nejaromatictejsi odruda



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.3 (?) 
19.10.2009 11:42

Tuhletu diskusi jsem objevila pozdě - jedu si pro už objednanou meruňku LEALu - pro její údajnou mrazuvzdornost a časnost plodnosti, nenáročnost na půdu - jsou tyto údaje pravdivé? A abych navázala na tuhletu diskusi - jsou plody především chutné? Děkuji. ZdeňkaT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.10.2009 11:52

Lealu jsem si taky vysadil - ze stejného důvodu, pro její malé nároky a mrazuvzdornost. Zatím jsem ji tedy nejedl. Podle rajonizace je doporučena do polohy 2 a 3, tedy se nehodí do nejlepších poloh. Na můj dotaz, proč, jsem dostal logickou odpověď - v těchto lokalitách se daří i chutnějším a barevnějším odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.3 (?), 19.10.2009 12:08

Hm, tedy moc povzbuzující odpověď to není. Protože meruňky miluji, napadlo mne kdysi zasadit ji poblíž skleníku a jednu větev vyvést dovnitř - nedošlo k tomu, takže jsem ráda za tyhlety nové výpěstky. Přesto se budu těšit. Pokud někomu řeknu, že sklízím krásné broskve, taky mi nevěří, tak snad se dočkáme i překvapení u meruňky. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.10.2009 15:37

Já naopak tuto informaci měl za povzbuzující a právě proto jsem si Lealu koupil. Říkám si, že když už je v sortimentu a nevyniká vzhledem ani chutí, musí mít jiné dobré vlastnosti o to lepší - třeba právě tu odolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.131 (?), 24.3.2010 20:46

Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že leala je sice méně atraktivní, v porovníní s třeba harogemem či orangeredem, ale zato chu´tovně se rozhodně řadí k těm lepším, doporučil bych ji i k pálení, jelikož refrakce, aroma, cukry a plodnost je velmi dobrá. zraje po 25.7. Rozhodně lepší je i zdravotní astav stromu, není tolik náchylná k mrtvici ani gnomonii, v zahradě (stč. kraj) jsem měl už leccos a tato se mi rozhodně osvědčila. její slabinou je menší atraktivita plodu a při přeplození se vyplatí probírka.

david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.34 (?), 24.3.2010 21:11

Ano, ano, ano, je vynikající a je to mrcha opadavá. Někdy nechá jen pár plodů - to aby člověk věděl, o co přišel!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.131 (?), 27.3.2010 21:51

no, to bych neřekl, zaplodila vždy celkem dobře, spíš byl ve vlhčích letech někdy problém s hnilobou u polozralých plodů. a to ji mám na semenáči i na myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.127 (?), 6.9.2011 21:46

Pro p. Vysloužila - jak se daří meruňce Leala? Už jste ji ochutnal? Sadila jsem ji v 10/2009 /jak jsem si výše přečetla/, ale ani kvést se jí zatím nepodařilo a taky v porovnání s další meruňkou, současně sázenou Barborou, z ní neroste ani hezký stromek - přírůstky max. 30 cm. Jaká je Vaše zkušenost? Děkuji. ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.9.2011 15:53

Letos mi meruňky navštívil mráz asi 10 dní po odkvětu, takže jsem z každého stromku sklízel 0 - 10 plodů. 
   Leala nebyla výjimkou. Stromek mi roste až příliš slabě (může to být místem a podnoží). Plody jsou překvapivě sladké ještě před plnou zralostí. Jsou ale málo vybarvené a taky, nato, že jsou pozdní, i méně aromatické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.127 (?), 9.9.2011 7:16

děkuji za odpověď, taky si myslím, že je to podnoží - ta druhá na semenáči roste krásně,  ale třeba budu za čas vděčná tomu slabému růstu. Mám zahradu v nadm. výšce 450 m, takže u mne to bude asi s tou chutí ještě horší - no za pokus to jistě stálo. Mám ale podezření, že jsem si převezla stromek se šarkou - projevuje se u meruně stejně jako na listech švestky? 

Ještě se zeptám - na zimu jste stromek nějak proti mrazu chránil? Přece jen byla silná - já měla na stromku papírový pytel, a obalenou chvojím,  letos se už do pytle nevejde. Moje touha utrhnout si meruňku ze stromu je ale velká... ZdeňkaT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika