Meruňka Tsunami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
29.3.2015 12:50

Ja som ju sadil na jesen takže koštovat budem možno za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.2 (?), 12.6.2015 13:38

Dobrý deň,ako je táto odroda marhule odolná voči mrazu v kvete? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 12.6.2015 17:48

V květu snese mrazík jako ostatní odrůdy, kolem -2 stupňů.Malé plůdky poškodí teploty kolem nuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.147 (?), 13.6.2015 21:41

Ďakujem Vám za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 2.7.2015 6:55

Tak letos mi Tsunami dozrála cca 25. června, přikládám pár foto, zdá se, že to bude pravidelně rodící odrůda.Na takovou ranost jsou plody vzhledově zajímavé a chutné.Martin




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.7.2015 16:12

Tak Vám blahopřeju, Martine. Škoda, že mě s tím Tsunami podvedli, jinak bych už mohl porovnávat. Těžko považovat za Tsunami falešnou Rubistu. Tvarem snad ano, ale neměla žádný podíl červené barvy na slupce. Na těch reklamních fotkách z Ostrohu tam taky není, ale jinak všude ano. Myslím u Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 9.7.2015 21:57

Zdravím, letos už máme dávno po Tsunami, je lepší chuťově a pevnější než Aurora, jež může nahradit, ovšem zůstávám opatrný, letos po velice mírné zimě a příznivém jaru plodila dobře, i když měla fialové květní pupeny již koncem února. loni neplodila vůbec- díky mrazíkům. Tak uvidíme, jak jí to v naší poloze půjde. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2015 20:45

Taky zdravím, Dejve. Já jsem byl tedy osobně s Early Blush (from Drozdin), tedy Aurory velice překvapen. Jednak má dost velké plody a jednak má taky velmi osobitouˇ, výraznou meruňkovou chuť. Řekl bych, že dosti originální a nezaměnitelnou, i když s trochu ostřejší kyselinkou. Bohužel v dalším porovnávání velmi raných odrůd mně zabránila Zoja Semily naprosto skandální záměnou snad všeho, co mně poslali. Nejen Sylredu a Tsunami. Z broskvoní nedokázali poslat ani "obyčejný" Harbinger, který je všude k mání, jelikož všechny jejich zaslané broskvoně měly zvonkovité květy. Přesně ve stylu, jak o tom psal pan Miloš Vysloužil. Požadované zboží nemáme, tak pánovi pošleme to, co tady zbylo a fixou napíšeme cedulky s názvy odrůd, které pán požadoval, pověsíme je na stromky a šup s nimi na poštu. Hlavně, že to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2015 13:14

Zdravím, Tsunami dozrála začátkem července, chuťově je vynikající, cukernatost 17 Brix, šťavnatáyesnemá chybu.

meruňka Tsunami
meruňka Tsunami


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.7.2015 14:01

Jirko, mohl bys rozkrojit plod a vyfotit ho rozkrojený i s peckou? Zajímalo by mě, co Ti v příštím roce dozraje dříve, jestli falešná Rubista, nebo Tsunami.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika