Rozkvétání meruněk v letošním roce



host - 58.140 (?)
30.3.2015 9:21

S meruňkami jsem definitivně skončil protože mám pozemek v mraz.údolí, a dosti často tady bývá i větrno. Měl jsem ji vypěstovanou z pecky, údajně odolnou, vhodnou do vyšších poloh (tady 350m.n.m.). Sice vykvetla, ale část květů opadala, další zmrzla a nestačím léčit klejotok. Takže končím.

Zklamaly mě i jabloně, zejm.výborný Topaz a pološvestka Čačanská lepotica. Obalena květy, které posléze shodila. Nejvíce mi tady rodí jabloně Rubinola a Ametyst, nárazově Melodie, višně Morela a Morellenfeuer.Broskvoni (Sunhaven) se tady cca každý 3.rok daří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 27.3.2015 16:32

V této fázi bych už stříknul proti monilii. Chladno, deštivo = pro ni ideální počasí. Možná bude letos větším problémem, než mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 27.3.2015 16:40

Tak dnes se citelně ochladilo, to celý proces kvetení zastaví, to je dobře. Čím později pupeny rozkvetou, tím větší náděj na úrodu. Vloni vykvetly meruňky u nás 21.3. a 15.4. my zmrzly malé plůdky... tak snad se to nebude letos opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 28.3.2015 14:46

Díky za radu Kuky, měl jsem v plánu ještě pár dnů počkat, ale nedalo mi to, a když jsem přišel po noční domů, využil jsem příznivého počasí a stříkl jsem ji. Přitom jsem zjistil, že Hargranda loni zasazená a ještě zazimovaná v textilii už taky rozkvétá.Tak doufám, že postřik aspoň trochu zabere smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 30.3.2015 7:58

Tak předpověď nám moc nepřeje, má být chladno a dokonce ranní mrazíky, ale pupeny jsou zatím zavřené, tak snad tomu bude tak i nadále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.140 (?), 30.3.2015 9:21

S meruňkami jsem definitivně skončil protože mám pozemek v mraz.údolí, a dosti často tady bývá i větrno. Měl jsem ji vypěstovanou z pecky, údajně odolnou, vhodnou do vyšších poloh (tady 350m.n.m.). Sice vykvetla, ale část květů opadala, další zmrzla a nestačím léčit klejotok. Takže končím.

Zklamaly mě i jabloně, zejm.výborný Topaz a pološvestka Čačanská lepotica. Obalena květy, které posléze shodila. Nejvíce mi tady rodí jabloně Rubinola a Ametyst, nárazově Melodie, višně Morela a Morellenfeuer.Broskvoni (Sunhaven) se tady cca každý 3.rok daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 30.3.2015 10:45

Jakou máte kdo zkušenost s tím, do kolika stupňů vydrží květ meruňky, ať vím, kdy stříknout Championem. I když mám pupeny zavřené, ale mám obavy, že to dlouho nevydrží. Na víkend hlásí mrazíky, tak uvidíme. Už druhým rokem jsou Velikonoce chladnější než Vánoce???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.3.2015 12:36

V diskuzi Mráz-mladé plůdky meruněk má pan Polehla pěknou tabulku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.3.2015 14:36

Počasí nám moc nepřeje? To je slabé slovo. Jak to říkal Donutil v Černých baronech? " Vy řeknete, svištěly tam kulky, to byl šmelc a voni do toho šli prsama". No prostě hnus. A právě díky tomuto počasí v období kvetení vznikl moniliový úžeh, což je novodobá metla pěstování meruněk ve střední Evropě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.69 (?), 30.3.2015 20:09
Bergeronka těsně před květem..dostala dávku horizonu..tak snad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 30.3.2015 20:42

Dneska tady déšť, sníh, kroupy i silný vítr a meruňky by měly za pár dní začít kvést. Předpověď nevalná. K postřiku se asi nedostanu frown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika