nejaromatictejsi odruda



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 227.38 (?) 
30.7.2013 20:55

Ďakujem Vám pán Petr za odpoveď ohladne Leskory a Radky, ako si vysvetľujete menšiu úrodnosť Radky oproti Leskore,(pán David kedysi písal že u Radky mu vymrzajú kvetné pupeny},myslíte že je to sposobené týmto? Tiež pozorujete u Radky vymŕzanie kvetných pupenov? Zdraví Vás Jano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.7.2013 21:07

V prvních letech byla Radka stejně obsypaná, jako Leskora. Tento rok nějaké to březnové vymrznutí jsem nucen připustit, ale jak jsem již říkal, žádné vypadané pupeny nikde vidět nebyly. Za Radku bych se přimlouval, jelikož je podle mě zatím málo rozšířená. Určite oceníte vysokou kvalitu plodů. Škoda, že o tom psal pouze David. Pěkné fotky Radky měl v jiném vlákně i HONZA. Nikdy bych nevěřil, že tato meruňka "přetlačí" tak chutné plody i přes šárku, která v ní "hostuje" už nějaký ten rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.37 (?), 1.8.2013 20:56

Dobrý večer pán Petr, je to škoda že Radka je tak málo rozšírená aj u Vás v ČR. U nás na Slovensku ju nikto nepredáva..Z lednických marhúľ sa u nás predáva len Leskora. Chcem sa opýtať či je Radka samoopelivá ako Bergeron, čiastočne samoopelivá ako Leskora alebo cudzoopelivá ako Goldrich a myslím že aj Orangered je cudzoopelivý.Zdraví Vás Jano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.8.2013 21:26

Dobrý večer, pane Jano. Zajímalo by mě, co by jste říkal na můj Sundrop. Letos překvapil snad nejvíce. Bohatá úroda, velmi uspokojivá meruňková chuť, při dozrávání nepadá a oproti VP nebo Karole, nehnije a tím pádem asi není tolik napadán hmyzem. Uskladněn například venku ve stínu vydrží velmi dlouho. Vybarvování plodů je rovnoměrné. Dalo by se říci- ideální odrůda. Co se týče Radky, tak opylovací poměry mi nejsou známy. Uvádí se, že mrazuodolnost květních pupenů je slabší, naopak mrazuodolnost v květu je vyšší. Je tedy možné, že květní pupeny byly letos "předkvětním" mrazem poškozeny, ale plody které zůstaly byly chuťově famózní. Pěkné plody Radky měl myslím HONZA ve vlákně "Leskora a Radka..."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.41 (?), 3.8.2013 11:21

Dobrý deň pán Petr, ten Sundrop by bol určite zaujímavý ale ja zháňam skorú marhulu dozrievajúcu max.do 10.7. pretože v červenci nemám okrem ríbezlí žiadne ovocie, tie skoré slivky ako Herman a Opál sa mi moc nezdajú asi nemajú až takú dobrú chuť, bral by som Katinku ale tá u nás dozrieva až teraz a to mi nevyhovuje keďže teraz mi začína dozrievať Bergeron a Oulinská ringlota, ktorá v tomto roku má po dlhej dobe len asi desať plodov, minulý rok konáre viseli pod ťarchou plodov, za týždeň bude zrelý Redhaven tak naraz by toho bolo veľa. Vyberám medzi Leskorou Radkou a Orangeredom ten vraj dosť trpí monilózou ale údajne je to o jedna z najchutnejších marhúľ.Vy pestujete aké odrody marhúľ? Zdraví Vás Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.8.2013 12:06

Zdravím, pane Jano. Odrůdy meruněk, které pěstuji jsou popsány ve vlákně "hodnocení meruňkové sezóny 2011". Od té doby nějaké přibyly. Jednou z nich je Orangered, který mně ještě nezarodil. Pan Fiala jej z hlediska chuti hodnotil velmi dobře. Náchylnost na moniliový úžeh prozatím hodnotit nemohu. Co se týče Radky, tak tu jsem už vychválil dostatečně. Nebo jak by řekl Paľo: "dostatočně som ju ospevoval".

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.157 (?), 23.7.2013 22:21

Máte pravdu, žlté slivky tvaru "chorvatiek" (domácich sliviek) na vrbovských a myjavských kopaniciach, kde som v minulosti pracoval ako zverolekár, nazývajú starousadlíci "belicami", pálenku z nich potom volali "belovicou". Je to krajová špecialita. Modré slivky aj slivovička mi však chutili viac. Semenáče z belíc boli vynikajúcim podpníkom pod marhule. Ak sa štepilo dostatočne vysoko, aby bol co najväčší podiel slivkového dreva, nebolo výnimkou, že v drsných podmienkach myjavskej pahorkatiny sa marhuľové stromy dožívali veku aj 50 rokov (!) Žiadny glejotok, žiadna apoplexia či asfyxia koreňov.

Namnožil som si na mojej prvej záhradke semenáčky belíc a očkoval do nich nektarinky. Tie som potom rozdával kamarátom. Ale to už sú iba príjemné spomienky a história.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.114 (?), 25.7.2013 20:38

Tak i v místě bydliště (360 m n. m.) se už sklízí VP a teď jsem měl možnost ochutnat pár kusů úrody od místních - poklekám a klaním se až k zemi - VP nepřekonatelná, zvláště letos. Je to opravdová meruňková královna chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 0.238 (?), 28.7.2013 10:47

Ano, VP letos u nás zarodila slabě (včely zaspaly), ale plody jsou obrovské a chuťově i vůní vynikající, překonávají vše, včetně mé preferované Karoly. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 2.7.2015 10:43

Tak včera jsem ochutnal meruňku Pinkcot a velice mi chutná - super meruňková chuť a překvapila mě, že je dost veliká :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika