Zmrzlé květní pupeny meruněk



host - 38.39 (?)
28.3.2018 22:38

Zdravím, také mám zmrzlé květní pupeny meruněk, broskve jsou ok (j.č. 480).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 5.4.2018 8:00

Takže letos prakticky kompletně zmrzly v květních pupenech: Aurora, Bebeco, Tsunami, falešná Rubista, Big Red, oba Pinkcoty, Tomcot. Byl bych rád kdyby se našel alespoň jeden zdravý květ u Tomcotu. Ještě se mi Tomcot nepodařilo za ty roky ochutnat a je to prý vyhlášená chuťovka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 25.3.2018 20:52

Meruňky u mě 390 m.n.m. - první meruňce se začínají červenat špendlíkové hlavičky a druhé dvě jsou o něco pozadu, takže věřím, že to ještě není ztraceno. Broskve se též začínají pěkně nalévat. Jestli nepřijdou pozdní mrazíky, bude to na probírku :-D :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.3.2018 8:49

Nakonec to bude stejné jako vždy. Když to nezmrzne v květu, tak pupeny zmrznou v únoru po teplém lednu. Dobře vypadají lednické a veselské odrůdy. Ty z Escande nikoliv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.251 (?), 28.3.2018 18:47

Nakonec to bude stejné jako vždy. Když to nezmrzne v květu, tak pupeny zmrznou v únoru po teplém lednu. Dobře vypadají lednické a veselské odrůdy. Ty z Escande nikoliv.

 Ani KIOTO nevypadá dobre? To je tiež z Escande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 181.37 (?), 28.3.2018 19:06

Na všem špatném se dá najít i něco dobrého - dobré je, že se nám budou dobře pěstovat meruňky v okrajových polohách - pozdější rašení (ty moje se ještě nijak neprojevují), a velmi teplé léto. Snad se jich letos konečně dočkám....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.39 (?), 28.3.2018 22:38

Zdravím, také mám zmrzlé květní pupeny meruněk, broskve jsou ok (j.č. 480).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 28.3.2018 22:53
Som v okrajovej polohe. Marhulove kvetne puky prezili v pohode, neboli tak narasene. Broskyne boli, tak to schytali, omrzli len kvetne a to zaciatkom marca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.3.2018 20:08

Z meruněk mi zmrzly zatím jenom Tsunami. U dvou mladých stromků budu mít jen několik květů a věřím, že i plodů. Dva květy už kvetou. Nemám strach o opýlení. Včel mám dnes na zahradě nejmíň stokrát víc než meruňkových květů. Až rozkvetou pozdnější odrůdy, bude to naopak (Leskora, Bergeron, Vesprima, Orangered, Maďarská apod.)  Ty jsou úplně v pořádku. Broskvoň mám zmrzlou jen jednu. Vyrašila už na podzim a do konce února vypadala slibně. Ostatní už mají růžová poupata.

Opylovačka na hluchavce
Opylovačka na hluchavce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 29.3.2018 16:04

V tom je právě ten paradox, že jinak odolné Kioto a Big Red v květu a po něm, tentokrát vymrzly. Zřejmě narašily dříve a v únoru jim těch -10°C "bohatě stačilo". Ten teplý leden byl rozhodující. Nejhorší meruňkou z Escande je Pinkcot. Ten vymrzne v kteroukoliv dobu. Něco zůstalo pouze na Spring Blush. Vymrzl i Tomcot, Ninfa, falešná Rubista (Kruh u Jilemnice), Sundrop a další. U ostatních uvidíme. Lednické odrůdy vypadají velice dobře. Lenova, Lejuna, Ledana, určitě i Leskory. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.98 (?), 30.3.2018 21:05

Tady je také dost pupenů "vysypaných" a k tomu i menší násada u některých odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika