Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



host - 144.136 (?)
27.3.2016 20:20

Skusim zopakovat otazku. U nas je pomerne pekne, zrazok malo, ak bol aj dazd, tak len taka prehanka a potom sa rychle vycasilo. Je treba NAPRIEK DOBREMU POCASIU postriekat proti monilii? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 144.136 (?), 27.3.2016 13:26

Ja som tento rok este nestriekal. Je uz neskoro? Je pomerne pekne, ak bol aj dazd, tak len taka prehanka a potom sa rychle vycasilo. Je treba postriekat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.3.2016 13:28

Vždyť to tu máte milionkrát popsaný, těsně před květem a těsně po odkvětu. To nepoznáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.242 (?), 27.3.2016 13:35

Zdravím z Plzně, prohlížela jsem meruňky - mám Bergeron - 4 roky a Venuši - 13 let. Bergeron má krásná poupata a žádné plané větve, ale Venuše mi připadá, jakoby na jedné části stromu byly větve neživé, zatím vůbec neraší - druhá strana stromu už začíná mít malá poupata a je vidět, že je živá. Zdá se mi i ta jedna polovina, že schne, ale ještě se neláme.Loni jsem stříkala před květem a po odkvětu Horizonem a před mrazem CHampionem. Na podzim jsem natřela kmeny a silnější větve vápenným mlékem s přidáním Kuprikolu. Loni měly obě meruňky krásnou úrodu. Co teď s tím, mám napřed ostřihat a odřezat mrtvé větve a pak až postříkat Horizonem, nebo jenom postříkat?

Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.3.2016 15:57

Doporučuji si přečíst toto vlákno od začátku. Nedivím se tudíž ani Kukymu ani panu Vinšálkovi, že se již nechtějí vyjadřovat, jelikož se v tomto vlákně rozepsali k tomu tématu dostatečně. Co se týče termínu, tak pokud jsem se dobře díval, uvedl rozkvétání a dokvétání Kuky. Kuky byl velmi spokojen s kombinací Talent + Zato, pan Vinšálek uvádí jako nejúčinnější kombinaci Horizon + Sporgon. Je zde popsána účinnost fungicidů při různých teplotách. Zajímala by mě ještě účinnost Thiramu použitého proti kadeřavosti broskvoní při teplotě 8°C. Věděl by to někdo? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 27.3.2016 20:20

Skusim zopakovat otazku. U nas je pomerne pekne, zrazok malo, ak bol aj dazd, tak len taka prehanka a potom sa rychle vycasilo. Je treba NAPRIEK DOBREMU POCASIU postriekat proti monilii? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.3.2016 20:45

Záleží na tom, jestli se u Vás v okolí vyskytuje tato choroba, nebo jestli nebude pokračovat deštivé počasí s ochlazením. Pokud ne, tak bych stříkal až při dokvétání. Já jsem v minulém roce aplikoval někde až čtyři postřiky a stejně jsem zasažený porost částečně měl. Nejvíce Orangered. Čtyři postřiky proto, že první byl Kumulus a že na první postřik Talentem byla zima, takže pravděpodobně moc neučinkoval. V tomto vlákně se dočtete, že Zato působí i při nízkých teplotách, ale pánové se ho samostatně použít neodvážili. Při teplém a suchém počasí budu aplikovat pouze dva postřiky a to na počátku kvetení a při dokvétání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.4 (?), 27.3.2016 21:40

Dneska jsem nevydržel a provedl postřik v této fázi. Možná brzy, ale nevím, kdy se zase na zahradu dostanu. Doufám, že se nebude opakovat dnešních mínus 5,5 °C.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2016 22:01

Já jsem to vzal dneska z "jedný vody na čisto", to znamená všechno sakumprásk, podle Kukyho receptu z minulého roku (Talent + Zato). Teplota hraniční, ale to Zato by to mělo jistit (Kuky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.3.2016 22:26

Letos, žádné koktejlíky, neplánuju.Včera za slunečného počasí, bezvětří, proveden první postřik Signumem.Ještě mám v záloze, Sporgon od loňska a Horizon, Talent nechám do révy.Proti pozdním jarním mrazíkú jsem se na zkoužku vyzbrojil tím zázračným fridexovským Cropaidemsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2016 23:25

Kukyho recept obsahuje běžně dostupné přípravky. Sporgon je k mání v malospotřebitelském balení jen na Slovensku a Signum taky není běžně ke koupi. "Fridexové" období bych klidně oželel, ale pochybuju, že i letos nějaké nepřijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika