slouží k dobru, nebo ke zlu.Je rozdíl bránit se stavbě pětipatrového domu, navíc ještě v mírném svahu ve vzdálenosti 8 m od oken  vašeho přízemního bytu v jednopatrovém domě, nebo (jak nyní mohu sledovat) být spolkem z Brna a vyjadřovat se negativně k výstavbě v Prokopském údolí v Praze. 

Jestli jste měl na mysli konkrétně situaci se zabrzděním  D 11 u Hradce Králové, tak tam byla ta paní, co blokovala výstavbu, docela v právu.Jste zkušený pěstitel a Vaše názory velmi oceňuji, ale umíte si představit, že jednoho dne musíte vytrhat cca 5 - 8 leté broskve a meruňky, které začaly plně plodit a pak se dva roky dívat na zpustlý pozemek, na kterém jsou 3 metrové výhony akátů´a metrová loňská tráva?. Já to mám denně před oknem... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 13.12.2018 16:35

A jakou vodou zaléváte? Co rezidua z postřikú, které se dostávají do spodních vod, pramenú a studní? Následky,,,,,,,,,,,,,,!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika