Zmrzlé květní pupeny meruněk



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 37.138 (?)
25.2.2019 19:47

Dnes jsem na pupeny taky koukal a jsem z toho trochu nerves - vypadají nalité, jakoby se chtěly do 14 dní rozvinout. Tento týden hlásí až +18 st. Pak stačí v březnu - 5 a je vymalovánoindecision

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 52.133 (?), 15.4.2018 22:56

Po přečtení tohoto vlákna jsem zase chytřejší. Ale mám i několik otázek.

Na odrudě Veecot(zasazená 10/2015) vykvetlo předevčírem asi 10 květů. Zdá se mi, že nějak snadno opadávají. Opadne to bílé i tyčinky uvnitř a i to zelené, z čeho bílé a tyčinky vyrůstají. Stačí se jen dotknout a je to na zemi. Čím to může být?

Píše se zde o tom, jak to letos pomrzlo v pupenech. Tak jsem na nějaký nevykvetlý pupen sáhl a taky odpadl jako nic. Rozmnělnil jsem jej mezi prsty a je uvnitř takový černohnědý, vyschlý a drolivý. Můžete mi potvrdit, že to jsou ty vymrzlé pupeny? Sáhl jsem tak na 10, 15 pupenů a tak 95% odpadly. 5% zůstaly, ale nejsem si jistý, jestli to nejsou náhodou nevyrašené pupeny se zeleným listím.

Odrůda Leskora je na tom podobně. Ta měla ovšem 2 rozkvetlé květy, které rovněž odpady jakoby od větvičky celé. A ty nevyrašené pupeny taky odpadávají snadno.

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.22 (?), 16.4.2018 9:43

Máte problém s pomrznutím pupenů, ale mě zase dlouho trápí, že meruňka mi nikdy nekvetla a také už asi 7let nekvete. Pouze druhým rokem měla 7květů, které spadly. Sama jsem jí stříhala a tak prosím poraďte, posílám foto. Děkuji Pluhařová

meruňka 7let nekvete
meruňka 7let nekvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.22 (?), 16.4.2018 10:06

Posílám ještě jednu fotku meruňky. Mohl by mi případně někdo upravit střihem v období, kdy se stříhají a to asi po sklizni?

Pluhařová střední čechy

meruňka 7let nekvete
meruňka 7let nekvete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 16.4.2018 11:11

Meruňka kvete na loňských letorostech - pokud je střihem na staré dřevo odstraníte, odstraníte i květní pupeny. Rovněž může být ve stínu druhého stromu (?). Pokud vyžene letos dlouhé letorosty, zkuste je v červnu zaštípnout cca za 8-12 listem. Příští rok na jaře těsně před květem (v této době) odstraňte jen letorosty jdoucí do koruny a konkurenční. Probírku větví (odstranění zahušťujících můžete udělat i v srpnu). Větší rány zatřete. Vychytávkami typu Zahnův řez Vás nebudu zatěžovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.22 (?), 17.4.2018 18:51

Děkuji pane Daníku za odpověď. Přesně tak to udělám. Ještě na radu jsem pohnojila Boraxem.

Mám ještě jednu meruňku a ta je ostříhaná při koupi a nevím jestli mám dělat kotlovitou korunu. Hlavní výhon je asi moc dlouhý.

Meruňka třetím rokem.
Meruňka třetím rokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.2.2019 18:16

To jsem zvědavý, kolik toho zase po předčasném narašení vypadne. Samozřejmě nejvíc opět z meruněk z Escande. Nějaká ta mínus desítka možná bude. Mám na mysli narašené květní pupeny u meruněk.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.2.2019 18:01

Musím se přiznat, že u mě některé narašené pupeny dostaly ošklivý mrazivý šleh. Naštěstí bylo otevřených zatím jen asi 30% květních pupenů a jen u některých odrůd (nejvíce Goldrich). Ke spokojenosti mi stačí i 5% úspěšně odkvetlých květů.

Meruňkové pupeny
Meruňkové pupeny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.6 (?), 25.2.2019 18:17

Vždyť těm pupenům nic není, nesýčkujte smiley. Jsou O.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.3.2019 14:36

"Vždyť těm pupenům nic není."

Pootevřené pupeny přešlé mrazem -8ºC vykvetly a některé z nich možná vytvoří i zdravé plody. Na korunních lístcích to však zanechalo stopy. Uvidíme. V pátek jsem viděl ráno krystalky ledu na zcela rozvitých květech (-1,5ºC) a ty zůstaly beze stop. Teď už mi kvetou všechny stromy a hučí včelami. Po západu slunce je ošetřím Horizonem.

Mírně poškozené korunní lístky
Mírně poškozené korunní lístky
Včela na meruňce
Včela na meruňce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 37.138 (?), 25.2.2019 19:47

Dnes jsem na pupeny taky koukal a jsem z toho trochu nerves - vypadají nalité, jakoby se chtěly do 14 dní rozvinout. Tento týden hlásí až +18 st. Pak stačí v březnu - 5 a je vymalovánoindecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika