Mráz



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?)
15.4.2017 22:23

Čert vem meruňky. Pěstujte kopřivy, protože jak známo, mráz kopřivu nespálí. A špenátek z kopřiv, když se umí dobře vochutit...smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 44.1 (?), 15.4.2017 10:37

Kamarád před pár lety stříkal v noci strom vodou, také bylo tuším kolem -4 Jako jediný měl v okolí docela slušnou úrodu meruněk.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 11:43

Přemýšlel jsem o tom, ale 5 nocí po sobě být vzhůru a stříkat nezvládnu. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.123 (?), 15.4.2017 20:38

Kamarád v "okrajové oblasti" má na Bergeronu teprve poupata, zatímco já už malé meruňky. Mráz je slibován nám oběma a obávám se, že pokud někomu něco zbyde, bude to právě on v té "okrajové oblasti". Poslední roky totiž žádný postupný přechod ze zimy na léto (myslím, že se tomu říkávalo jaro wink) není, mrzne dokud může a pak puk a je léto. Ať už u nás 220mnm, nebo u něj něco slabě nad 500mnm.  Lišíme se v tom, že u nich je ten příchod léta pozdnější, což meruňkám nijak nevadí.

Počasí neovlivíme, tak vám všem přeju, aby bylo aspoň o čtyři stupně tepleji, než dnes hlásí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2017 20:51

Poslední roky totiž žádný postupný přechod ze zimy na léto (myslím, že se tomu říkávalo jaro) není...

Vzpomínám si, jak kolem roku 1970 po politických prověrkách došlo k velkým čistkám na vysokých školách. Jeden z takových byl odejit z univerzity a skončil jako učitel zeměpisu na naší ZDŠ. Vykládal nám, že země se za pár desetiletí změní. Vypalují se pralesy v tropech a v elektrárnách se topí uhlím. Důsledkem prý bude, že mírný pás přestane být mírný. Budou sucha a povodně, vedra a mrazy. Jara a podzimy se zkrátí. Jako žáci jsme mu nevěřili, beztak jsm, e měli radši léto a zimu.
   V posledních letech si každoročně na toho vizionáře vzpomenu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 15.4.2017 22:23

Čert vem meruňky. Pěstujte kopřivy, protože jak známo, mráz kopřivu nespálí. A špenátek z kopřiv, když se umí dobře vochutit...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 15.4.2017 22:58

Kopřivy pěstujuwinkale co je moc, to je moc a zrovna jsem jich v pátek kolečko vyplela ze záhonu růžínoJeště mne něco podobného čeká v záhonu dřevitých pivoní. Třeba kolem kompostéru mi nevadísmiley Co se mrazu týče, u nás tuším na středu zatím hlásí -4st, takže to konkrétně u nás, bude pravděpodobně -6stno no uvidíme... ono nám taky nic jiného jak skřípat zuby, stejně nezbude. Už jsem uvažovala, jestli něčím přikrýt narašené hosty, nebo je nechat zase(jako každoročně) šlehnout mrazem a pak se celý rok dívat na hnusné, poškozenénojenže přikryjte nějakých 100ks, když navíc hlásí vítrfrownKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 16.4.2017 6:41

Stále se předpovědi mění - teď k horšímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 16.4.2017 21:05

Hosty je potřeba pořádně zalít, aby v okamžiku poklesu teploty na bod mrazu byly listy mokré.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 16.4.2017 8:10

mrzne dokud může a pak puk a je léto

Já to až tak nevidím. Podle mne je horší to střídání "ataků" tepla až horka a mrazů v předjaří. To způsobuje likvidaci úrody, ale bohužel v drsnějších podmínkách i druhů relativně mrazu odolných. Ty výkyvy jsou totiž tak velké, že -6 rozkvetlé jabloně nesnensou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 16.4.2017 8:21

Já jsem, zřejmě stejně jako vy, v horší poloze a vše kvete později, takže paradoxně jabloně a slivoně jsou tu relativně víc v bezpečí než v nížinách.

A peckoviny v naší poloze sice sázka do loterie, kdežto v nížinách bude v budoucnu asi téměř jistota, že je jarní mráz zlikviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika