Padání květů merunek



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
28.3.2019 20:09

Mám rovnaký problém s Orangered-om. Všimol som si to pred dvomi dňami. S opelením to zrejme nesúvisí, kúsok je VP a aj včiel bolo dosť. Počasie zatiaľ nie je zlé, nemrzne, je skôr sucho a teplo ako vlhko a chladno. Zem je tu kvalitná, dosť hlboká, stredne ťažká černozem, s výživou by nemal byť problém. Aspoň podľa listov som si zatiaľ nevšimol deficit žiadneho prvku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 18:31, zobrazeno: 6391x

Zdravím všechny.Jsem začátečník, na zahradě je asi 10let stará merunka(Velkopavlovická)Zasadil předcházející majitel.Padají květy, přitom zde nemrzne(350 m.n.m.).Čím to je?Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 168.226 (?), 28.3.2019 18:40

Vážně u vás třeba v únoru nemrzne? Třeba je u vás tepleji, v únoru se zvětšily květní pupeny a silný mráz je poškodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2019 18:45

Sem tam nějaký květ uklobnou sýkorky. Proč to dělají, nevím. Mám jich taky pár pod bohatě kvetoucím Goldrichem. Dělají to každoročně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 18:49

Nějaký slabší mrazík v únoru samozřejmě byl a sýkorky zde občas taky jsou.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 28.3.2019 20:01

Je to málo informací. Opylovač, výživa, řez, kořenový systém, poloha a počasí jsou prakticky všechny možné důvody opadávání květů u VP. Na první pohled se zdá, že květy nejsou opylené (včely, vhodný opylovač, deštivé počasí). Je totiž možné, že to není Velkopavlovická. Pokud jsou v okolí i jiné meruňky, nemělo by to vadit. Chybějící výživa se pozná i na vzhledu listů. Poměrně snadno se také posoudí výživa listovou diagnostikou v laboratoři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.3.2019 20:09

Mám rovnaký problém s Orangered-om. Všimol som si to pred dvomi dňami. S opelením to zrejme nesúvisí, kúsok je VP a aj včiel bolo dosť. Počasie zatiaľ nie je zlé, nemrzne, je skôr sucho a teplo ako vlhko a chladno. Zem je tu kvalitná, dosť hlboká, stredne ťažká černozem, s výživou by nemal byť problém. Aspoň podľa listov som si zatiaľ nevšimol deficit žiadneho prvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 20:13

Co vím: řez nebyl skoro žádný, opylovač-jsou zde i další merunky(Goldrich, Hargrand,Bergeron, Bergarouge),vzhled listů: loni byly perfektní, myslím si, že na pohled zdravé bez fleků.Zeptám se, když jsem kousek od Plzně, nevíte kde je nejbližší laboratoř na listovou diagnostiku? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 28.3.2019 20:53

neviděl bych to tak černě. Většinu květů strom stejně shodí. A včel je letos v provozu prozatím málo. K dobré úrodě postačí i jen 10% květů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.4.2019 19:59

Taky jsem objevil místo s celými popadanými květy. Napadlo mě, že to může být velkými shluky květů na malém prostoru, kdy se některé květy vytlačí a spadnou. Právě ten Orangered ty nahuštěné květy takto má. Pod velkými stromy jsou napadané pouze jednotlivé okvětní plátky z opylených květů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.4.2019 20:08

Já jsem si všiml, že mi upadly plůdky pocházející z namrzlých otevřených pupenů. Ale na stromech, které při -8ºC ještě spaly, je plůdků úplně naseto. Probírka nutná.

Plůdky meruněk
Plůdky meruněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika