Merunka - jarní řez



karel.bor - (21) - 226.212 (?) 
31.3.2017 13:20, zobrazeno: 6417x

Dobrý den, loni na podzim jsem zasadil merunku Early Orange. Je dost vysoká a rád bych ji držel trochu při zemi. terminál je tak 180cm vysoký.

Už mi bylo řečeno, že se merunky nestříhají, ale našel jsem návody na sestřih i na ně... Mohl bych se zeptat jak to je a jak by se případně provedl jarní řez?

Moc děkuji

Karel

Merunka celý strom
Merunka celý strom
Merunka - předpokládáný řez
Merunka - předpokládáný řez
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 31.3.2017 13:48

Pravdepodobne Vám bolo povedané, že marhule sa nestrihajú skoro na jar. Povýsadbového rezu sa to ale netýka, ten spraviť musíte - keďže nebol urobený pri vysadení na jeseň (čo nie je chyba), tak ho treba spraviť teraz, nečakať. V podstate to môže byť tak ako to máte vyznačené na fotke, ja by som to skrátil ešte trochu viac. V ďalších rokoch výchovný rez je dobré robiť až počas vegetácie - môže to byť počas kvitnutia, alebo aj neskôr, ale najneskôr v auguste. Tzv. Šittov rez sa robí v júni.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.66 (?), 31.3.2017 21:25

Při zakrácení větviček by měl poslední ponechaný pupen směřovat ven z korunky (kterým směrem roste pupen, tím vám z něj vyroste větvička).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.165 (?), 6.4.2017 22:29

Doporučuji shlédnout video od profesionála... Krásné vysvetleno, on řeže ještě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.4.2017 14:22

Toho pána na videu nevidím poprvé a jeho logický výklad se mi velmi líbí. Jediné, co mi nesedí, že vůbec nerespektuje zásady Zahnova řezu a silnější větve odtraňuje rovnou na větevní kroužek za vzniku dost velkých ran na kosterních vetvích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
karel.bor - (21) - 3.29 (?), 7.4.2017 15:27
Dobrý den, Tak už jsem ostříhal všechny 4 mé stromy. Tak ještě přidávám obrázek ostříhane meruňky. Kolik budu dávat o víkendu :). Stříhat jsem to na víckrát, přece jenom to je z mého pohledu větší zásah. Zdravím všechny přispěvatele. Karel
První střih meruňky
První střih meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 7.4.2017 15:36

Stále je to moc vysoké a dlouhé, nezatřené. Už ten kmínek vysvlečte! Nebo Vám kolem ní běhá zvěř? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 7.4.2017 21:02

Přesně jak říká SPCH. Vy jste na to video nekouknul? Uhel mezi vrcholem kmínku a vrcholy kosterních větví 45 st.  Běžte aspon s terminálem o 4 pupeny dolů. Do tenkého obrostu jste nemusel zasahovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karel.bor - (21) - 242.200 (?), 7.4.2017 23:07
Zítra to budu dávat do pořádku, stříhal jsem to ještě před tím videem, tak to není ještě podle něj. Ohledně toho vsleceni, mi říkali v zahradnictví, že to můžu v létě po te jutě zalévat, ale bych to spíš na jižní Moravě uvařil, co? Moc díky. Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika