Řez meruňky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?) 
20.1.2016 8:58

Tuto diskuzi si laskavě odpusťe, to snad není předmětem dotazu. Nevím, jestli má cenu na to reagovat, ale pro váš klid - sousední pozemek je prázdný, sousedka žije ve Švýcarsku a jak se při posledním rozhovoru vyjádřila, nehodlá s ním nic podnikat. V případě problému nemám problém obtěžující větve odřezat. Stromy jsou takto umístěny už desítky let, jen jsem několik z nich odstranil a nahradil novými. A naopak, z druhé strany mají sousedi taktéž stromy u hranice pozemku, a nemám s tím nejmenší problém. Vše je o lidech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 17.210 (?), 20.1.2016 9:53

Strom pri plote ma velku jednu vyhodu. Nemusite susedov ponukat s ovocim z vasej zahradky. Staci mu povedat, nech si naobera sam zo svojej strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.96 (?), 20.1.2016 9:54

Kdyz jsem videl tu fotku, tak jsem presne cekal, ze se diskuze zvrtne timto smerem :) A jinak souhlas, je to cele o domluve/toleranci. Ja mam hned vedle plotu orech a sousedum to tez nevadi (kdyby jim to vadilo, tak tam neni), aspon maji dneska orechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 20.1.2016 11:35

Kedze o ten pozemok susedka nejavi zaujem, urcite sa nebude branit, ak ho bude chciet niekto od nej kupit. A novy majitel moze mat na vec uplne iny nazor. A som zvedavy, ci nebudete mat v tom pripade nejmensi problem orezat prakticky polovicu koruny. Predpokladam, ze ked nic ine, tak sa pod jednostrannou tarchou urody vyvali. Nuz, ale mna do toho nic. Je ale elementarna slusnost sadit stromy primerane daleko od hranic pozemku, nielen aby fyzicky nepresahovali ale ani netienili, ci inak nezavadzali. Okrem toho, ze to je slusnost, je to aj zakonne upravene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.1.2016 11:43

No pokud ke mně bude trčet půl koruny sousedovic meruňky a soused nebude brblat, když si to co trčí ke mně otrhám, tak bych byl blázen, když bych na to brblal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.1.2016 12:15

... navíc Ferdo, podle nové právní úpravy OZ je to co přečnívá přes plot "tvoje" se všemi užitky i starostmi. (dřív bylo listí a padančata Tvoje, ale otrhat si to směl jen vlastník kmenu).

No mne zase naštvali sousedi. 12 let k nám zasahovala větev pravé domácí švestky, ze které jsem měl při dobré péči košík (5-8 kg) výborných švestek. Zahrada změnila majitele a ti z "předběžné opatrnosti" větev uřízli. Takže nyní musím sázet stromek nový a budu muset počkat, než se dostane do plodnosti. Navíc mé sekačce bude překážet kmínek... crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 20.1.2016 11:38

Že sousedům ořech u hranice pozemku nevadí si možná jen myslíte. Možná Vám to i řekli. Ale skutečnost může být úplně jiná, že nechtějí vyvolávat problémy a raději to léta snášejí. Máte pravdu. Je to o lidech. Jednoduše se stromky na hranici pozemku nesadí, protože mohou vadit větvemi, listím, padanými plody, stínem. Mimochodem, nikde není napsáno, že majitelka i když žije ve Švýcarsku za rok pozemek neprodá a pak mohou být na léta jenom problémy.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 154.200 (?), 20.4.2016 20:02

Abych zbytečně nezakládal po tisící stejné téma, dovoluji si svůj dotaz připojit zde. Prosím o radu, ideálně s nákresem, v kterých místech vést výchovný řez této meruňky, kterou jsem zasadil na jaře 2014. Po výsadbě jsem zkrátil kosterní větvičky na cca 5-6 pupenů a terminál nechal o něco vyšší, jak se doporučuje. Loni jsem zkracoval cca o polovinu, ale letos už si moc nevím rady, hlavně s tím rozdvojeným terminálem.

Meruňka
Meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 154.200 (?), 22.4.2016 9:55

Neví někdo alespoň co s tím terminálem? Ponechat tu část vlevo, nebo vpravo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 22.4.2016 11:00
Tak jo-nakreslete do korunky symetricky vajíčko špičkou dolů, přičemž levá část stromku bude celá uvnitř, co vpravo přeční, to v reálu ufikněte. S.P.,Ch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika