Meruňka Tsunami



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.2 (?)
24.6.2016 8:26

Letos mráz v květu postihl prakticky všechny meruňky mimo Kioto, to je obsypané plody ale horní loňské přírustky byly postižené monilií. Lerosa mrazem utrpěla, částečně Orangered, Vegama i Veharda, Tsunami také.Ale všechny jmenované jsou proti mrazu částečně odolné.Letos tady bylo více mrazivých dnů a přesto úroda nějaká bude.

To samé je to s monilií, nejodolnější se mi letos jeví Velharda a Lerosa, také Orangered měla snad postiženou jednu-dvě větévky.Postřik jsem neprováděl, prozatím jsem neměl potřebu.U zakoupené nové odrůdy Bergerouge byla monilie výraznější ale ta je vysazena ve školce-v hustším porostu.Každá meruňka holt má něco.prozatím jsem ale v mé oblasti spokojen, loni jsem udělal cca 270 litrů meruňkového kvasu.Severní Morava-Hlučínsko.Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.3.2016 18:41

Pěstuji v středně teplé oblasti, v středně těžké púdě, obě odrůdy se dají docela dobře tvarovat i do tvaru vřetene,3,5x4 se dá pohlídat.Klidně vysaďte obě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 15.3.2016 19:04

Nie som rozhodnuty pre stihle vreteno. Urcite vsak tvar so strednikom - myslim ze sa to vola volne rastuca pyramidialna koruna. Tak ci tak, stromy budu musiet mat vyssi kmen(aspon 1,2m), lebo som na rovine a nemam inu moznost ako eliminovat riziko mrazoveho poskodenia kvetov. Skor som sa obaval, ze ak vysadim len Tsunami, bude slabo rast a aj pri volnom tvare nevyplni urceny priestor, co by bola skoda, lebo miesta zas tak vela nie je. Ak by priestor dokazala vyplnit, nemal by som problem Spring Blush nevysadit, velky rozdiel medzi nimi asi nebude a na opelovanie mam hned vedla Orangered, Leskoru aj Madarsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 15.3.2016 19:21

Nie som rozhodnutý pre štíhle vretená. Určite však nejaký tvar so stredníkom, myslím že ten voľnejší tvar sa nazýva pyramidiálna koruna. Tak či tak musím zapestovať vyšší kmeň - aspoň 1,2m, lebo som na rovine a nemám inú možnosť ako eliminovať riziko mrazového poškodenia kvetov.

Nemal by som problém vysadiť len Tsunami, na opeľovanie tu mám Maďarskú, Orangered, Leskoru. Skôr sa obávam, či dokáže určený priestor 4,5x4 m vyplniť. Ak nie, bola by to škoda, lebo miesta na záhrade až tak veľa nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.3.2016 21:11

Nevíte někdo, jak roste Kioto na montclaru? Mám nějakou naději, nebo to bude stejná bída jako na té wangenheimově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 16.3.2016 6:38

Nespominal Ste, ze mate ilovitu podu? Montclar ako typ broskynoveho semenaca tam asi nebude prosperovat, hoci z broskynovych podpnikov ma mat asi najlepsiu toleranciu voci chloroze a zvyseny prijem horcika. Navyse Montclar by mal slabsie rast - asi o 20% nez standardny broskynovy semenac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.3.2016 19:33

Áno, spomínal som. Hned jak mi zašlo Kioto na wangenheimu, tak jsem sháněl náhradu. Bylo to už skoro v létě a sehnal jsem kontejnerované Kioto jen na montclaru. Koukal jsem, že bych se nyní "prokousal" i ke Kiotu na St.Julienu, ale snad na tom montlaru bude "žít" také. Na montclaru mám i Orangered a ten roste pěkně a prozatím si nějak zvlášť "nestěžuje".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.2 (?), 21.6.2016 6:52

Tak Tsunami je u mne již dozrála, z raných odrůd mám také Leskoru, ta prozatím ještě ani nečervená.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 21.6.2016 8:06

Jak je vidět, někde meruňky zůstaly na stromech a dokonce už zrají. Nevím jestli se dá po posledních rocích napsat už. Máte ze svých zahrad přehled jaký je rozdíl mezi ročníky 2015, 2016, popřípadě 2014? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.123 (?), 23.6.2016 20:03

Ako je odolná Tsunami na moníliový úžeh a mráz v kvete pan Mart? A ako obstálo Tsunami u Jirku z FM? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.2 (?), 24.6.2016 8:26

Letos mráz v květu postihl prakticky všechny meruňky mimo Kioto, to je obsypané plody ale horní loňské přírustky byly postižené monilií. Lerosa mrazem utrpěla, částečně Orangered, Vegama i Veharda, Tsunami také.Ale všechny jmenované jsou proti mrazu částečně odolné.Letos tady bylo více mrazivých dnů a přesto úroda nějaká bude.

To samé je to s monilií, nejodolnější se mi letos jeví Velharda a Lerosa, také Orangered měla snad postiženou jednu-dvě větévky.Postřik jsem neprováděl, prozatím jsem neměl potřebu.U zakoupené nové odrůdy Bergerouge byla monilie výraznější ale ta je vysazena ve školce-v hustším porostu.Každá meruňka holt má něco.prozatím jsem ale v mé oblasti spokojen, loni jsem udělal cca 270 litrů meruňkového kvasu.Severní Morava-Hlučínsko.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika