Zmrzlé květní pupeny meruněk



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.98 (?)
30.3.2018 21:05

Tady je také dost pupenů "vysypaných" a k tomu i menší násada u některých odrůd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 5.4.2018 8:00

Takže letos prakticky kompletně zmrzly v květních pupenech: Aurora, Bebeco, Tsunami, falešná Rubista, Big Red, oba Pinkcoty, Tomcot. Byl bych rád kdyby se našel alespoň jeden zdravý květ u Tomcotu. Ještě se mi Tomcot nepodařilo za ty roky ochutnat a je to prý vyhlášená chuťovka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 25.3.2018 20:52

Meruňky u mě 390 m.n.m. - první meruňce se začínají červenat špendlíkové hlavičky a druhé dvě jsou o něco pozadu, takže věřím, že to ještě není ztraceno. Broskve se též začínají pěkně nalévat. Jestli nepřijdou pozdní mrazíky, bude to na probírku :-D :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.3.2018 8:49

Nakonec to bude stejné jako vždy. Když to nezmrzne v květu, tak pupeny zmrznou v únoru po teplém lednu. Dobře vypadají lednické a veselské odrůdy. Ty z Escande nikoliv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.251 (?), 28.3.2018 18:47

Nakonec to bude stejné jako vždy. Když to nezmrzne v květu, tak pupeny zmrznou v únoru po teplém lednu. Dobře vypadají lednické a veselské odrůdy. Ty z Escande nikoliv.

 Ani KIOTO nevypadá dobre? To je tiež z Escande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 181.37 (?), 28.3.2018 19:06

Na všem špatném se dá najít i něco dobrého - dobré je, že se nám budou dobře pěstovat meruňky v okrajových polohách - pozdější rašení (ty moje se ještě nijak neprojevují), a velmi teplé léto. Snad se jich letos konečně dočkám....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.39 (?), 28.3.2018 22:38

Zdravím, také mám zmrzlé květní pupeny meruněk, broskve jsou ok (j.č. 480).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 28.3.2018 22:53
Som v okrajovej polohe. Marhulove kvetne puky prezili v pohode, neboli tak narasene. Broskyne boli, tak to schytali, omrzli len kvetne a to zaciatkom marca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.3.2018 20:08

Z meruněk mi zmrzly zatím jenom Tsunami. U dvou mladých stromků budu mít jen několik květů a věřím, že i plodů. Dva květy už kvetou. Nemám strach o opýlení. Včel mám dnes na zahradě nejmíň stokrát víc než meruňkových květů. Až rozkvetou pozdnější odrůdy, bude to naopak (Leskora, Bergeron, Vesprima, Orangered, Maďarská apod.)  Ty jsou úplně v pořádku. Broskvoň mám zmrzlou jen jednu. Vyrašila už na podzim a do konce února vypadala slibně. Ostatní už mají růžová poupata.

Opylovačka na hluchavce
Opylovačka na hluchavce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.3.2018 16:04

V tom je právě ten paradox, že jinak odolné Kioto a Big Red v květu a po něm, tentokrát vymrzly. Zřejmě narašily dříve a v únoru jim těch -10°C "bohatě stačilo". Ten teplý leden byl rozhodující. Nejhorší meruňkou z Escande je Pinkcot. Ten vymrzne v kteroukoliv dobu. Něco zůstalo pouze na Spring Blush. Vymrzl i Tomcot, Ninfa, falešná Rubista (Kruh u Jilemnice), Sundrop a další. U ostatních uvidíme. Lednické odrůdy vypadají velice dobře. Lenova, Lejuna, Ledana, určitě i Leskory. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.98 (?), 30.3.2018 21:05

Tady je také dost pupenů "vysypaných" a k tomu i menší násada u některých odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika