Mráz



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?)
16.4.2017 6:41

Stále se předpovědi mění - teď k horšímu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 44.1 (?), 15.4.2017 10:37

Kamarád před pár lety stříkal v noci strom vodou, také bylo tuším kolem -4 Jako jediný měl v okolí docela slušnou úrodu meruněk.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 11:43

Přemýšlel jsem o tom, ale 5 nocí po sobě být vzhůru a stříkat nezvládnu. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.123 (?), 15.4.2017 20:38

Kamarád v "okrajové oblasti" má na Bergeronu teprve poupata, zatímco já už malé meruňky. Mráz je slibován nám oběma a obávám se, že pokud někomu něco zbyde, bude to právě on v té "okrajové oblasti". Poslední roky totiž žádný postupný přechod ze zimy na léto (myslím, že se tomu říkávalo jaro wink) není, mrzne dokud může a pak puk a je léto. Ať už u nás 220mnm, nebo u něj něco slabě nad 500mnm.  Lišíme se v tom, že u nich je ten příchod léta pozdnější, což meruňkám nijak nevadí.

Počasí neovlivíme, tak vám všem přeju, aby bylo aspoň o čtyři stupně tepleji, než dnes hlásí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.4.2017 20:51

Poslední roky totiž žádný postupný přechod ze zimy na léto (myslím, že se tomu říkávalo jaro) není...

Vzpomínám si, jak kolem roku 1970 po politických prověrkách došlo k velkým čistkám na vysokých školách. Jeden z takových byl odejit z univerzity a skončil jako učitel zeměpisu na naší ZDŠ. Vykládal nám, že země se za pár desetiletí změní. Vypalují se pralesy v tropech a v elektrárnách se topí uhlím. Důsledkem prý bude, že mírný pás přestane být mírný. Budou sucha a povodně, vedra a mrazy. Jara a podzimy se zkrátí. Jako žáci jsme mu nevěřili, beztak jsm, e měli radši léto a zimu.
   V posledních letech si každoročně na toho vizionáře vzpomenu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 15.4.2017 22:23

Čert vem meruňky. Pěstujte kopřivy, protože jak známo, mráz kopřivu nespálí. A špenátek z kopřiv, když se umí dobře vochutit...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 15.4.2017 22:58

Kopřivy pěstujuwinkale co je moc, to je moc a zrovna jsem jich v pátek kolečko vyplela ze záhonu růžínoJeště mne něco podobného čeká v záhonu dřevitých pivoní. Třeba kolem kompostéru mi nevadísmiley Co se mrazu týče, u nás tuším na středu zatím hlásí -4st, takže to konkrétně u nás, bude pravděpodobně -6stno no uvidíme... ono nám taky nic jiného jak skřípat zuby, stejně nezbude. Už jsem uvažovala, jestli něčím přikrýt narašené hosty, nebo je nechat zase(jako každoročně) šlehnout mrazem a pak se celý rok dívat na hnusné, poškozenénojenže přikryjte nějakých 100ks, když navíc hlásí vítrfrownKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.169 (?), 16.4.2017 6:41

Stále se předpovědi mění - teď k horšímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 16.4.2017 21:05

Hosty je potřeba pořádně zalít, aby v okamžiku poklesu teploty na bod mrazu byly listy mokré.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 16.4.2017 8:10

mrzne dokud může a pak puk a je léto

Já to až tak nevidím. Podle mne je horší to střídání "ataků" tepla až horka a mrazů v předjaří. To způsobuje likvidaci úrody, ale bohužel v drsnějších podmínkách i druhů relativně mrazu odolných. Ty výkyvy jsou totiž tak velké, že -6 rozkvetlé jabloně nesnensou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 16.4.2017 8:21

Já jsem, zřejmě stejně jako vy, v horší poloze a vše kvete později, takže paradoxně jabloně a slivoně jsou tu relativně víc v bezpečí než v nížinách.

A peckoviny v naší poloze sice sázka do loterie, kdežto v nížinách bude v budoucnu asi téměř jistota, že je jarní mráz zlikviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika