Zmrzlé květní pupeny meruněk



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
17.3.2019 14:36

"Vždyť těm pupenům nic není."

Pootevřené pupeny přešlé mrazem -8ºC vykvetly a některé z nich možná vytvoří i zdravé plody. Na korunních lístcích to však zanechalo stopy. Uvidíme. V pátek jsem viděl ráno krystalky ledu na zcela rozvitých květech (-1,5ºC) a ty zůstaly beze stop. Teď už mi kvetou všechny stromy a hučí včelami. Po západu slunce je ošetřím Horizonem.

Mírně poškozené korunní lístky
Mírně poškozené korunní lístky
Včela na meruňce
Včela na meruňce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 52.133 (?), 15.4.2018 22:56

Po přečtení tohoto vlákna jsem zase chytřejší. Ale mám i několik otázek.

Na odrudě Veecot(zasazená 10/2015) vykvetlo předevčírem asi 10 květů. Zdá se mi, že nějak snadno opadávají. Opadne to bílé i tyčinky uvnitř a i to zelené, z čeho bílé a tyčinky vyrůstají. Stačí se jen dotknout a je to na zemi. Čím to může být?

Píše se zde o tom, jak to letos pomrzlo v pupenech. Tak jsem na nějaký nevykvetlý pupen sáhl a taky odpadl jako nic. Rozmnělnil jsem jej mezi prsty a je uvnitř takový černohnědý, vyschlý a drolivý. Můžete mi potvrdit, že to jsou ty vymrzlé pupeny? Sáhl jsem tak na 10, 15 pupenů a tak 95% odpadly. 5% zůstaly, ale nejsem si jistý, jestli to nejsou náhodou nevyrašené pupeny se zeleným listím.

Odrůda Leskora je na tom podobně. Ta měla ovšem 2 rozkvetlé květy, které rovněž odpady jakoby od větvičky celé. A ty nevyrašené pupeny taky odpadávají snadno.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.22 (?), 16.4.2018 9:43

Máte problém s pomrznutím pupenů, ale mě zase dlouho trápí, že meruňka mi nikdy nekvetla a také už asi 7let nekvete. Pouze druhým rokem měla 7květů, které spadly. Sama jsem jí stříhala a tak prosím poraďte, posílám foto. Děkuji Pluhařová

meruňka 7let nekvete
meruňka 7let nekvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.22 (?), 16.4.2018 10:06

Posílám ještě jednu fotku meruňky. Mohl by mi případně někdo upravit střihem v období, kdy se stříhají a to asi po sklizni?

Pluhařová střední čechy

meruňka 7let nekvete
meruňka 7let nekvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 16.4.2018 11:11

Meruňka kvete na loňských letorostech - pokud je střihem na staré dřevo odstraníte, odstraníte i květní pupeny. Rovněž může být ve stínu druhého stromu (?). Pokud vyžene letos dlouhé letorosty, zkuste je v červnu zaštípnout cca za 8-12 listem. Příští rok na jaře těsně před květem (v této době) odstraňte jen letorosty jdoucí do koruny a konkurenční. Probírku větví (odstranění zahušťujících můžete udělat i v srpnu). Větší rány zatřete. Vychytávkami typu Zahnův řez Vás nebudu zatěžovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.22 (?), 17.4.2018 18:51

Děkuji pane Daníku za odpověď. Přesně tak to udělám. Ještě na radu jsem pohnojila Boraxem.

Mám ještě jednu meruňku a ta je ostříhaná při koupi a nevím jestli mám dělat kotlovitou korunu. Hlavní výhon je asi moc dlouhý.

Meruňka třetím rokem.
Meruňka třetím rokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 22.2.2019 18:16

To jsem zvědavý, kolik toho zase po předčasném narašení vypadne. Samozřejmě nejvíc opět z meruněk z Escande. Nějaká ta mínus desítka možná bude. Mám na mysli narašené květní pupeny u meruněk.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.2.2019 18:01

Musím se přiznat, že u mě některé narašené pupeny dostaly ošklivý mrazivý šleh. Naštěstí bylo otevřených zatím jen asi 30% květních pupenů a jen u některých odrůd (nejvíce Goldrich). Ke spokojenosti mi stačí i 5% úspěšně odkvetlých květů.

Meruňkové pupeny
Meruňkové pupeny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 25.2.2019 18:17

Vždyť těm pupenům nic není, nesýčkujte smiley. Jsou O.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.3.2019 14:36

"Vždyť těm pupenům nic není."

Pootevřené pupeny přešlé mrazem -8ºC vykvetly a některé z nich možná vytvoří i zdravé plody. Na korunních lístcích to však zanechalo stopy. Uvidíme. V pátek jsem viděl ráno krystalky ledu na zcela rozvitých květech (-1,5ºC) a ty zůstaly beze stop. Teď už mi kvetou všechny stromy a hučí včelami. Po západu slunce je ošetřím Horizonem.

Mírně poškozené korunní lístky
Mírně poškozené korunní lístky
Včela na meruňce
Včela na meruňce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 37.138 (?), 25.2.2019 19:47

Dnes jsem na pupeny taky koukal a jsem z toho trochu nerves - vypadají nalité, jakoby se chtěly do 14 dní rozvinout. Tento týden hlásí až +18 st. Pak stačí v březnu - 5 a je vymalovánoindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika