Je toto moniliový úžeh?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 178.235 (?) 
2.5.2010 21:22

Peter, s velkými a ještě se starými stromy je to potíž s postřikem a vůbec.Pokud vám monílie zasáhly jen malé větvičky, odstraňte je (pokud možno) a rozhodně stříkněte Baycorem kam ze žebříku dosáhnete.Pokud na stromě nepřibudou další odumřelé větve, buďte rád.Příští rok se snažte monilii postřikem i řezem likvidovat.Nenechávejte na stromě pokud možno žádné přísušky napadených plodů.Udržovať dobrú marhulu sa rozhodně vyplatí, aj keď zbude len pár zdravých konárů.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 178.235 (?), 2.5.2010 21:37

Dodatok pre Petera :ano višňu po odkvetu taktiež, len polovičnou koncentráciou Baycoru 25 oproti marhuli.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 3.5.2010 7:57

Ďakujem za rady. Konáre s uschnutými listami prerežem, len dúfam že mi dačo na strome zostane :-/ Postriekal som marhuľu aj višňu prípravkom Signum, skúsim neskôr doplniť Horizonom proti moniliovej hnilobe plodov.

S ošetrovaním veľkých stromov je to u nás ťažké - nemám kde uskladniť dlhý rebrík, tak používam len krátky dvoják. Asi budem musieť dokúpiť predlžovacie nástavce k postrekovaču.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.190 (?), 2.5.2010 20:48
No ja nestrikam nic a letos je to opravdu kalamita.Na vsech odrudach je jasna monilioza.Vypada to, ze tam kde vyrustaji plody ze starsiho dreva tak ty prezily kde byly kvety na lonskem dreve tak to je kaput.Na bergeronech mi zbyly tak 3 merunky(loni byla teprve druha uroda, ale hodne slusna) no a na velkopavlovickych je to tak 20 na kazdy strom.Zajimave je, ze loni mela jedna karola to same a ostatni stromy skoro nic.tehdy mi na ni odesly i silnejsi vetve a letos kdy je postizeny zbytek je ona v pohode.Odesla mi jen jedna prtava vetvicka.Pri tom vedle ni mam dalsi 2ks a ty jsou zasazeny docela dost.Svestky i trsne uz odkvetly a tam neni ani naznak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 40.39 (?), 2.5.2010 21:15

Šiel som dnes tú marhuľu postriekať, a bol som šokovaný rozsahom poškodenia - za týždeň čo som ju nevidel (mám záhradu v záhr. osade) uschli resp. začali usychať kvety a listy na min. tretine konárov. Budem rád, ak to ten strom prežije. Hnevám sa sám na seba, že som nestihol postrek pred kvitnutím - počas kvitnutia to už nešlo, väčšinu času pršalo :-(

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 2.5.2010 22:59

Hm, já Velkopavlovickou stříkala (před květem Sporgon, po odkvětu Horizon) a dnes jsem měla zvadlé listy na dvou hlavních větvích.  :-((((   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.78 (?), 2.5.2010 23:24

Používám Saprol, postřik na celý strom-i včetně kmenu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 3.5.2010 1:36

Paní Lído, není dobré kombinovat pro jeden účel dva postřiky, každý má jiné složení navíc Sporgon a Baycor se má použít 2X, před a po odkvětu, ale Horizon při počátku kvetení a dokvétání. Nestříkám preventivně každý rok, ale podle počasí a to Horizonem 1X do květu a nemám problém. Pro včely není škodlivý. Se Sporgonem ani Baycorem jsem téměř 100% účinnost neměl tak jako s Horizonem.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 3.5.2010 7:05

Dík za poznatek s Horizonem.Baycor je univerzál jak pro strupovitost jádrovin, tak i pro úžeh.monilii meruněk a višní.Proto to svádí ho používat. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 3.5.2010 16:52

Mockrát děkuji za radu, příště stříknu Horizonem do květu. Nevěděla jsem, že nevadí včelám. Zdravím - Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika