Merunka - jarní řez



karel.bor - (21) - 3.29 (?)
7.4.2017 15:27
Dobrý den, Tak už jsem ostříhal všechny 4 mé stromy. Tak ještě přidávám obrázek ostříhane meruňky. Kolik budu dávat o víkendu :). Stříhat jsem to na víckrát, přece jenom to je z mého pohledu větší zásah. Zdravím všechny přispěvatele. Karel
První střih meruňky
První střih meruňky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
karel.bor - (21) - 226.212 (?), 31.3.2017 13:20, zobrazeno: 6419x

Dobrý den, loni na podzim jsem zasadil merunku Early Orange. Je dost vysoká a rád bych ji držel trochu při zemi. terminál je tak 180cm vysoký.

Už mi bylo řečeno, že se merunky nestříhají, ale našel jsem návody na sestřih i na ně... Mohl bych se zeptat jak to je a jak by se případně provedl jarní řez?

Moc děkuji

Karel

Merunka celý strom
Merunka celý strom
Merunka - předpokládáný řez
Merunka - předpokládáný řez
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 31.3.2017 13:48

Pravdepodobne Vám bolo povedané, že marhule sa nestrihajú skoro na jar. Povýsadbového rezu sa to ale netýka, ten spraviť musíte - keďže nebol urobený pri vysadení na jeseň (čo nie je chyba), tak ho treba spraviť teraz, nečakať. V podstate to môže byť tak ako to máte vyznačené na fotke, ja by som to skrátil ešte trochu viac. V ďalších rokoch výchovný rez je dobré robiť až počas vegetácie - môže to byť počas kvitnutia, alebo aj neskôr, ale najneskôr v auguste. Tzv. Šittov rez sa robí v júni.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.66 (?), 31.3.2017 21:25

Při zakrácení větviček by měl poslední ponechaný pupen směřovat ven z korunky (kterým směrem roste pupen, tím vám z něj vyroste větvička).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.165 (?), 6.4.2017 22:29

Doporučuji shlédnout video od profesionála... Krásné vysvetleno, on řeže ještě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.4.2017 14:22

Toho pána na videu nevidím poprvé a jeho logický výklad se mi velmi líbí. Jediné, co mi nesedí, že vůbec nerespektuje zásady Zahnova řezu a silnější větve odtraňuje rovnou na větevní kroužek za vzniku dost velkých ran na kosterních vetvích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
karel.bor - (21) - 3.29 (?), 7.4.2017 15:27
Dobrý den, Tak už jsem ostříhal všechny 4 mé stromy. Tak ještě přidávám obrázek ostříhane meruňky. Kolik budu dávat o víkendu :). Stříhat jsem to na víckrát, přece jenom to je z mého pohledu větší zásah. Zdravím všechny přispěvatele. Karel
První střih meruňky
První střih meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 7.4.2017 15:36

Stále je to moc vysoké a dlouhé, nezatřené. Už ten kmínek vysvlečte! Nebo Vám kolem ní běhá zvěř? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 7.4.2017 21:02

Přesně jak říká SPCH. Vy jste na to video nekouknul? Uhel mezi vrcholem kmínku a vrcholy kosterních větví 45 st.  Běžte aspon s terminálem o 4 pupeny dolů. Do tenkého obrostu jste nemusel zasahovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karel.bor - (21) - 242.200 (?), 7.4.2017 23:07
Zítra to budu dávat do pořádku, stříhal jsem to ještě před tím videem, tak to není ještě podle něj. Ohledně toho vsleceni, mi říkali v zahradnictví, že to můžu v létě po te jutě zalévat, ale bych to spíš na jižní Moravě uvařil, co? Moc díky. Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika