Padání květů merunek



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
28.3.2019 20:01

Je to málo informací. Opylovač, výživa, řez, kořenový systém, poloha a počasí jsou prakticky všechny možné důvody opadávání květů u VP. Na první pohled se zdá, že květy nejsou opylené (včely, vhodný opylovač, deštivé počasí). Je totiž možné, že to není Velkopavlovická. Pokud jsou v okolí i jiné meruňky, nemělo by to vadit. Chybějící výživa se pozná i na vzhledu listů. Poměrně snadno se také posoudí výživa listovou diagnostikou v laboratoři.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 18:31, zobrazeno: 6299x

Zdravím všechny.Jsem začátečník, na zahradě je asi 10let stará merunka(Velkopavlovická)Zasadil předcházející majitel.Padají květy, přitom zde nemrzne(350 m.n.m.).Čím to je?Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 168.226 (?), 28.3.2019 18:40

Vážně u vás třeba v únoru nemrzne? Třeba je u vás tepleji, v únoru se zvětšily květní pupeny a silný mráz je poškodil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.3.2019 18:45

Sem tam nějaký květ uklobnou sýkorky. Proč to dělají, nevím. Mám jich taky pár pod bohatě kvetoucím Goldrichem. Dělají to každoročně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 18:49

Nějaký slabší mrazík v únoru samozřejmě byl a sýkorky zde občas taky jsou.Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 28.3.2019 20:01

Je to málo informací. Opylovač, výživa, řez, kořenový systém, poloha a počasí jsou prakticky všechny možné důvody opadávání květů u VP. Na první pohled se zdá, že květy nejsou opylené (včely, vhodný opylovač, deštivé počasí). Je totiž možné, že to není Velkopavlovická. Pokud jsou v okolí i jiné meruňky, nemělo by to vadit. Chybějící výživa se pozná i na vzhledu listů. Poměrně snadno se také posoudí výživa listovou diagnostikou v laboratoři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 28.3.2019 20:09

Mám rovnaký problém s Orangered-om. Všimol som si to pred dvomi dňami. S opelením to zrejme nesúvisí, kúsok je VP a aj včiel bolo dosť. Počasie zatiaľ nie je zlé, nemrzne, je skôr sucho a teplo ako vlhko a chladno. Zem je tu kvalitná, dosť hlboká, stredne ťažká černozem, s výživou by nemal byť problém. Aspoň podľa listov som si zatiaľ nevšimol deficit žiadneho prvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka P - (3) - 227.120 (?), 28.3.2019 20:13

Co vím: řez nebyl skoro žádný, opylovač-jsou zde i další merunky(Goldrich, Hargrand,Bergeron, Bergarouge),vzhled listů: loni byly perfektní, myslím si, že na pohled zdravé bez fleků.Zeptám se, když jsem kousek od Plzně, nevíte kde je nejbližší laboratoř na listovou diagnostiku? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 28.3.2019 20:53

neviděl bych to tak černě. Většinu květů strom stejně shodí. A včel je letos v provozu prozatím málo. K dobré úrodě postačí i jen 10% květů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.4.2019 19:59

Taky jsem objevil místo s celými popadanými květy. Napadlo mě, že to může být velkými shluky květů na malém prostoru, kdy se některé květy vytlačí a spadnou. Právě ten Orangered ty nahuštěné květy takto má. Pod velkými stromy jsou napadané pouze jednotlivé okvětní plátky z opylených květů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.4.2019 20:08

Já jsem si všiml, že mi upadly plůdky pocházející z namrzlých otevřených pupenů. Ale na stromech, které při -8ºC ještě spaly, je plůdků úplně naseto. Probírka nutná.

Plůdky meruněk
Plůdky meruněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika