Meruňka Tsunami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
11.7.2015 14:48

Tsunami už rozkrojit tak nějak nelzesmiley,ale mám ji vyblejsklou i v tomto stavu.Vlevo Tsunami, vpravo Spring Blush.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 167.138 (?), 11.7.2015 15:21

Tak to mne mrzí, Petře, velice bych ti tu Tsunami přál, je to zajímavá věc. Co se týče skandálu se záměnami, u vebových prodejců i řady trhovců běžná věc, prodáme co zrovna máme, znám to z vlastní zkušenosti. Tsunami mám z Plzně, přímo ze školky, tam to má Voráček aspoň v cajku. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.7.2015 20:09

Tsunami měla visačku Fytosu, ale to je jedno. Zajímalo by mě, Davide, co říkáš na tu falešnou Rubistu (vlákno Rubista)? Co může zrát takhle časně? Ještě před Aurorou? Nebyl na stromku jen jeden plod, nýbrž asi 10 a přesto dozrály takhle brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.138 (?), 12.7.2015 16:12

Zdravím, takhle brzo opravdu nevím, Radka zraje asi 5 -7 dní po Tsunami, Aurora zhruba stejně- o 2 dny raněji, ale je měkká, i když dobrá. Možná Spring Blush, ale to by byl plod asi jako Tsunami, ale zraje trochu déle. Nevím. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 14.3.2016 9:32

Su nejake zasadne rozdiely medzi Tsunami a Spring Blush, okrem toho, ze Tsunami je o par dni skorsia? Lisia sa vyrazne chutovo, alebo co sa tyka nachylnosti na mraz/moniliu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.3.2016 15:01

Tsunami a Sring Blusch u mě zrají v podstatě zároveň,odolnost na mráz je střední, chuťove je lepší Tsunamí, ochrana proti moniliovému úžehu je nutná u obou odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 15.3.2016 7:23

Dakujem za odpoved. Mohli by ste prosim porovnat aj vzrastnost obch odrod? Vraj maju mat stredny rast. Na akych podpnikoch ich mate zasadene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.3.2016 8:12

Obě mám na St.Julienu, Spring Blush vzrůst, střední.Tsunami, bujný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 15.3.2016 12:06

To je vyborne, presne na St. Julien mam moznost ich kupit. Ake velke Vam zatial narastli? Ake podmienky mate (typ pody, teplotna oblast, zavlaha, zatravnenie)?

Myslíte, že posadiť ich 2.5-2.7 m od seba je malo (podmienky: zavlaha, tazsia ilovitejsia zem, tepla oblast pri Trnave, zatravnenie)? Budu tvarovane ako vretena, resp. (podla sily rastu) volnejsi strednikovy tvar - myslim, ze sa to vola pyramidialna koruna. Z jednej strany bude vo vzdialenosti 3,5-3,7m marhula Orangered na myrobalane, z druhej slivka Toptaste na myrobalane.

Povodne som myslel, ze posadim len jednu, ze obe sa nezmestia, ale napr. Kobelus na svojich strankach pise, ze spatne hodnoti vzdialenost 3m svojich stihlych vretien marhul na St. Julien ako prilis luxusnu. Inde zase odporucaju spon 3-4m. Preto som Vam vdacny za Vasu ochotu podelit sa s vlastnymi skusenostami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 15.3.2016 18:17

To je výborné. Mám možnosť kúpiť Tsunami a Spring Blush práve na St. Julien A. Mohli by ste prosím upresniť do akých rozmerov vám tieto stromy dosiaľ narástli? Aké máte podmienky (typ pôdy, teplotná oblasť, závlaha, zatrávnenie)? U mňa je to ťažšia lužná pôda, teplá oblasť pri Trnave, závlaha podľa potreby, zatrávnený sad.

Mám na ne priestor cca 4,5-5mx4m, preto ma zaujíma či tam dať len Tsunami a trochu miesta zostane, alebo sa tam vojdu obe. Niekde totiž v prípade marhúl na St. Julien odporúčajú vzdialenosť v rade 3,5-4m, ini zase tvrdia, že pre štíhle vretená je 3m zbytočný luxus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika