Je toto moniliový úžeh?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 161.25 (?) 
10.7.2015 14:07

Dobrý den,

mohu se zeptat, co je toto za nemoc? Mám prvním rokem meruňku, sázeli jsme jí na jaře, ze začátku krásně rostla a potom začala rychle stagnovat, je jakoby neměla vodu, celkově poschlá a větvičky jsou slabé, na koncích osychají. Meruňku v zahradnictví na jaře úplně ostříhali, takže nekvetla a pokud dobře čtu, tak spála se šíří přes květy? Co nyní s meruňkou?

Moc děkuji za reakce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 161.25 (?), 10.7.2015 14:09

ještě jedna fotka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.25 (?), 10.7.2015 14:14

.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 29.4.2010 10:31
Na té pravé fotce to na něj vypadá, ale vlevo bych to odhadoval na pomrzlé květy, stejně jako na mé Maďarské. Když jsem stav květů včera uviděl, téměř jsem hořce zaplakakal! (přeloženo do češtiny - to bylo ku(píp)v když jsem to uviděl, a být po ruce pila tak letí do věčných udíren). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VeniH - (16) - 228.86 (?), 29.4.2010 11:59

Ano, kombinace moniliózy a mrazu to asi letos jistí . Nakonec můžu být ráda, že Karola letos otevřela jen asi 3 květy a monilie se do nich zřejmě netrefily . Příští rok budu postřikovat jako Křižíkova fontána!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.4.2010 13:42

Já bych na vstup monilie pouze květy příliš nesázel. Postižené větvičky jsem měl i v letech, kdy strom nekvetl vůbec. Pravda, méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 30.4.2010 0:55

Moniliový úžeh - původcem je houba Monilinia laxa. Bionomie: mycelium přezimuje na mumifikovaných plodech a v pletivu napadených výhonů. Na jaře dochází k fruktifikaci konidioforů a k uvolňování konidií způsobujících infekci květních pupenů, květů a poškozených větviček. Pro infekci květů je rozhodující pokles teplot pod 12°C. Pro infekci je také důležité ovlhčení nebo vysoká vzdušná vlhkost (85%). K infekci plodů dochází při teplotách okolo 20-24°C a vlhkém počasí. Symptomy: Houba vyvolává odumírání květů, listů, výhonů a hnilobu plodů. Vstupní branou infekce je květ. Mycelium prorůstá přes bliznu, čnělku a semeník až do pletiva výhonů (větví)...  ... tolik databáze chorob zem.fakulty           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 29.4.2010 13:07

Na obou fotkách je moniliový úžeh jako víno, žádný mráz - a odnesou to ještě další letorůstky. Mě se líbí, jak se všichni dušují, že budou příští rok postřikovat, a přitom je to každý rok stejné, nepostřikují. Dělá to pak zlou krev mezi sousedy, když já mám ovoce a oni ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 29.4.2010 14:26
Já tedy meruňky nemusím ale prozatím jsem se nesetkal u nás na jihu JM s nějakým postřikem meruněk. Nevím jak to funguje ve velkosadech ale když si představím stříkat tu mou "krávu", tak jedině z hodně velkého dvojáku. Je vysazena v roce 2005 a prozatím jen JEDNOU měla jakousi úrodu (vloni). Počasí vždy vyřešilo sklizeň za nás a tudíž nějaké postřiky nebyly na pořadu dne. Většinou dávám stromkům tak pět let na to aby slušně rodily - když ne, tak je vykotím a zasadím jiné. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 40.39 (?), 30.4.2010 19:45

Nestihol som pred a po odkvete marhuľu postriekať, bolo u nás daždivé počasie. Teraz už nasadzuje plody, a na viacerých konároch usychajú konce a odkvitnuté kvety. Má zmysel ju teraz ešte postriekať proti monilióze? Je to pomerne veľký strom, komplikovane sa ošetruje, je cca 30 rokov starý.

Ak by som ju teraz striekal, môžem rovnakým prípravkom postriekať aj susediacu višňu? Práve odkvitá. Ďakujem za radu.

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika